کد خبر: 17279
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ خرداد/ ۱۳۹۵ - ۳:۴۳

شرکت فیلیپ موریس شرکتی‌بین المللی امریکایی‌ در زمینه سیگارتنباکو است

خوزستان سرافراز:بتازگی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت پس از سخنان صریح رهبر معظم انقلاب در مذمت واردات کالاهای مصرفی امریکایی بویژه خودرو، ضمن صدور بخشنامه‌ای مبنی برممنوعیت ورود خودروهای مزبور به کشور اعلام نمود که از مجوز مورد اشاره اطلاع نداشته است.

ماهم فرض را بر صحت گفتار جناب وزیر و عدم اطلاع ایشان می‌گذاریم و قبول می‌کنیم که ممکن است مجوز صادره از سوی بدنه وزارت صادر شده باشد.

حال ببینیم آیا وزیر محترم در موارد مشابه نیز واقعاً مطلع نیست ویا دقیقاً در کانون تصمیم‌گیری است و در اسرع وقت اقدام می‌نماید:

۱ـ شرکت فیلیپ موریس شرکتی‌بین المللی امریکایی‌ در زمینه سیگارتنباکو است ، که ۱۵/۶درصد بازار خارج از امریکا را در اختیار دارد.دفتر مرکزی شرکت در نیویورک قراردارد و بدلیل قوانین محدود کننده و دادخواهی‌های متعدد، عملیات این شرکت به سوئیس منتقل شده است.

خوانندگان محترم استحضار دارند که هرگونه مجوز تولید و واردات مواد و محصولات دخانی توسط”مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور” صادر می‌شود.ریاست این مرکز در سلسله‌مراتب اداری هم‌تراز مدیر‌کل می‌باشد.

پس از مراجعه نماینده شرکت فیلیپ موریس به مرکز و مخالفت رئیس مرکز با صدور مجوز فعالیت آن شرکت در ایران بلافاصله وزیر محترم که از نظر تشکیلاتی “دو رده” بالاتر از ریاست مرکز می‌باشد مجوز مربوطه را در سربرگ مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور و از‌طرف رئیس مرکز!!!؟امضاء می‌نماید و باکمال تأسف اخیراً نامه تمدید مجوز را نیز حسب اطلاع امضاء نموده‌است.

۲ـ در بخش بازرگانی وزارت صنعت، معدن وتجارت، مدیرکل محترم دفتر خدمات بازرگانی طی بخشنامه‌ای دستور می‌دهد خط توزیع آب‌معدنی آکوافینا بدلیل عدم استاندارد متوقف و محصولات از سطح شهر جمع‌آوری گردد.

بفاصله یک‌روز حکم عزل مدیرکل مربوطه که تنها حدود یکسال پیش توسط شخص وزیر منصوب شده‌بود، صادر و از ارائه خدمت در وزارت صنعت، معدن و تجارت محروم می‌گردد.مع الاسف سازمان ملی استاندارد ایران نیز در این ماجرا زبان در کام کشیده و از هرگونه اظهار نظری نفیا و یا اثباتا خودداری می‌کند.

بنظر می‌رسد بهتر باشدجناب وزیر بجای اظهار عدم اطلاع (که بنوبه خود عدم اشراف ایشان را بر امور وزارت اثبات می‌کند) مستقیماً مسئولیت تصمیمات غلط در وزارت صنعت، معدن و تجارت را بپذیرند و از فرافکنی اجتناب نمایند.

 

*معاون سابق وزیر تعاون

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک