کد خبر: 17924
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ تیر/ ۱۳۹۵ - ۳:۱۲

چنانچه به وضعیت مدیران استان خوزستان در گذشته و حال نگاه کنیم در می یابیم که سه خطر عمده در کمین استاندار جدید خوزستان است

این روزها که از هردری توصیه ای برای استاندار جدید خوزستان مرقوم می کنند بد ندیدیم نکاتی را به غلامرضا شریعتی گوشزد کنیم تا پس از پایان دوره خدمت به مردم خوزستان کارنامه ای موفق تر از مدیران سلف خود داشته باشد.

چنانچه به وضعیت مدیران استان خوزستان در گذشته و حال نگاه کنیم در می یابیم که سه خطر عمده در کمین استاندار جدید خوزستان است که اگر از حالا فکری به حال آن ها نکند برای عده محدودی استانداری محبوب می شود ولی نخواهد توانست لبخند را بر لبان مردم خوزستان بنشاند.

و اما این خطرات چه هستند:

۱-چسبیدگان:چنانچه شریعتی  به دور و اطراف خود نگاهی کند افرادی را می بیند که  نقطه مشترک همکاری با تمام مدیران سابق و فعلی هستند یعنی هیچگونه تغییر سیاسی،فرهنگی،اجتماعی و… این افراد را تکان نمی دهد چرا که راه چسبیدن به صندلی مدیریت را پیدا کرده اند و با هر تغییری چنان همراستا می شوند که گویی اصلا این افراد منشا تغییرات جدید هستند.
در طیف چسبیدگان افراد هوچی گری نیز وجود دارند که با سوء استفاده از نام رسانه چنان به دور مدیران ارشد می پیچند که انگار سمتی خاص در مجموعه ها دارند شریعتی آدم های دور و بر حجازی و مقتدایی را مرور کند این افراد را خواهد شناخت.
چسبیدگان مجموعه را به حفظ وضع موجود مایل می کنند و حرکت را کند و هدف را غیرقابل دسترس نشان می دهند.

۲-چاپلوسان:همان ها که از مقتدایی بت ساختند و مثل آب خوردن رهایش کردند حالا برای شریعتی تاروتنبور می زنند و در مدحش می نویسند و می خوانند و می گویند، این دسته خطرناک ترین گروهی هستند که به شریعتی نزدیک می شوند در دوره مقتدایی و حجازی نیز شاهد حضور این افراد بودیم همین چاپلوس ها نقدهای سازنده را به گوش استاندار تخریب می خوانند و تلاش می کنند با چاکر و نوکر شدن برای استاندار او را مصادره کنند شریعتی اگر در دام این افراد قرار گیرد سرنوشتی بهتر از گذشتگان نخواهد داشت و اسیر غرور کاذبی می شود که زاییده مدح و ثناهای چاپلوسانه این افراد است.

۳-دلالان:اگر استاندار محترم فکر می کند این افراد مربوط به حوزه اقتصادی هستند کاملا در اشتباه است چرا که مهمترین بستر برای فعالیت این افراد حوزه های مدیریتی است به این صورت که فردی را مطرح می کنند و چنان در گوش استاندار می خوانند که وی علامه دهر است که استاندار بچه دور لب سیبیل نزده را پیر کار زار تصور می کند و می شود آنچه که نباید بشود(چیزی شبیه شهرداری اهواز!)

استاندار جدید اگر به دنبال استانداری است که باید با قاطعیت دور این دست افراد را خط بکشد چرا که اگر جز این باشد نامش را باید رفیق دار گذاشت نه استاندار!


*پی نوشت:

قابل توجه دکتر شریعتی:

-هدیه رهیاب در دوران خدمت او نقدهای دلسوزانه خواهد بود تا بتواند رویه های نادرست را اصلاح و در مسیر تقویت نظام اسلامی در استان خوزستان گام بردارد.

-کمتر از یکسال فرصت برای نشان دادن چهره ای موفق برای او وجود دارد لذا خود را اسیر حاشیه ها نکند تا بتواند در این زمان اندک حداکثر نتیجه را حاصل کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک