کد خبر: 17771
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ تیر/ ۱۳۹۵ - ۰:۲۷

رئیس کل دادگستری استان خوزستان با اشاره به عملکرد دادگستری استان خوزستان در سال گذشته، از زحمات کارکنان این دادگستری تقدیر و عملکرد این دادگستری را در سال گذشته مطلوب ارزیابی کرد.

 

 

رئیس کل دادگستری استان خوزستان از شناسایی و دستگیری چند تیم عملیاتی خرابکارانه طی روز‌های اخیر در استان خبر داد.

 به‌مناسبت هفته قوه قضاییه،مدیران قضایی استان، قضات و کارکنان دادگستری و مدیران و کارکنان ادارات سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در استان با آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی‌فقیه در خوزستان دیدار کردند.

فرهاد افشارنیا در این دیدار اظهار کرد: هیچ تهدید خارجی و داخلی نیست که از دید مأموران انتظامی و امنیتی استان پوشیده بماند.

وی ادامه داد: در مدت اخیر طی دو سه فقره عملیات، چند تیم خرابکاری که قصد داشتند از استان خوزستان وارد نقاط مرکزی کشور شوند و عملیات خرابکارنه صورت دهند، دستگیر و برخی از اعضای این تیم‌ها به هلاکت رسیدند.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان با اشاره به عملکرد دادگستری استان خوزستان در سال گذشته، از زحمات کارکنان این دادگستری تقدیر و عملکرد این دادگستری را در سال گذشته مطلوب ارزیابی کرد.

وی پنج جرم اول استان را سرقت، ضرب و جرح عمدی، تصادفات، توهین و تهدید برشمرد و تصریح کرد: در بحث مطالبات نیز، مطالبات وجه ناشی از صدور چک‌های بلامحل، دعاوی و اختلافات خانوادگی، طلاق توافقی و مطالبه مهریه در رتبه‌های اول تا چهارم قرار دارد این آمار مسؤولیت سنگین‌تری را متوجه مراجع فرهنگی استان می‌کند.

افشارنیا گفت: به دلیل نوسانات اقتصادی موجود در کشور، افراد قادر به انجام تعهدات خود نسبت به یکدیگر نیستند و زنجیره‌ای بودن امور اقتصادی موجب شده که طی سال گذشته ۱۳ هزار و ۳۳۵ فقره پرونده در این خصوص تشکیل شود.

وی افزود: با فعالیت‌های خوب شورای حمایت از حفظ اراضی بیت‌المال و منابع طبیعی دادگستری استان، طی سال گذشته بدو تشکیل هیچ پرونده قضایی و صرفاً با برگزاری جلسات اداری، ۲۳۹۱ هکتار از اراضی ملی استان از چنگال زمین‌خواران و کسانی که قصد تعرض و دست‌اندازی به اموال بیت‌المال را داشتند، رفع تصرف شد که ارزش ریالی این اراضی، هفت میلیارد ریال برآورد شده است.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک