کد خبر: 17295
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۱/ خرداد/ ۱۳۹۵ - ۴:۰۲

در مجموع واحدهای صنعتی در کشور بالغ بر شش هزار میلیارد ریال جریمه بازپرداخت تسهیلات بانکی دارند.

 به گزارش خوزستان سرافراز: معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران برای افتتاح چند طرح تولیدی وارد خوزستان شد.

صبح امروز علی یزدانی با حضور در شهرک صنعتی شماره ۳ اهواز در افتتاح و بهره برداری از واحد تولیدی پیمان پرس شرکت و سپس در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی در استانداری حاضر شد.

مهندس علی یزدانی معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی گفت: در کارگروه ملی صنایع مصوب شده است که به واحدهای صنعتی تسهیلات پرداخت شود که در سال جاری قادر به خروج از رکود باشند و فعالیت خود را ساماندهی کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اضافه کرد: بانک ها نیز موظف هستند تا با ضمانت هایی که از سوی متقاضیان راه اندازی واحد های صنعتی ارائه می شود موافقت کنند. این کار برای تسهیل در روند ایجاد واحد صنعتی انجام می شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: در مجموع واحدهای صنعتی در کشور بالغ بر شش هزار میلیارد ریال جریمه بازپرداخت تسهیلات بانکی دارند.

یزدانی بیان کرد: برای حل این مشکل ۹۰ درصد این جریمه ها بخشیده شده است و باقی واحدهای صنعتی این جریمه ها را باید تا ۱۲ ماه پرداخت کنند.

در ادامه این نشست مهندس خبیر سرپرست استانداری خوزستان گفت: متاسفانه برخی مواقع برخورد ما با سرمایه گذاران در خوزستان به نحوی است که سرمایه گذار به جای قرار فرار را ترجیح می دهد ، این در حالی است که همین سرمایه های کوچک است که می تواند باعث رونق اقتصادی در جامعه و استان ما شود و پویایی را با اشتغالزایی به خوزستان برگرداند.

همچنین اخلاق محمدیان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: بدون شک این سفر دست آوردهای بسیار مهمی در زمینه پرداخت تسهیلات دولتی و یارانه به واحدهای نیمه تمام صنعتی را به دنبال خواهد داشت و قطعا اگر چنین مهمی به نتیجه برسد در زمینه تولید و اقتصاد و به حرکت درامدن چرخه نقدینگی اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

وی در پایان گفت: امیدواریم با روی دادن چنین مهمی و البته همت صنعتگران شاهد بهره برداری از واحدهای صنعتی با حمایت دولت و البته رفع مشکلات باشیم که توجه به مسائل مالیاتی، عدم توجه به چک های برگشتی و حل مشکلات بیمه بتوان این موضوع را تحقق بخشید.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک