کد خبر: 17109
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ خرداد/ ۱۳۹۵ - ۱:۵۴

“ایران به وعده خود در زمینه افزایش تولیدات نفتی عمل کرد”

 

خوزستان سرافراز:سیاستمداران ایران تاکنون و همواره ملتزم به مردم خود بوده و اکنون تمام تلاش خود را خواهند کرد که دوباره ساختار صادرات نفتی ایران سروسامان گیرد و صادرات نفتی ایران مانند زمان قبل از تحریم ها بشود.

 

 

 روزنامه فایننشال تایمز (Financial Times) در گزارشی با عنوان “ایران به وعده خود در زمینه افزایش تولیدات نفتی عمل کرد” نوشت: ایران برنامه و قول خود را عملی ساخت و تولیدات نفتی خود را افزایش داد و این در حالی است که درست شش ماه از رفع تحریم های ایران میگذرد و این امر موجب تعجب و شگفتی بسیاری از تحلیل گران شده است.

این روزنامه نوشت: «ایران بعد از رفع تحریم های نفتی، اکنون روزانه ۲ میلیون بشکه نفت استخراج می کند. ایران با توجه به مبارزه ای که در بازار نفت با عربستان و دیگر رقبای نفتی منطقه داشت، اکنون برای بدست آوردن دوباره مشتریان خود، استخراج نفت را همانطور که می خواهد افزایش داده است.

تحلیل گران بر این باورند که ایران بازی بزرگی را بعد از رفع تحریم ها شروع کرده است و ایران با برگ برنده نفتی خود فراتر از انتظارات غرب عمل کرده است.»

فایننشال تایمز افزود: «گفته ها حاکی از این است که ایران در این ماه حتی تولیدات نفتی خود را بیش از این نیز افزایش داده است که هنوز اخبار دقیق و رسمی توسط دولت ایران در این زمینه اعلام نشده است اما چیزی که مشخص است این است که ایران هیچ قصدی برای توقف تولیدات نفتی خود ندارد.»

این روزنامه افزود: «سیاستمداران ایران تاکنون و همواره ملتزم به مردم خود بوده و اکنون تمام تلاش خود را خواهند کرد که دوباره ساختار صادرات نفتی ایران سروسامان گیرد و صادرات نفتی ایران مانند زمان قبل از تحریم ها بشود. عربستان نیز قدم های زیادی را برای کند کردن تلاش ایران برای افزایش صادرات نفتی برداشته است اما اکنون این ایران است که نفت خام بیشتری را به هند و چین و دیگر کشور ها می فروشد.»

این روزنامه در ادامه به بازسای ساختار روابط ایران با اروپا اشاره می کند و می نویسد: «مقامات ایرانی در ماه های اخیر توانسته اند دیدار های مهمی را با همتایان اروپایی خود انجام دهند و بازار اروپا نیز دوباره به نفت ایران اشتیاق پیدا کند. بانک های اروپایی و حتی بانک های ژاپن روابطشان را با بانک های تهران برقرار ساخته اند.»

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک