کد خبر: 17811
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ تیر/ ۱۳۹۵ - ۶:۳۳

به گزارش خوزستان سرافراز کامل ترین متن سخنرانی دکتر مقتدایی در این خبر آورده شده است.

وقتی دکتر مقتدایی توسط مجری برای سخنرانی صدا زده شد، جمعیت درون سالن آنقدر وی را تشویق کردند که در اولین جمله خطاب به حاضران گفت: خوش غیرت ها اگر این تشویق ها را دو ماه قبل انجام می دادید کاندیدای مجلس می شدم!

وی بیان کرد: می خواهم فضای جلسه را مقداری تغییر بدهم و تبسم بر لب حضار بنشیند. حالا تورم هست، ریزگرد هست، بیکاری هست و تا بوده در طول تاریخ و ما خلق شده ایم که اینها را رفع کنیم و یک کلام در ارکان نظام هر کسی مسئولیتی را برعهده می گیرد برای اینکه مشکلی را حل کند، می خواهد خبرگان، مجلس، دولت و یا قوه قضائیه باشد،‌در حقیقت مسئولیت می پذیرد که کاری را انجام دهد نه اینکه نماینده ای در پایان کارش بگویند عجب آدم بی عرضه ای بود و یا چه استاندار بی رمقی بود.

استاندار سابق خوزستان تصریح کرد: باید در کنار هم باشیم مثل دو امدادی، یک کسی تا اینجا دویده سرعت را تنظیم کنیم و دیگری ادامه دهد؛ باید همیشه در کنار هم باشیم و برگذشته صلوات بفرستیم و دست در دست هم استان را بسازیم و حرف و شعار و دعوا، راه به جایی نمی برد.

مقتدایی با حالت طنز و گفتن اینکه برای اینکه فضا را عوض کنیم به بیان لطیفه ای می پردازد و می گوید: یک بچه مثبتی بود هر روز از خانه می خواست برود اداره، در مسیر چند بچه شرخری بودند که می گفتند باید این بچه سوسول را تربیت کنیم چون از محله ما رد می شود و روز اول یکی از آدم های درشت را فرستادند و گفتند به او پیله کن و بگو برای چه از اینجا رد می شود، روز اول رفت و به آن فرد هم که بچه مثبت و کت وشلواری مثل ما گفت چته امروز از اینجا رد می شی، گفت هیچی، گفت چته، گفت هیچی؛ روز دوم آمد و گفت امروز چته از اینجا رد می شوی گفت نه دیروز و نه امرز هیچ چیم نیست و دارم رد می شوم که به محل کارم بروم و خلاصه روز بعد دوباره گفت چرا از اینجا رد می شود باز هم گفت هیچ، شرخرها وقتی دیدند چاره ای ندارند خوب او را زدند و گفتند نبینیم چت باشد.

وی در ادامه این خاطره به بیان جمله ای تلخ می پردازد: اگر بخواهند کسی را بزنند غافلگیرش می کنند مانند دکتر مقتدایی، آنقدر پوست کلفت هستم که به شریعتی هم گفتم مثل یک برادر همیشه کنارت هستم و استانداری یک لحظه بدون من را تجربه نخواهد کرد.

استاندار سابق خوزستان عنوان کرد: مطلب دوم اینکه میان ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن ۱۰ روز فاصله است و خدا رحمت کند امام خمینی را که به شاه با آن همه خرابکاری ۱۰ روز فرصت داد تا بساطش را جمع کند و از کشور برود و بعد گفت جمهوری اسلامی، اما به بنده کمتر از ۱۰ ساعت هم فرصت ندادند و صبح ساعت هفت و ۱۰ دقیقه به من گفتند و هفت و۲۰ دقیقه هم برای عرض ادب آمدند یعنی فقط ۱۰ دقیقه؛ باز خدا پدر امام خمینی را بیامرزد که ۱۰ روزی به شاه فرصت داد تا بار و بندیلش را جمع کند ولی من مادر مرده هیچ فرصتی پیدا نکردم.

امروز قرار است هم کمدی و هم تراژدی صحبت کنم

مقتدایی دوباره به بیان خاطره ای پرداخت و عنوان کرد:‌ استانداری در جایی کار می کرد و گفتند پدر او فوت کرده و همه آنهایی که یار غار نبودند به سمت خانه پدر استاندار رفتند و در بین راه خبر رسید که استاندار مرده است؛ از میان راه برگشتند و گفتند ما با خودش کار داشتیم و به پدرش کاری نداریم. به هر حال خوشا غیرت مردم و احسنت به آنها چون در این ۴۰ روزی که سکوت کردم و در خانه بودم خیلی به من لطف داشتند.

وی خطاب به حاضران ادامه داد: چند خبر خوش هم بهتون بدم که اولین خبر در مورد پرونده تردد خودروهای پلاک اروندی است، خوشبختانه پس از ۶ بار به دادگاه رفتن که یک انسان خوش غیرتی دوست داشت سر به سر ما و یا مردم استان بگذارد و یا قانون را نمی شناخت به هر حال هر چه بود جای تاسف داشت.

استاندار سابق خوزستان در این لحظه خطاب به مجری برنامه گفت:‌ آقا وقت من چقدر است و وقتی مجری به وی گفت پنج دقیقه مقتدایی نیز درجواب گفت خیلی با معرفتی…

و بعد هم آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان خطاب به دکتر مقتدایی گفت: من وقتم را به شما می دهم و مقتدایی نیز با رویی باز خطاب به حاضران گفت یاعلی صلواتی برای سلامتی حاج آقا بفرستید.

مقتدایی به ادامه سخنرانی پرداخت و گفت: ۶ بار مرا به دادگاه بردند و معرفت خیلی قضات به دفاعیاتی که تنظیم می کردم خیلی کمک کرد. جالب بود که همزمان به پنج نهاد پاسخ و دفاعیات خود را ارائه دادم که دیوان عدالت اداری، تخلفات ریاست جمهوری، تخلفات وزارت کشور و تخلفات کارکنان دولت از جمله این نهادها هستند که هر بار پشت میز قاضی می رفتم و با شوخی و روبوسی و در کل با آبادانی بازی جلو رفتم و آخرش در دادگاه رسیدگی به تخلفات کارکنان دولت بود که گفتند مقتدایی خلاف کرده ولی قاضی گفت نه حیف شده و نه میل شده است و شما فقط قانون را فراتر اجرا کردید؛

وی اضافه کرد: اولین قاضی در شعبه یکم رسیدگی به تخلفات در دادسرا حکم بر برائت و منع تعقیب را صادر کرد اما مجددا نظری و اعتراض به رأی صادره دادند و دوباره مرا به شعبه ۱۱ رسیدگی به تخلفات ارجاع دادند که آنجا هم با خود گفتم حتما چون برگشت زدند این بار قرار بر محکومیت است و می خواستم اموالم را تا مصادره نشدند به اسم زن و بچه بزنم اما در تماسی که با قاضی داشتم وی عنوان کرد پرونده ۱۵ روز است مختومه و مجددا رأی منع تعقیب صادر شده است.

استاندار سابق خوزستان تأکید کرد:‌ این مسئله را همینجا برای تمامی کسانی که در سیستم بازرسی و اجرایی هستند اعلام کردم تا بدانند این طرح قانونی است و هیچ کسی هم حق دخالت ندارد چون جزو مواردی است که حتی دیوان عدالت ادرای حق ورود به آن را ندارد در واقع به استناد قانون این حرف را می زنم چون طرح جزو موارد امنیتی است.

 

مقتدایی اظهار کرد: برای احترام به دیوان عدالت داری آن نامه قبلی که نوشته بودیم که استاندار گفته بنا به تصمیمات متخذه را لغو کردیم و در حقیقت طرح توسعه پایدار که مصوب شورای امنیت کشور است و یکی از وظایفش این است که این کار را انجام دهد، بنابراین چنین اختیاراتی هم دارد.

وی ادامه داد: جالب است که وقتی قاضی دوم گفت آقای مقتدایی چرا اینجا آمده ای و سندی که می خواست را به وی ارائه دادم و در جلسه بعد گفت می خواهم یک چیزی را به تو بگویم و آن هم این است که اگر اجرا نمی کردی الان من شما را محاکمه می کردم و بنابراین پرونده بسته شد.

استاندار سابق خوزستان خواستار شد: من از آقای حسینی پویان به عنوان مدعی العموم دادستان تقاضا دارم که حقوق مردم را احقاق کند و هیچ مسئولی در منطقه آزاد و در هیچ جای کشور حق ندارد برای خارج از محدوده اش نسخه بپیچد، چه کسانی که آنجا هستند و چه آقای ترکان و اعضای هیئت مدیره اش؛ همچنین هیچ منطقه آزادی در کشور حق ندارد خود را با خوزستان مقایسه کند و صرفا استان خوزستان است که با تلاش هم ادوار گذشته در وزارت کشور و تاکیدی که آقای رحمانی فضلی داشته اند جزو افتخاراتشان است که یک طرح توسعه پایدار و همه جانبه برای استان خوزستان تصویب کردند که فقط این استان دارد و بنابراین هیچ منطقه آزاد دیگری و استان و شهرهای حواشی آن حق این ادعا را ندارد.

 

مقتدایی خطاب به نمایندگان حاضر در جلسه گفت: آقای نمایندگان به این مسئله توجه داشته باشند چون اصلا نیازی به قانون ندارد و خودش کاملا قانونی قانونی است.

وی بیان کرد: بحث مبادلات مرزی دومین مسئله ای بود که باعث احضار ما به دادگاه شد و این بار هم باز توسط یک وزیر بزرگوار که اینجا هم دخیل بود بله وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ بگیرو ببند و ما را به خدمت آقای ترکان و نجفی بردند زیرا آقای رئیس جمهور شکایت ایشان را ارجاع داده بود.

 

استاندار سابق خوزستان افزود: جلسه گرفته شد و گفتند حق طبیعی استاندار است و قانون را اجرا کرده و اگر شما می خواهید پشت صحبت های مقام معظم رهبری قایم شوید و بحث تولیدات داخلی را انجام دهید اول آن قانون را اجرایی کنید و بعد بیا مدعی باش، بنابراین حرف مقتدایی قطعا قانونی است و این شد که جناب آقای وزیر کشور گفت این ۱۰۰ قلم که هیچ هشت قلم دیگر هم باید اضافه شود. ضمن اینکه در کنار این ما از ۲ سال گذشته نیز به دنبال حمایت از تولیدات داخلی یعنی خرید و استفاده از خدمات درون استانی و حتی پیمانکاری و مشاوره ای بودیم.

مقتدایی اضافه کرد: شاید آقای منابی در این جلسه باشد مدیرعامل شرکت کرخه روزی در اینجا کاسه گدایی دستش بود که به او کار دهند اما الان تمامی کارهای فنی نفت و حفاری در ایران و خارج از کشور را انجام می دهد در حالی که ابتدای کار اصلا رتبه اش را قبول نداشتند. آن زمان ۲۷ کارمند داشت ولی الان بعد از یک سال و نیم ۲۰۴ نفر کارمند دارد که تنها یک نفر آن هم به دلیل تخصصش اهل همدان است و به جز آن یک نفر سایر کارگران همه بومی استان هستند.

 

وی با نشان دادن لیست کارمندان این شرکت خطاب به حاضران گفت: در کنار اینکه گفتیم خودرو وارد شود به استفاده از کالا، خدمات و نیروی بومی هم تأکید کردیم ولی بازرسی فکر می کرد بدون پرداخت سود و عوارض گمرکی ماشین ها را بار می زنیم و عباس آباد و خیابان مطهری در بنگاه ها به فروش می رسد، بنابراین پرونده این سه موضوع بسته شد.

استاندار سابق خوزستان با لحنی طنزآمیز گفت: من فکر می کنم دو راه داریم یکی اینکه دادستان به عنوان مدعی العموم عمل کند و اگر نشد کارش چهارتا اتوبوس است که میرید تهران و خانه مسئولان را پیدا می کنید و شیشه های خانه هایشان را خرد می کنید.

مقتدایی تأکید کرد: زمان بازنشستگی من دراول آذرماه است بنابراین عنوان اینکه مقتدایی بازنشسته شده و یا اینکه درخواست بازنشستگی داده منتفی است ولی طی نامه ای به وزیر کشور اعلام کردم هفت ماه مرخصی بدون استفاده دارم و اگر بعد از انتخابات شروع کنم و مرخصی ام را بروم به همان یک آذر می رسد و اکنون هم که انتخابات تمام شده و اگر مایلید هر عزیز بزرگواری می خواهد بیاید قدمش روی چشم که به جای وزیر ما یک وزیر دیگری بر روی این نامه اقدام کرد.

 

وی بیان کرد: به هر حال کار انجام و راه هم باز شد چون من راه را مثل سال گذشته هموار کردم، ابتدا فکر می کردم مسئله به انتصابات و چند جابجایی که انجام دادم برمی گردد ولی در ملاقاتی که با آقای رحمانی داشتم و با وی که رفیق بسیار شفیقم است و شاید کسی که تمام قد در این ۳۰ ماه از من دفاع کرد ایشان بودند و اگر نبود همان اوایل زمین گیر شده بودم، راجع به همه چیز بحث شد الا اینکه چرا این چند نفر جابجا شدند و بعد مشخص شد که مسئله یک چیز دیگری است و قضیه برمی گردد به شخصی به نام آقای روحانی که ارائه کرده نباشم و یک وزیر دیگری و شاید هم دفترش، این حرف هایی که می زنم همه مستند است.

استاندار سابق ادامه داد: به هر حال طلبکار نیستم و روحانی رئیس جمهور است و حق دارد و من با آقای روحانی اختلافات استراتژیک دارم ولی از مجلس هم با ایشون کار کردم.

مقتدایی عنوان کرد: دولت در دوره ای که من بودم بهترین خدمات را ارائه داده و فقط یک قلمش طرح ۵۵۰ هزار هکتاری است که اگر آن را در نظر بگیرید قریب به ۹ هزار تا ۱۰ هزار نفر مستقیم مشغول به کار شدند. توسعه منطقه آزاد هم جزو افتخارات دولت است و امنیت که باعث شده با همدلی اعضای شورای تأمین بهترین امنیت را نه برای استان حتی برای پایتخت تأمین کنند و دستگاه های خوزستان خیلی با هم هماهنگی دارند و همه پای کار ایستادند و دارند کار می کنند.

وی اظهار کرد: علی رغم اینکه از برخی رفتارها و سیاست ها گله مند هستم ولی من پذیرفتم یک کارمند بودم و خالصانه هم کار کردم. اگر آقای روحانی بگوید در بخش روابط خارجی موفق ترین فرد ظریف است در کل دستگاه های اجرایی باید مجسمه مقتدایی را از طلا بسازند و جلوی ورودی هیئت دولت قرار دهند تا همه هنگام ورود کلاه از سر بردارند، دفاع از مقتدایی در واقع دفاع از تک تک کارشناسانی است که مظلومانه در گرمای طاقت فرسا و ریزگردها کار کردند و تصمیم سازی را اجرا می کردند و در قوی ترین شورای برنامه ریزی کشور تصمیم گیری می شد و موفق ترین طرح ها با ۱۷ طرح خلاقانه از استان که همه زحمت کشیدند و برترین استان است ولی آخرش این است که آقایانی بزرگوار به نام پدر خوانده ها یک سال و نیم بیخ گوش آقای رئیس‌جمهور که این باید برود.

استاندار سابق خوزستان افزود: همان پدر خوانده هایی که اژدهاهای اقتصادی بودند و روی گنج های این استان چنبره زده بوند و من وقتی آمدم پا گذاشتم روی گردن اینها اما با دمشان دور پای من پیچیده بودند.

مقتدایی تأکید کرد: برای اینکه اهداف اقتصادی محقق شود باید قدرت سیاسی باشد ولی مقتدایی خیلی جاهایش بسته است از جمله جیب هایش بسته است؛ حتی آقای سراج اگر ایراد گرفت از خودروهای اروندی گفت استاندار پاک دست و قطعا آنها جیک و پوک آدم را درمی آورند دیگر ولی وی استاندار پاک دست گفت.

وی یادآور شد: من پای خود را بر گردن این اژدهاهای پدرخوانده ای گذاشتم که ۳۷ سال مانع توسعه استان ‌شدند و شهرهای این پدرخوانده ها خراب ترین شهرهای استان به لحاظ اشتغال و عمران است حال شما حدس بزنید اینها چه کسانی هستند.

استاندار سابق خوزستان اظهار کرد: می خواهیم بگویم که جناب آقای روحانی بزرگوار که رئیس جمهور مملکت هستند، تخصصش در کلید سازی است که قفل ها را باز کند و برخی مواقع به شوخی به وی می گوییم حسن کلیدساز درست ولی خیلی از قفل‌های این مملکت زنگ زده شده و قفل بر آنها سوار نمی شود و این قفل ها را باید برید و یک حسن قفل‌بُر می خواست که هر قفلی مانع توسعه استان است را باز کند.

مقتدایی بیان کرد: طبق اطلاع موثقی که دارم قرار بود تیر ماه بروم و مراسم تودیع ادا و ادوار نیست که حرف بزنم و بروم بلکه صحبت‌ می کنم تا در تاریخ ثبت شود. البته اینکه چرا و چه اتفاقی افتاده همه چیز را کامل در کتابی خواهم نوشت.

وی ادامه داد: چهار فصل از این کتاب را طی یک ماه اخیر نوشتم و این فصل پنجم است و چیزهایی که نباید بگویم را در آن کتاب عرض می کنم.

استاندار سابق خوزستان عنوان کرد: از بهمن ماه سال گذشته توسط یکی از وزرا پیغامی به دوست مشترک ما که معاون سابق بود رسید که فلان وزیر گفته که شما در جمع نمایندگان سابق گفتی….

در این میان شریعتی نماینده سابق بهبهان خواست برای اثبات سخنانش سند ارائه دهد که مقتدایی به وی گفت تو اگر زبل بودی در بهبهان رای می آوردی و شما اگر بچه بهبهان هستی من بچه آبادانم و سند توزیع نمی کنم بلکه ۱۰ نسخه تهیه و دست خانه مطبوعات داده ام و هرکسی مایل است می تواند آنجا رؤیت و همه بندها را بخواند ولی کسی حق عکس گرفتن و یا کپی کردن ندارد.

وی به ادامه بحث قبلی پرداخت و گفت: شما در جمع نمایندگان سابق به من گفته ای نامرد! و این مسئله قرار بود به طور قطع و یقین در تیرماه اتفاق بیفتد. یک وزیری پیغام داد به من همان کسی که خیلی کمکش کردم و وقتی با اختلاف ۵ رای آورد مقاله جانانه ای زدم و جلوی آقای میرکاظمی گفتم که سردار پا بچسپان؛ حمایت مطلوبی که هیچ کسی جرات نداشت آن موقع این کار را انجام دهد ولی من از آقای روحانی انجام دادم و آن جمله معروف که انقلاب هزینه ای است که یک نسل در قبال سستی، راحت طلبی، ترس و جاه طلبی نسل های ماقبل خود می پردازد و با این ها به میدان آمدیم.

استاندار سابق یادآور شد: به هر حال پیغام داد که گفتی فلانی نامرد است و من با تعجب از اینکه چنین حرفی را نزدم در بهمن ماه پیام دادم ببخشید نه در شأن من است و نه در شأن ایشان که بگویم فلانی نامرد است و به او گفتم دور از شأن من است که چنین حرفی بزنم چرا که آنقدر شهامت دارم در حضور خودت و یا اینکه گوشی را بردارم و این حرف را مستقیم به خودت بگویم.

مقتدایی تأکید کرد: من با وزرای این دوره و چه با وزرای آن دوره مستقیم حرف می زدم و حتی تلفنشان را هم قطع می کردم و به عنوان نمونه در دوره آقای خاتمی ۱۱ روز جواب تلفن مستقیم یک وزیر را ندادم.

وی اظهار کرد: گفت عذر می خواهم ولی شما در جمع گفتید که فلانی یعنی من نامرد هستیم و من هم گفتم در شأن من نیست که به رفیقم آن هم در جمع بگویم نامرد ولی اگر می خواهی بدانی خصوصیات یک نامرد را داری و به عنوان یک رفیق برو خودت را اصلاح کن و زدم به سیم آخر؛ به من گفتند آدم است که دارد مصاحبه می شود گفتم خب بشود.

استاندار خوزستان اضافه کرد: به آقای خبیر هم گفتم اتفاقاتی در حال رخ دادن است که گفتم باید تمامش کنم و چند حکم می زنم و نتیجه اش را ببین، من چهار حکم زدم در حالی که بعد از من در استان یزد ۱۰ حکم زده شد و در هشت استان دیگر هم این احکام زده شد و هیچ اتفاقی نیفتاد ولی چون دیدند زمان آن رسیده که ضربه خود را بزنند و قرار بوده تیر ماه عوض بشوم گفتند وقتش است که بزنیم و برود.

 

مقتدایی یادآور شد: آنها کار خود را انجام دادند چون من نه استعفا دادم و نه بازنشسته هستم و نه اینکه قهر کردم و نه بابت این احکام است. در این میان من هم زرنگی کردم و برای نجات یک مادر که استان خوزستان است و یک فرزند به عنوان متخصص سزارین سیاسی کاری کردم که هم مادر دچار مشکل نشود و هم بچه دچار خفگی نشود و یک سزارین سیاسی انجام دادم و بلافاصله بچه به دنیا آمد و با این انتصابات تست انجام دادم و شب مقتدایی عزل شد.

وی با بیان این جمله طنز آمیز که قلم های این دور نسبت به دور قبل که ما را از مدرسه بیرون رفتیم قوی تر بود، به بیان خاطره ای پرداخت و گفت: در آبادان بچه پر رویی بود که از مدرسه اخراجش کرده بودند و می گفت ما را از مدرسه بیرون رفتیم ولی قلم ها خیلی متفاوت بود.

استاندار سابق خوزستان به بیان خاطره ای پرداخت و عنوان کرد: در زمانی که ۱۱ سالم بود دو گروه طالب داشتم یک گروه پیرزن هایی بودند که فرزندانشان سرباز بودند و گروه دیگر نیز سن و سال هایی که انشای خوبی نداشتند یعنی اینجا هم پسرهای نامرد نمی آمدند و آن دخترهایی که به سن تکلیف نرسیده بودند ومن هم خودم سن تکلیف نبودم می گفتند حسن آقا انشا بنویس من هم برای مخ زنی همیشه یه دوتا انشای طولانی داشتم.

مقتدایی اضافه کرد:‌ برای خانواده دایه جابر نامه ای از جایی آمده بود و من نامه را خواندم و رفتم، دیدیم دو روز بعد پسر بزرگ تر به منزل ما آمده و به مادرم گفت دایه غلو پسرت چه کرده گفت چه کرده ؟ من را با گوش پیچیده بیرون آوردند و گفت برای مادر من چه خوانده ای گفتم هیچ گفت شما گفته ای در نامه آمده که خالو احمد در حال فووت کردن است مادرم گفته در چه چیز فوت می کند گفتی نمی دانم و یک کشیده در گوش من زد که وقتی داشتی می خواندی خالو احمد در حال فووت کردن است خالو احمد در فوت کردن بود و تو که بلد نیستی بخوانی چرا این کار را می کنی، مادرم بالای سر جنازه برادرش نرسید.

وی با زبان طنز خطاب به حاضران گفت: خوب می آمدند و حاج آقا هم الان نشسته است ولی خرده نگیرید آن موقع بالغ نبودیم. روزی برادر یکی از این دخترها که برایش انشا می نوشتم آمد و گفت حسن را بگویید بیاید دم در وقتی رفتم گفت تو چه می خواهی اینقدر برای خواهر من انشا می نویسی گفتم خودش می آید و انشا می خواهد و اول انشای من این بود، آنگاه که افکار من چون کشتی طوفان زده از این سمت به آن سمت می رود ناگاه در ساحل امنی لنگر گرفت و خلاصه مقدمه را برای همه می نوشتم و گفت برنامه خواهرم را دیده ام در هفته فقط یک روز انشا دارد چطور ۶ روز هفته می آید در خانه شما تا برایش انشا بنویسی حالا این ۶ روز که هیچ جمعه که دیگر مدرسه تعطیل است و من هم گفتم خوب جلوی خواهرت را بگیر تا نیاید.

وی با بیان اینکه این ها را گفتم و در نهایت نیز ۳۷ مطلب من نوشته ام ولی فقط چند مطلب را می خوانم، اظهار کرد: عارفی را پرسیدند از اینجا تا نزد خداوند منان چقدر فاصله است گفت یک قدم گفتند این یک قدم کدام است گفت پای روی خودت گذاشتن. همچنین این جمله که هر خرابی را می شود درست کرد جز ذات خراب و آدمی که ذاتش خراب است……

استاندار سابق خوزستان خطاب به حاضران گفت: این ها مطالبی است که باید بنویسید و من مشق های شما را خط بزنم. یکی از این جملات هم این است که خیلی از آدم ها مثل عکس هستند بزرگشان که کنید کیفیتشان پایین می آید بنابراین آدم های کوچک را نباید بزرگ کنی چون کیفت آنها پایین می آید.

 

مقتدایی با بیان این جمله که به دو چیز نباید تکیه کرد دیوار تازه رنگ شده و آدم های نوکیسه گفت: همیشه دردناک ترین سنگ را از کسی خواهی خورد که برایش سنگ تمام گذاشته ای و این روزها تشخیص مرد از نامرد مشکل شده است اما مقصر ما نیستیم نامردها نقش هایشان را مردانه بازی می کنند. من این موارد را می گویم شاید یک دور دیگر برگشتیم و استاندار شدیم.

وی اظهار کرد: من برادر بزرگ آقای شریعتی به لحاظ سنی هستم و خانه، ‌شب و روز تا حقوقمان را آقای زنگنه قطع نکرده و البته بعد هم بازنشستگی پول نمی خواهم اما یک قول را بدهید که مدیران بهبهانی جمع شوید و امروز آقای شریعتی را یا پیش آقای شایسته و یا خیاطی جامعی ببرید و ۴-۳ دست کت و شلوار مدیریتی برایش ببرید چون کت و شلوارش و ذکر و ریشش کاملا اصولگرایی است اما تفکرش در اصلاح طلبی پدر من را در آورده است.

مقتدایی خطاب به حاضران گفت: برای سلامتی آقای شریعتی، آقای امیری و برادر عزیزم و وزیر مرد خودم جناب آقای رحمانی فضلی صلواتی بفرستید. به هر حال اگر هم دعوا شد آخرش باید خوبی باشد.

وی در پایان بیان کرد: دنیا دو روز است ولی در رژیم گذشته طی ۲۷ سال تنها سه استاندار عوض شد اما در جمهوری اسلامی طی ۳۷ سال اخیر ۱۶ استاندار عوض شده و این هم نشان دهنده ثبات مدیریتی است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک