کد خبر: 18521
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۲/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۴:۴۵

استاندار خوزستان با بیان اینکه مدیریت ناکارآمد و ناهماهنگی میان متولیان، بلای جان قطار شهری اهواز است گفت: مردم نباید تاوان بی کفایتی و ضعف مدیران را بدهند.

به گزارش خوزستان سرافرازبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی با اشاره به جلسه ای که در سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور داشت، از کوتاه شدن مسیر خطوط قطار شهری اهواز به دلیل برخی مشکلات اعتباری از سوی متولیان آن، انتقاد شدید کرد و خواستار اجرای کامل این پروژه و رفع موانع موجود شد.

وی با بیان اینکه به زودی بازدیدی از قطار شهری اهواز خواهد داشت و در دو هفته آینده تصمیمات مهمی برای این پروژه مهم گرفته خواهد شد گفت: مدیریت ناکارآمد، ناهماهنگی میان متولیان امر که شامل استانداری و شهرداری است مانع از پیشرفت پروژه قطار شهری اهواز شده است.

*** ساخت ۲۸ مدرسه در خوزستان

وی در ادامه افزود: در جلسه ای با حضور رییس سازمان توسعه نوسازی و تجهیز مدارس کشور، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان و مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس خوزستان، درباره مشکلات و تنگناهای فضاهای آموزشی خوزستان بحث و تبادل نظر شد و از رییس سازمان توسعه نوسازی و تجهیز مدارس کشور درخواست شد توجه بیشتری به استان به ویژه در زمینه تامین اعتبار برای ساخت فضاهای آموزشی، تجهیز مدارس داشته باشند تا دیگر شاهد کلاس های کپری و گلی نباشیم و مدارس به سامانه های سرمایشی مجهز شوند.
استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: رییس سازمان توسعه نوسازی و تجهیز مدارس کشور نیز پیرامون افزایش اعتبارات ملی برای تکمیل پروژه های در حال ساخت استان و تجهیز مدارس قول مساعد دادند و تفاهم نامه ساخت ۲۸ مدرسه در خوزستان منعقد شد.
بر اساس این تفاهم نامه ۲۸ مدرسه ابتدایی شش کلاسه در حاشیه شهر اهواز، باوی و کارون به مبلغ ۲۴۰میلیارد ریال احداث می شود که سهم هر کدام از دو طرف مبلغ ۱۲۰میلیارد ریال است.

*** کارخانه تصفیه شکر دغاغله احیا می شود

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: کارخانه تصفیه شکر مسیر دغاغله که سهامداران آن بانک ملی و ملت هستند، سال ها تعطیل شده و در این سفر مذاکرات لازم برای واگذاری این کارخانه به تصفیه نیشکر و راه اندازی آن برای بکارگیری نیروهای بومی، انجام شده است.
وی افزود: در روزهای آینده با مدیرعامل بانک ملت نیز دیدار صورت خواهد گرفت و مقدمات اولیه برای واگذاری به مجموعه تصفیه نیشکر انجام خواهد شد.

***جذب اعتبار برای کارآفرینی و اشتغال

شریعتی همچنین از جلب موافقت وزیر تعاون، کار و اموراجتماعی در این سفر، برای اعتبار دهی از طریق صندوق کار آفرینی امید به منظور نوسازی ۱۰۰۰ خودرو تاکسی اروندی برای حمل و نقل عمومی خوزستان خبر داد و گفت: تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای ساختن بازارچه ها و سامان دادن دستفروشان سطح شهر اهواز مورد مذاکره و بررسی قرار گرفته که وزیر کار برای دادن اعتبار موافقت کرد.
پیگیری برای اتمام ساخت بیمارستان ابوذر اهواز ، بیمارستان طالقانی آبادان و فولاد از دیگر دستاوردهای این سفر بود.
استاندار خوزستان گفت: با پیگیری انجام شده به زودی تفاهم نامه هایی برای پرداخت تسهیلات کارآفرینی و ایجاد کسب و کار برای متقاضیان با سود سه و چهار درصد نیز امضا خواهد شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک