کد خبر: 17460
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ خرداد/ ۱۳۹۵ - ۰:۴۱

خوشبختانه در زمان مقتدایی اتفاقات خوبی رخ داد، که یکی از مهمترین آنها خودروهای پلاک اروندی است

به گزارش خوزستان سرافراز: نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین مجید ناصری نژاد نماینده ی مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان به همراه اقبال محمدیان ، نماینده ی مردم رامهرمز و رامشیر با اصحاب رسانه،بعد از نماز مغرب و عشاء در گیت بوستان برگزار شد .

 رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در این نشست گفت:خوشبختانه در زمان مقتدایی اتفاقات خوبی رخ داد، که یکی از مهمترین آنها خودروهای پلاک اروندی است و ما این امر را حق مردم خوزستان میدانیم و معتقدیم گستره ی تردد این خودروها باید افزایش یابد و قطعا جهت حفظ این امتیاز مجمع نخواهد گذاشت این حق از مردم خوزستان گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: ما در مجلس هفتم دنبال این بودیم که برای خوزستان خودروهای مناسب با توجه به گرما و استهلاک بالا و مصرف بنزین در نظر گرفته شود و همین موضوع ما را با وزیر صنایع درگیر کرد البته دولت قول همکاری داد، اما به مجلس نهم کشیده شد و در نهایت با پیگیری مقتدایی این موضوع به خودروهای پلاک اروندی ختم شد.

ناصری نژاد گفت: ما با دولت سرجنگ نداریم و با تعامل به فکر حل مشکلات خوزستان خواهیم بود و قطعا حرف و خواسته این مردم را به گوش مسئولان خواهیم رساند.

ناصری نژاد خاطر نشان کرد: انصاف نیست با تمام ظرفیت‌های موجود در خوزستان شاهد بیکاری باشیم و امروز متاسفانه نرخ   بیکاری در برخی شهرهای استان مانند شادگان به ۴۲ درصد رسیده است.

وی اضافه نمود:مردم ما بااخلاق و با کرامت هستند و با وجود این همه سختی …مشکلات را تحمل می کنند.

ناصری نژاد گفت: یکی دیگر از دیدگاه های ما توجه به نخیلات است، اکنون در شادگان ۳/۵ میلیون نخل وجود دارد که بدلیل کمبود آب و قطع آب در حال از بین رفتن هستند، این در حالی است که صنعت خرما اگر مورد توجه قرار گیرد و صنایع جانبی آن راه اندازی شود هزاران شغل ایجاد میشود.


IMG-20160609-WA0014

اقبال محمدیان دبیر مجمع نمایندگان خوزستان در این نشست خبری گفت: در بحث استاندار یکی از اولویت‌های ما توجه به شاخصها است، حال بومی و غیر بومی بودن تفاوتی ندارد اما تجربه ، مدیریت ، نگرش فراجناحی و فراسیاسی مورد توجه و تاکید است.

محمدیان اظهار کرد: ما سرجنگ با دولت نداریم و انتخاب استاندار را حق دولت می دانیم ولی باید دولت به خواسته های مردم این استان توجه کند و فردی روی کار بیاید که به مشکلات و ظرفیت های استان آگاه باشد .ما معتقدیم که مقتدایی زحمات فراوان و تصمیمات شجاعانه ای داشت ولی در کنار این مزایا ضعفهای فراوانی هم داشت، اما این قول را می دهیم که موضوع خودروهای پلاک اروندی را با جدیت پیگیری کنیم و نمی گذاریم موضوع به دغدغه ی مردم تبدیل شود.

محمدیان ادامه داد: ما برای بازگرداندن مقتدایی پافشاری فراوان کردیم ولی دولت برگشت او را غیرممکن دانست و معتقد بودند که با این کار اقتدار دولت زیر سوال میرود.

محمدیان بیان کرد: خوزستان مظلوم واقع شده است و یکی از برنامه های ما اتمام پروژه های نیمه تمام است.امروز متاسفانه جاده های خوزستان به قتلگاه تبدیل شده اند و استان ما امروز با وجود این همه ذخایر نفتی و غیره بی رمق شده است.

محمدیان گفت: یکی از مسائلی که ما را متاثر کرد نداشتن حتی یک نماینده در هییت رییسه است.انشاءالله با وحدت سایر عزیزان در دوره بعد یک نفر را وارد هیات رئیسه خواهیم نمود.

محمدیان درباره حضور ۱۱ نماینده خوزستان در کمیسیون انرژی گفت: دلیل حضور بالا در کمیسیون انرژی توسط خوزستانی ها این است که ۷۰ درصد انرژی کشور از خوزستان تامین میشود و گردش مالی بالایی در این زمینه هست.

وی اظهار کرد: اما من اعتقاد دارم باید در کمیسیون های مختلف نماینده داشته باشیم، مثلا در کمیسیون کشاورزی ۲ نماینده داریم که انتظار میرود اولین مطالبه استان یعنی طرح مقام معظم رهبری را با جدیت پیگیری و به سرانجام برسانند.

محمدیان بیان کرد: من در مجلس به وزیر نیرو تذکر کتبی دادم که به هیچ عنوان نباید طرح ۵۵۰ هزارهکتاری به دلیل کمبود آب کاهش یابد اما در کنار آن شاهد انتقال آب از سرشاخه ها باشیم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک