کد خبر: 17453
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸/ خرداد/ ۱۳۹۵ - ۴:۵۷

گزارش سرویس اجتماعی خوزستان سرافراز پیرامون وضعیت پارکینگ در شهرستان شوش

فقدان پارکینگ در مرکز شهر همواره معزل بزرگی برای شهرستان شوش بوده است و اکنون حدود چند ماهی است که یک سوی خیابان شریعتی از ورودی خیابان گاراژ معروف به گاراژ اهواز تا میدان معروف به هفتم تیر که حتی یک تابلو در این مسیر هم وجود ندارد متاسفانه پارک ممنوع اعلام شده است.

خیابان جنب مسجد ابوالفضل (ع) که جای خوبی برای پارک بود هم ممنوع اعلام شد و مردم در سرگردانی برای محلی جهت پارک کردن خودرو شخصی قرار گرفته اند.

این موضوع باعث خلوت شدن مرکز شهر شده است و مردم هم به خاطر نبودن پارکینگ مجبور به پارک کردن در محلی می شوند که توسط پلیس راهور ممنوع اعلام شده است و متعاقبا به جریمه مقررات راهنمایی و رانندگی تن میدهند.

با چنین وضعیتی مردم ناخواسته تحت عمل انجام شده قرار گرفته و جریمه امری بدیهی طلقی می گردد. در شهرستان نه توسط بخش خصوصی و نه توسط بخش دولتی اهتمامی نسبت به احداث پارکینگ صورت نمی پذیرد در صورتی که مقوله پارکینگ قویا از ملزومات نظم ریخت شناسی شهری شهرستان شوش تلقی می گردد.

این مشکل در شهرهای شمال خوزستان چون اندیمشک و دزفول مشاهده نمی گردد. امروز به نظر نمی رسد شهرداری و راهنمایی و رانندگی با تشریح و ایجاد تبصره در کمیسیون ماده ۱۰۰ می بایست در این خصوص تدبیر به عمل آورده و در زمینه احداث پارکینگ بهسازی های لازم را عملی نمایند.

نمی شود در پیشانی ورودی محل سازمان بیمه و بیمارستان و درمانگاه ها و مراکز ادارات دولتی و …… به ارباب رجوع و مالکان خودرو قبض رسید پارکینک تحویل بدهیم و ادعا کنیم که مشکل پارکینگ را حل نموده ایم در حالی که قطعا یقین نداشته و نداریم که عمل ما توجیه مفاد قانونی دارد یا خیر !

محمد محمدی صاحب

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک