کد خبر: 18044
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۶/ تیر/ ۱۳۹۵ - ۳:۲۰

بنابر این گزارش، آتش سوزی در تانک ۲۰۰۱ نیز خاموش شده است ولی آتش تانک ۲۰۰۱C تاکنون خاموش نشده است.

 

بر اساس اخبار دریافتی از منابع مطلع از مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای منطقه ویژه اقتصادی بندر ماشهر، آتش در تاور ۸۰۰۱ به صورت کامل خاموش شده است.

بنابر این گزارش، آتش سوزی در تانک ۲۰۰۱ نیز خاموش شده است ولی آتش تانک ۲۰۰۱C تاکنون خاموش نشده است.

بر این اساس، نیروهای آتش نشان منتظرند که با اتمام موجودی سوخت داخل مخزن، این تانک نیز خاموش شود، ولی تاکنون آتش در این محل کنترل شده تا به سایر بخش ها سرایت نکند.

همچنین، مخازن کناری تانک ۲۰۰۱C در حال تخلیه مواد و خنک سازی می باشد.

با تمهیدات اندیشیده شده، این حادثه تاکنون مصدومی نداشته است.

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت های تابعه آن همزمان با وقوع آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا که از دیروز (چهارشنبه، ١۶تیرماه) آغاز شده است، در محل حضور یافتند.

 پیگیری ها از مناطق نفتخیز جنوب حاکی از آن است که این شرکت ٢٨٠ بشکه ماده خاموش کننده، دو دستگاه بزرگ آتش نشانی به همراه دو گروه آتش نشان به پتروشیمی بوعلی سینا ارسال کرد.

همچنین ۵ دستگاه تانکر آب شرکت بهره برداری آغاجاری به دلیل همجواری با مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در این پتروشیمی بصورت آماده باش است.
رئیس HSE و رئیس آتش نشانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در محل آتش سوزی حضور دارند.

تمامی نیروها و ماشین آلات شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت ( از شرکت های تابع مناطق) و اداره ترابری شرکت بهره برداری آغاجاری نیز در حالت آماده باش قرار دارند.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا که در زمینی به مساحت ٣۶ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع شده است، دیروز ( چهارشنبه، ١۶ خرداد ) دچار حریق شده است که هم اکنون زبانه آتش در بلندترین برج پتروشیمی کشور که در پتروشیمی بوعلی سینا قرار دارد مهار شده اما

آتش در مخزن این پتروشیمی که صبح امروز (پنجشنبه، ١٧ خردادماه) مهار شده بود بار دیگر زبانه کشید.

تلاش آتش نشانان برای خاموش کردن این مخزن که حاوی خوراک نفتاست ادامه دارد.


FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک