کد خبر: 18425
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۶/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۶:۴۲

رامهرمز زیر بار هیچ طاغوتی تسلیم نشد و در اکثر جنگها، خون این قومیتها روی همین خاک عزیز همانند خون شهیدان گلگون کفن در کنار هم و روی هم ریخته شد. چرا برای این دنیای زودگذر، با دست خودمان این وحدت را کمرنگ میکنیم؟

(یادداشتی از حاج حمیدخمیسی در خوزستان سرافراز)


با سلام و ارادت خالصانه خدمت تمام عزیزانیکه به نوعی در گروههای اجتماعی ، تماس تلفنی و حضوری ، نسبت به اینجانب در ارتباط با دفتر نماینده محترم شهرستان رامهرمز و رامشیر،جناب آقای دکتر اقبال محمدیان ، لطف و محبت نموده اند که این خود ناشی از همدلی و همزبانی همشهریان عزیز در سطح شهرستان و حومه بوده و هست و ان شاء الله خواهد بود، گرچه احساس میکنم آنچه در حقم گفته شد واقعا” در برابر خیلی از بزرگواران در خودم نمی بینم.

علیرغم اینکه ارائه پیشنهاد و راهکار در هر زمینه ای میتواند باعث پیشرفت گرائی خواهد بود ولی گاها” خواسته یا نا خواسته موجب تکدر خاطر یا احیانا” کشمکش اجتماعی یا گروهی میشود .

البته کسانیکه وارد عرصه های سیاسی اجتماعی میشوند، این ظرفیت و سعه ی صدر را دارند و مشکل خاصی پیش نخواهد آمد.

ولی انسان حیفش می آید به خاطر احساسات پاک دوستان که هدفی جز خدمت ندارند ، این آب زلال مودت و دوستی، گل آلود شود که تصفیه دوباره آن خیلی هزینه بر خواهد شد.

رامهرمز شاید وسعت زیادی ندارد اما از نظر قدمت تاریخی آنقدر وسیع است که به تاریخ کهن برمیگردد و در این راه به نیاکان از عشایر،طوایف و ایلات عرب،لر،ترک،بختیاری و سایر اقوام بهبهانی ، شوشتری و دزفولی می‌بالیم.

رامهرمز زیر بار هیچ طاغوتی تسلیم نشد و در اکثر جنگها، خون این قومیتها روی همین خاک عزیز همانند خون شهیدان گلگون کفن در کنار هم و روی هم ریخته شد. چرا برای این دنیای زودگذر، با دست خودمان این وحدت را کمرنگ میکنیم؟

آنچه که امروز من و تو داریم حاصل زحمات،رشادتها و شجاعتهای شیرمردان و شیرزنانی است که هویت طایفه ای ،ایلی و عشیره ای و در نهایت اسلامیت ما را حفظ و صیانت نموده اند و اینها را به فرزندانمان منتقل کنیم. من و تو علاوه بر شناسنامه ملی، شناسنامه هویتی، تاریخی،عشیره ای، ایلی و طایفه ای هم داریم و این افتخار ماست.

مسئولین عزیز بومی و غیر بومی،قبل از قبول مسئولیت حتما”تاریخ رامهرمز را با دقت مطالعه کنند تا موفقیت کسب کنند و گرنه تخصص به تنهایی کار ساز نیست. و اما بحث دفتر: واقعا” جای تاسف دارد. چرا اینهمه فراز و نشیب دارد؟

البته و صد البته کارگزاران دفتر، بازوان نماینده هستند که میتوانند نقش ایفا کنند و واقعا” کار سختی هم هست. امیدوارم بتوانند این بار سنگین را به مقصد برسانند.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک