کد خبر: 17553
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۳/ خرداد/ ۱۳۹۵ - ۲:۴۵

برای ساماندهی این مساله و حسب دستور رئیس کل دادگستری استان، این معاونت به ‌عنوان مسئول جمع آوری سلاح غیرمجاز انتخاب شد.

به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان خوزستان در این باره گفت: سلاح گرم و به‌ ویژه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز که به وفور در دست مردم قرار دارد، ابزاری برای ارتکاب جرائمی مانند سرقت و قتل است و با توجه به آمار نگران‌کننده، می‌طلبد تا اقدامات قضایی مؤثری در این خصوص صورت گیرد.

حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی ادامه‌داد: برای ساماندهی این مساله و حسب دستور رئیس کل دادگستری استان، این معاونت به ‌عنوان مسئول جمع آوری سلاح غیرمجاز انتخاب شد.

وی گفت: در سال ۱۳۹۰ و طبق نص صریح ماده ۱۶ قانون دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز، دارندگان غیرمجاز انواع اسلحه، مهمات، اقلام و مواد تحت کنترل، از تاریخ ‌اجرایی شدن این قانون به مدت شش ماه، فرصت داشتند تا اسلحه خود را به یکی از مراکز نظامی، انتظامی یا امنیتی تحویل دهند و از مجازات مقرر معاف ‌شوند.

امانت بهبهانی افزود: چنانچه دارندگان اسلحه و مهمات غیرمجاز که در مهلت قانونی مقرر سال ۱۳۹۰ موفق به استفاده از این فرصت نشده‌اند و هنوز اسلحه غیرمجاز در اختیار دارند، می‌توانند در مدت یک ماه آینده نسبت به تحویل سلاح خود اقدام ، و از حداکثر تخفیف مجازات بهره‌مند ‌شوند، در غیر این صورت نگهداری سلاح توسط آنان جرم تلقی شده و وفق مقررات قانونی با آنان اقدام قاطع به‌ عمل می‌آید.

وی گفت: دارندگان سلاح غیرمجاز می‌توانند با مراجعه به این معاونت واقع در کوی نبوت اهواز، بین بلوار دعبل خزاعی و بلوار دماوند، طبقه دوم مجتمع قضایی شهید باهنر، مراجعه، و با پر کردن فرم مربوطه، معرفی‌نامه دریافت کنند تا پس از پیگیری امور، مراجعه‌کنندگان برای تحویل سلاح خود و سایر اقدامات لازم، در جریان روند کار قرار گیرند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک