کد خبر: 17746
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ تیر/ ۱۳۹۵ - ۱:۲۷

من از آقای حسینی پویا به عنوان دادستان می خواهم حق مردم خوزستان را احقاق کند.هیچ مسئولی حق ندارد خارج از حوزه ی مسئولیتش برای خوزستان نسخه بپیچد.

 مراسم تودیع و معارفه استاندار جدیدخوزستان باحضور قائم مقام وزیرکشور ، آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان ، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی و مقتدایی استاندار سابق خوزستان برگزار شد.

*سخنان فرج الله خبیر سرپرست استانداری خوزستان 

 •   در این چهل و چند روز سرپرستی تلاش کردیم تا امانت دار خوبی باشیم و تلاش های فراوانی که دکتر مقتدایی انجام داد را به خوبی به سر منزل مقصود برسانیم و این امانت را به کسی که دولت تدبیر و امید مشخص کرده، بسپاریم. در طی مدت زمان سرپرستی ، تمام برنامه های استان از جمله اقتصاد مقاومتی، رفع موانع تولید و موارد امنیتی و انتظامی مورد پیگیری قرار گرفت.

*سخنان مجید ناصری نژاد رییس مجمع نمایندگان خوزستان 

*ناصری نژاد در آیین معارفه ی استاندار جدید خوزستان با انتقاد از عدم حضور وزیر کشور و معاون سیاسی وی در این مراسم ، اظهار کرد: دکتر امیری سخنگوی وزارت کشور در این مدت با ما خیلی همکاری کردند. ایشان برای ما خیلی ارزشمند است لیکن در این جلسه معاون اول رییس جمهور یا وزیر کشور می بایست تشریف بیاورند. در دولت آقای روحانی مقامات بلند پایه به خوزستان کم آمده اند.

  *در این مدت با عزمی راسخ پیگیر مطالبه مردم خوزستان مبنی بر انتصاب استاندار بومی ، متعهد و دارای صبغه اجرایی بودیم و تشکر می کنیم از دولت بخاطر این انتصاب که مایه مباهات و فخر ما است. انشاالله این وحدت و همگرایی در خوزستان حفظ شود. با وجود اینکه طیف های مختلف فکری و قومیتی در خوزستان وجود دارد اما همه جزو یک پیکره هستیم و منافع و دردهایمان مشترک است.

* یکی از مسائلی که موجب تفرقه می شود تبعیض است. اگر عده ای کنار زده شوند اختلاف به وجود می آید .وقت ما کم است و ما وقت نداریم با دو دستگی ها فرصت را از دست بدهیم و خوزستان دیگر تحمل اختلاف را ندارند. 

  * بحث بیکاری در مهد تولید و اشتغال مایه تعجب و تاسف است. بیشترین مراجعات نمایندگان در مورد اشتغال است و نمایندگان روزانه ۱۰۰ مورد مراجعه ی حضوری از جوانان جویای کاردارند. چرا با وجود این همه ظرفیت این مقدار بیکاری داریم؟ یکی از مسائلی که مسبب ایجاد بیکاری است استفاده از مدیران، پیمانکاران یا کارمندان و کارگران غیر بومی می باشد.افرادی با هواپیماهای چارتری می آیند و می روند و فرصت های اشتغال را از جوانان خوزستانی می گیرند.این کارها غیر قابل تحمل است.

   *بحث ریزگردها باعث ایجاد مشکلات حادی برای مردم خوزستان شده است. خوزستانی ها مخصوصا نخبگان در حال هجرت هستند و این موضوع باید معالجه شود. همه دنبال فرصتی برای رفتن از خوزستان هستند. 

   * خوزستان مصداق آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم می باشد .با این همه منابع آبی و سدهای بزرگ بیشتر شهرستانهای ما از کیفیت و کمیت مناسب آب بهره مند نیستند و در این ماه مبارک و گرما مشکل آب شرب وجود دارد.و آنوقت شاهد تلاش برخی برای انتقال آب از سرشاخه های کارون هستیم!ما از همین جا اعلام می کنیم که هر گونه انتقال آب از سرشاخه های خوزستان به ضرر کشور است.

   *تعجب می کنیم وقتی معضلات استان را مطرح می کنیم برخی مسئولین می گویند مشکل استانی ست اما وقتی بحث ثروت ها را می کنیم می گویند ثروت ها و منابع ملی ست و طبیعتا برای رفع محرومیت هانیز باید اهتمام ملی صورت بگیرد.

 

 *  شهریار آرین نژاد مجری جلسه ضمن تشکر از رییس مجمع نمایندگان خوزستان و صحبت های ارزنده ایشان گفت : حیف که فقط برگه های من را با خود بردید!.مجری همچنین گفت : بعد از ۲۰ سال آشنایی با دکتر مقتدایی توان این را ندارم که ایشان را استاندار سابق خطاب کنم.وی گفت: دکتر مقتدایی از سرمایه های بزرگ خوزستان و فردی است که تجربه ی دفاع مقدس و حضور در مجلس را دارد مدیر تحصیل کرده ای است که دل های خوزستانی ها را تسخیر کرده است. 

  * حضار مقتدایی را تشویق کردند و استاندار سابق پس از قرار گرفتن پشت تریبون گفت : خوش غیرتا این تشویق ها را دو ماه قبل انجام می دادید تا کاندیدا می شدم.! 

سخنان مقتدایی استاندار سابق خوزستان 

  •   امروز می خواهم به همه تان حال بدهم تا خنده بر لب حضار بنشیند . به دکتر شریعتی هم گفته ام که همیشه کنار شما خواهم بود. استانداری را بدون مقتدایی نخواهید دید.

 •    با حرف و شعار و دعوا به جایی نمی رسیم .هر کس مسئولیتی به عهده می گیرد باید سعی کند مشکلی را حل کند .

*هر که را می خواهند بزنند مثل مقتدایی غافلگیر می کنند .خدا رحمت کند امام خمینی را که در فاصله ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن حدود ۱۰ روز به شاه فرصت داد تا خود را جمع و جور کند اما به مقتدایی ۱۰ ساعت هم مهلت ندادند. 

 •   خبر خوش در مورد خودروهای اروندی این است که ۶ بار مرا دادگاه بردند .آخرش در دادگاه رسیدگی به تخلفات کارکنان دولت قاضی گفت شما قانون را فراتر از آن اجرا کرده ای. گفتم اموال را به اسم زن و بچه کنم تا مصادره نشده اند! دیروز با قاضی تماس گرفتم و عنوان کرد پرونده ۱۵ روز است مختومه شده و منع تعقیب صادر شده است. هیچ کس دیگر حق ورود به این بحث امنیتی را ندارد. قاضی دوم مستند دیگری خواست و دادم. وی گفت : اگر اجرا نمی کردی شما را محاکمه می کردم.

 •   من از آقای حسینی پویا به عنوان دادستان می خواهم حق مردم خوزستان را احقاق کند.هیچ مسئولی حق ندارد خارج از حوزه ی مسئولیتش برای خوزستان نسخه بپیچد.

 •   فکر کرده اند ما بدون پرداخت حق گمرگ ماشین های اروندی را بار می زنیم و می آوریم.توسعه ی منطقه ی آزاد جزو افتخارات من است و بهترین امنیت را برای استان وپایتخت ایجاد کردیم.

 •   هیچ منطقه آزاد و شهر و استانی نمی تواند خود را با خوزستان و منطقه آزاد اروند مقایسه کند.

 •   مقتدایی از وزیر صنعت و معدن و تجارت در مورد پرونده سازی برای خود در مورد بازارچه های مرزی گلایه کرد.

 •   مقتدایی به مجری گفت: چقدر از وقتم مانده؟ مجری گفت : ۵ دقیقه. و مقتدایی گفت: خیلی خوش غیرتی ! که آیت الله جزایری گفتند وقت سخنرانی من هم برای شما که با تشویق حضار مواجه شد.

 •   یا مدعی العموم موضوعات را حل کند یا اینکه علاجش ۴ تا اتوبوس است. آنها را ببرید تهران و خانه مسوولین را پیدا کنید و شیشه های خانه هایشان را بشکنید!

 •    مقتدایی گفت من نه بازنشسته شدم و نه استعفا دادم شخص روحانی اراده کرده است که من نباشم.من یکم آذر بازنشسته می شدم و موضوع بازنشستگی نیست. از مجلس با رییس جمهور کار کردم. متوجه شدم موضوع برکناری من از طرف شخص آقای روحانی ست و با ایشان اختلاف استراتژیک دارم. همچنین موضوع از طرف یکی از وزرا و نیز دفتر وی آب می خورد.

 •   وزیر کشور هیچ مطلبی در مورد حتی تغییرات آخر کار هم به من نگفت و متوجه شدم موضوع برکناری من از طرف خود آقای رییس جمهور است..

 •  پای من روی گردن اژدها و پدرخوانده هایی بودکه در۳۷ سال گذشته برمنابع استان چنبره زده بودند و برکناری بنده به این دلیل است، پدرخوانده ها مدام بیخ گوش رییس جمهور زمزمه می کردند که مقتدایی باید برود.من پا روی گردن این اژدهاها گذاشتم. مقتدایی خیلی از جاهایش بسته است از جمله جیب هایش و آقای قاضی سراج نیز وقتی درباره تخلفات من صحبت کرد گفت استاندار پاکدست! جالب است که شهرهای همین پدرخوانده ها از خراب ترین شهرهای خوزستان است. خودتان بگردید و پیدا کنید چه کسانی هستند.

 •   مقتدایی به شریعتی نماینده سابق بهبهان گفت: تو اگر زبل بودی رای می آوردی. شما اگر بچه بهبهان هستی من بچه آبادانم!

 •   در دوره آقای خاتمی یک وزیری ۱۱ روز آمد پشت خطم و جوابش را ندادم . یکی از وزرا به نقل از یکی از دوست های مشترک پیغام فرستاد که شما در جمع نمایندگان سابق به من گفته ای نامرد! به او گفتم دور از شان من است که چنین حرفی بزنم لیکن شما مشخصات نامردی را داری. 

 •   در کتاب خاطراتم مسایل برکناری خود را می گویم و در این چهل روز ۴ فصل آن را نوشته ام . آقای روحانی را به عنوان “حسن کلید ساز” می شناسند لیکن برخی قفل ها در کشور زنگ زده است و نیاز به “حسن قفل بر” دارد.!

 •   هر خرابی را می شود درست کرد الا ذات خراب. همیشه محکم ترین سنگ ها را از کسانی می خوری که برایشان سنگ تمام گذاشته ای! 

 •   مقتدایی موقع نشستن و ترک کردن تریبون ، با شیخ مجید ناصری نژادنماینده شادگان روبوسی کرد و گفت: بدون سفره و ولیمه با ایشان صلح کردم! 

 •   مدیران بهبهانی بعدازظهر جمع شوند و پول هایشان را روی هم بگذارند و بروند خیاط برای شریعتی چند دست کت و شلوار مدیریتی بدوزند.شریعتی ظاهرش و ریشش اصول گرایی است ولی تفکراتش اصلاح طلبی است! 

 •   طلایی ترین وزیر دولت روحانی ظریف است اما به لحاظ اجرایی باید مجسمه طلایی مقتدایی را بسازند و جلوی هیات دولت بگذارند تا هر وقت وارد می شوند به لحاظ اجرایی کلاه از سر بردارند.این حرف دفاع از مقتدایی نیست بلکه دفاع از تمام کارمندانی است که موفق شدند ۱۷ طرح خلاقانه را ارائه دهند تا جزو برترین استان کشور باشیم. 

   •   مقتدایی خطاب به خبرنگاران گفت سعی کنید در این دوره خوب بنویسید و سپس گریزی به خاطرات دوران نوجوانی اش زد و گفت: من خیلی خوب انشا می نوشتم و انشای هم کلاسی هایم را نیز می نویسم و چون نوجوان سر به راهی بودم و خیلی محجوب بودم حتی دختران محله هم نزد من می آمدند تا برایشان انشا بنویسم . یک روز یکی از همکلاسی هایم آمد در خانه مان و با عصبانیت گفت خواهرم فقط هفته ای یک بار انشا دارد چرا هر روز برای خواهرم انشا می نویسی . حتی روزهای جمعه که مدرسه تعطیل است هم برایش انشا می نویسی .من هم به دوستم گفتم برو جلوی خواهرت را بگیر چرا به من می گویی ننویس! بعد استاندار سابق خوزستان رو به آیت الله جزایری کرد و گفت آن موقع هنوز به سن تکلیف نرسیده بودم حاج آقا .

 

  •   مقتدایی گفت من ۴ حکم زدم امام بعد از من در یزد ۱۰ حکم صادر شد و کسی اعتراضی نکرد.

 •   مقتدایی با اظهار اینکه روز برکناری اش با اصحاب رسانه کنفرانس مطبوعاتی داشت ، گفت: فردا در خانه ی مطبوعات پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه خواهم بود.

 •   استاندار سابق خوزستان گفت: بعضی آدم ها مثل عکس هستند اگر بزرگشان کنی کیفیتشان پایین می آید .

 •   انشاالله بار دیگر به استانداری خوزستان برمی گردم.

 

سخنان سخنگوی وزارت کشور 

  •   مجبورم توضیح دهم که جناب دکتر مقتدایی برادری بسیار خوب و پاکدست و پر تلاش بودند اما از مسایلی که فرمودند متوجه شدم برخی مطالبی که بیان کردند بر اساس ذهنیت شکل گرفته خودشان است و اگر توضیح ندهم درحق برخی مسئولین عالی رتبه نظام خدشه وارد می شود..

 •   در سطح استانی پر تلاش بودند اما در سطح ملی برخی مدیران از عملکرد و تعاملات ایشان گله مند بودند و به رییس جمهور منتقل می کردند.

 •   نظر آقای مقتدایی درباره ورود رییس جمهور به عزل مقتدایی صحیح نیست و کاملا بی اساس است . خود آقای رحمانی فضلی وزیر کشور مستند به نامه درخواست بازنشستگی اقدام کردند.

 •   موضوع انتصاب ۱۱ زن به عنوان بخشدار و همچنین جابجایی حدود ۲۹ فرماندار که برخی از آنها از وزیر ابلاغ داشتند باعث ناهماهنگی شد. خیلی تلاش کردیم که از این اقدام صرفنظر شود لیکن ایشان نپذیرفتند و حتی برخی از معاونین آقای مقتدایی هم همنظر با ما بودند. 

 •   پس از مذاکره با آقای مقتدایی ایشان گفتند که ابلاغ های جدید را اجرا نمی کنم اما ابلاغ هایی را که اعلام کردم لغو نمی کنم. وزیر کشور گفت ما ۴۴۰ فرماندار داریم و اگر قرار است هر استانداری اینگونه عمل کند نمی توانیم کشور را اداره کنیم. 

*تمام تلاش مان را برای اصلاح روال غیر حقوقی در پیش گرفته شده انجام دادیم و به ایشان گفتیم که وزیر کشور حریمی دارد و مقتدایی نیز گفت من هم به عنوان استاندار حریمی دارم.

 •   آقای وزیر گفتند اگر این کار غیر قانونی اصلاح نشود نمی توانیم کشور را اداره کنیم.تا ساعت ۱۱ شب تلاش کردیم تا درخواست بازنشستگی آقای مقتدایی به جریان نیفتند اما موفق نشدیم و همان شب آقای مقیمی را از خواب بیدار کردیم که روز بعد برای تودیع آقای مقتدایی به خوزستان بیاید.

 •   اعتقاد و اعتماد به نظام جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن کشور به توسعه اهمیت زیادی دارد و در شرایطی که دشمن به اطراف کشور نفوذ کرده است نیاز داریم تا اعتماد عمومی در مملکت ایجاد شود و سرمایه اجتماعی را نیز حفظ کنیم.

 •   دکتر شریعتی که امروز به عنوان استاندار معرفی می شود باید به سرمایه های اجتماعی توجه کند و از ظرفیت های مختلف اقوام و زبان های مختلف در اداره ی استان خوزستان استفاده کند . 

 •   به نیابت از وزیر کشور دکتر شریعتی را به اجرای منویات رهبری ، اجرای سیاست های دولت و وعده های انتخاباتی دکتر روحانی فرا می خوانیم و دکتر شریعتی باید استانداری باشد که در عین مردم داری همیشه در دسترس مسئولین ، مردم و فقرا باشد.

 •   استاندار جدید خوزستان باید برنامه ریزی های لازم را برای تحقق اقتصاد مقاومتی در خوزستان انجام دهد .

 •    دولت روحانی یک دولت فراجناحی است و در کابینه ی این دولت اصول گرایان و اصلاح طلبان هر دو حاضر هستند لذا در خوزستان نیز باید این اتفاق بیفتد و از تمامی نیروهای متعهد ، معتدل و متدین استفاده شود.همچنین باید برای حل معضل ریزگردها و حاشیه نشینی در اهواز اقدام شود. 

 •    صحبت های امیری قایم مقام وزیر کشور با تشویق تعداد اندکی از حضار مواجه شد .

سخنان شریعتی استاندار جدید خوزستان

 •   اجماع نخبگان و اقشار مختلف استان کارساز است و باید همت عالی بکار ببریم. اگرچه مشکلات فراوان است اما فرصت ها هم کم نیست. 

 •   مدار عمل ما باید علمی باشد و جزیره ای عمل کردن راه بجایی نمی برد. تردیدی ندارم که آینده ای بهتر در انتظار جوانان ما است.

 •    از امروز استاندار کل استانم از نماز شب خوان ها تا کاهل النمازها . 

 •    وظیفه دارم چارچوب مناسب برای زیست بهتر خوزستانی ها را فراهم کنیم .

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک