کد خبر: 18354
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۷:۵۰

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: جمع آوری گازهای همراه مشعل ها یک اقدام مهم اقتصادی و زیست محیطی و گامی مهم در راستای تحقق تعهدات بین المللی ایران به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: جمع آوری گازهای همراه مشعل ها یک اقدام مهم اقتصادی و زیست محیطی و گامی مهم در راستای تحقق تعهدات بین المللی ایران به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است.

 

 معصومه ابتکار روز سه شنبه در آئین انعقاد نخستین قرارداد فروش گازهای همراه نفت به بخش خصوصی از سوی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که در سرسرای امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد اظهار کرد: این قرارداد گام بسیارمهمی از سوی دولت یازدهم در راستای تحقق مسئولیت ها و تعهدات خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، آلودگی هوا و اصلاح الگوی تولید و مصرف انرژی در کشور است.

وی افزود: متاسفانه گازهای همراه ، سال ها درکشور ما باعث هدررفت و آسیب های جدی اجتماعی می شده است و این معضل زیست محیطی نقش مهمی در افزایش میزان گازهای گلخانه ای و رتبه بندی کشورما در این زمینه داشته است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ، ورود دولت و بخش خصوصی را در این زمینه نشانه خوبی برای کاهش آلودگی دانست و گفت: در سطح جهانی ، تلاش ها برای کاهش میزان انتشارگازهای گلخانه ای افزایش است چرا که در زمان حاضرمیزان دی اکسید کربن در اتمسفر از ۴۰۰ پی پی ان(ppn) فراتر رفته و این آستانه برای تمامی کشورها بسیار نگران کننده است.

وی افزود: تمامی تلاش ها در جامعه بین المللی برای این است که دمای زمین به دو درجه سیلیسیوس نسبت به دوران قبل از صنعتی شدن نرسد.

ابتکار ابراز امیدواری کرد میزان انتشارگازهای گلخانه ای با بهینه سازی مصرف انرژی کاهش یابد تا بتوانیم گام های بعدی موثرتری در این خصوص برداریم.

وی همچنین به تعهد و توافق بین المللی ایران در پاریس به منظور کاهش انتشارگازهای گلخانه ای اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار مهمی در این توافق بین المللی داشت چرا که چهار درصد بلاشرط تعهد کاهش انتشارگازهای گلخانه ای دادیم و هشت درصد نیز مشروط به رفع کامل تحریم ها شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: موافقت نامه پاریس در دولت در هفته گذشته به تصویب رسیده و مراحل الحاق رسمی جمهوری اسلامی ایران به این موافقت نامه آغاز شده است.

وی تصریح کرد: انعقاد این قرارداد در خوزستان یک گام اجرایی بسیار با اهمیت در جهت تحقق اهداف بین المللی است.

ابتکار همچنین به ابلاغ سیاست های محیط زیستی رهبر معظم انقلاب در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال قبل ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست توسط رهبر معظم انقلاب را داشتیم که یک انرژی و قوت قلب زیادی را به محیط زیست کشور وارد کرد.

وی ادامه داد: در این سیاست ها اصلاح بسیاری از فرآیندها و جمع آوری گازهای همراه مشعل ها جزو موضوع هایی بوده که برای اجرای برنامه های ششم توسعه مورد تاکید قرارگرفته است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه اجرای این طرح ، شاخص های کیفیت زندگی شهروندان خوزستانی را ارتقا می دهد گفت: همکاری بخش خصوص در این زمینه هم افزایی خوبی را برای تحقق این اهداف ایجاد کرده و بی شک دربهبود کیفیت هوا درشهرهای استان خوزستان نیز موثر خواهد بود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست روز سه شنبه به منظور شرکت در آئین حذف واحد کلرآلکالی پتروشیمی بندر امام، بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب صنعتی پتروشیمی تخت جمشید، کلنگ زنی واحد پساب صنعتی پتروشیمی بندرامام و دیدار با مدیران صنایع پتروشیمی، عقد قرارداد طرح جمع آوری گازهای همراه نفت، کلنگ زنی نخستین مدرسه طبیعت در گیت بوستان سازمان آب و برق خوزستان در اهواز، دیدار با مجمع نمایندگان و تشکل های مردم نهاد و نشست با مسئولان استان در زمینه ریزگردها وارد اهواز شد.

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک