کد خبر: 18145
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸/ تیر/ ۱۳۹۵ - ۲:۲۰

در هیات‌مدیره دوره قبل ۴۰ میلیارد تومان از اموال سازمان نظام مهندسی به بانک سپرده شده که این مبلغ، وثیقه دریافت تسهیلات برای یک شرکت خصوصی قرار گرفته است

 

به گزارش خوزستان سرافراز،


این روزها دلواپسان که از دستور مقامات و به ویژه رئیس‌جمهور و معاون اول او برای بررسی حقوق‌ها و مبادلات مالی نگران هستند و بیم آن را دارند که دامنه این پیگیری‌ها به آنها برسد موضوعاتی را مطرح می‌کنند که اکنون در دست پیگیری و بررسی از سوی دولت است و با چسباندن اخبار قدیمی مرتبط با آن موضوع سعی در القای کشف جدید از ناحیه خودشان دارند، مانند همین تخلف ۴۰ میلیاردی که وزارت راه پیگیر آن است و معاون این وزارتخانه در۱۰ تیرماه از پیگیری سوءاستفاده از ۴۰ میلیارد تومان اموال سازمان نظام مهندسی خبر داد و دلواپسان اظهارات اکبرترکان که این تخلف را اختلاس نامیده بود را در کنار هم قرار می‌دهند تا القای اختلاف میان آنها را در دستور کار بگذارند.

حامد مظاهریان معاون وزیر راه در آن زمان اظهار داشته بود:«در هیات‌مدیره دوره قبل ۴۰ میلیارد تومان از اموال سازمان نظام مهندسی به بانک سپرده شده که این مبلغ، وثیقه دریافت تسهیلات برای یک شرکت خصوصی قرار گرفته است و رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران دقت و تمرکز زیادی روی این مساله داشته است که هم‌اکنون این پرونده در دست پیگیری است.»

بنابراین این موضوع پنهان نبوده که اکنون دلواپسان در رسانه‌هایشان آن را آب و تاب می‌دهند و مدعی می‌شوند کشف بزرگ آنهاست! این تخلف چنان محرز بود که اکبر ترکان مشاور رئیس‌جمهوری این مساله را یک اختلاس خواند.

چند روز پس از این اظهارات رئیس سابق سازمان نظام مهندسی پایتخت در واکنش به طرح این موضوع گفت: چنین چیزی صحت ندارد، پولی در بانک سپرده‌گذاری شده و بانک سود آن را می‌دهد و نه پولی گمشده و نه اینکه سوء‌استفاده‌ای صورت گرفته است.

غفرانی افزود: هیچ تخلفی در این رابطه صورت نگرفته است، سال ۹۳، ۴۰ میلیارد تومان در بانک شهر سپرده‌گذاری شد که این بانک هم ماهانه به طور منظم حدود ۲ میلیارد تومان سود آن را پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه تخلفی که برخی از آن نام می‌برند مربوط به وثیقه‌گذاری برای نوسازی بافت فرسوده تهران است، تصریح کرد: اصل پول سپرده‌گذاری شده در بانک موجود است و نه تخلف، نه تبانی و نه سوءاستفاده‌ای در این زمینه روی نداده است. این مساله از سوی سازمان نظام مهندسی در حال پیگیری است و هیچ تخلفی در این زمینه اتفاق نیفتاده است.

اما نکته جالب توجه سپرده‌گذاری به قول رئیس سابق سازمان نظام مهندسی استان تهران و تخلف به قول معاون وزیر راه و یکی از مدیران ذی‌ربط این وزارتخانه، اظهارات اکبر ترکان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان است.

وی در آخرین نشست خبری خود در قامت ریاست شورای مرکزی نظام مهندسی گفت: ‌«اصل بر این است که این کار که سپرده‌های سازمان نظام مهندسی به بانک داده شود و در مقابل آن هم سود هم بگیرند ایرادی ندارد، اما اینکه به پشتوانه آن تسهیلات برای شرکتی که به نظام مهندسی ربطی ندارد، پرداخت شود این سوءاستفاده مالی و «اختلاس» است.» مردی که در دولت قبل بودجه دولت را به یک «لحاف» کوتاه تشبیه کرده بود در دولت کنونی نیز همچنان با همان صراحت اظهارنظر می‌کند.

منبع: روزنامه آرمان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک