کد خبر: 18513
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۱/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵

اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در اطلاعیه ای اعلام کرد به دلیل افزایش دمای هوا تا ۴۹ درجه سانتیگراد، ساعت کار اداری استان برای سومین روز متوالی ، فردا چهارشنبه تا ساعت ۱۳ خواهد بود.

 

اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در اطلاعیه ای اعلام کرد به دلیل افزایش دمای هوا تا ۴۹ درجه سانتیگراد، ساعت کار اداری استان برای سومین روز متوالی ، فردا چهارشنبه تا ساعت ۱۳ خواهد بود.

به گزارش  هواشناسی خوزستان افزایش دما در برخی شهرستان ها به بالای ۴۹ درجه و وقوع پدیده شرجی در اکثر نقاط استان به ویژه شهرهای ساحلی با احتمال وقوع رطوبت نسبی بالاتر از ۹۰ درصد را پیش بینی کرده است.

بر تصمیم شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و به منظور کمک به مدیریت مصرف برق و کاهش پیک باری در شهرستان های با دمای بالا ،ساعت پایانی کار همه اداره ها ،دستگاه های اجرایی و عمومی و بانک ها سطح استان به جز مراکز عملیاتی، خدماتی، امدادی، بهداشتی و درمانی، بیمارستان ها و مراکز آتش نشانی در روز چهارشنبه ۱۳ مرداد ساعت ۱۳ خواهد بود.ستاد بحران خوزستان همچنین سه شنبه در اطلاعیه ای نسبت به وقوع گرد و غبار و افزایش دما و شرجی در بخش های غربی، مرکزی و جنوب استان از چهارشنبه تا پایان هفته هشدار داد.

مصوبه کاهش ساعت اداری به دلیل گرمای هوا برای نخستین بار است که در خوزستان اجرایی می شود.پیش از این و با وجود درخواست مردم فقط در زمان گرد و غبار شدید اداره ها و مدارس تعطیل می شدند.هواشناسی خوزستان اعلام کرده دیروز(دوشنبه) ۱۲ و امروز ۱۷ شهر استان دمای ۴۹ درجه و بالاتر دارند ضمن آنکه پیش بینی شده برخی شهرهای استان فردا دمای ۴۹ درجه خواهند داشت.

بر اساس اعلام مدیریت بحران استانداری خوزستان، ساعت کاری اداری در شهرهایی که دمای آنها به بالای ۴۹ درجه سانتیگراد برسد، از ساعت ۶:۳۰ دقیقه تا ساعت ۱۳ خواهد بود که هدف از این مصوبه، کاهش مصرف انرژی است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک