کد خبر: 18582
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۵:۰۰

احمدی‌نژاد به بافق رفت تا به گفته حامیانش حماسه دیگری در این شهر رقم بخورد اما آنچه عصر پنجشنبه در بافق رخ داد نه تنها شباهتی به حماسه نداشت بلکه به میدان رقابت انتخاباتی و تضعیف دولت شباهت داشت.

به گزارش خوزستان سرافراز، احمدی‌نژاد به بافق رفت تا به گفته حامیانش حماسه دیگری در این شهر رقم بخورد اما آنچه عصر پنجشنبه در بافق رخ داد نه تنها شباهتی به حماسه نداشت بلکه به میدان رقابت انتخاباتی و تضعیف دولت شباهت داشت. البته فارغ از اقدامات برخی حاضران در این مراسم، حضور احمدی‌نژاد در شهر بافق در استان یزد که گرایش اصلاح‌طلبانه مردمش زبانزد خاص و عام است حاشیه‌های زیادی داشت، از جمله تغییر محل سخنرانی احمدی‌نژاد.

لغو دیدار با امام جمعه و مسئولان بافق

کانال‌های نزدیک به رئیس‌جمهور سابق نوشتند: «در اعلامیه‌های چند روز اخیر سخنرانی دکتر احمدی‌نژاد در یادواره شهدای شهرستان بافق استان یزد، محل اعلام‌شده گلزار شهدای گمنام شهرستان بافق بود که مکان برگزاری به حسینیه سفلی تغییر پیدا کرده است. نهادهای مسئول با وجود حمایت مردم و خانواده شهدا از برگزاری این یادواره شهدا، هیچ‌گونه حمایت و پشتیبانی از برگزاری این برنامه انجام ندادند و اعلام کردند که هیچ کدام از کارکنان و کارمندان حق یاری دادن جهت تامین مکان و امکانات برای این برنامه را نداشته و در صورت اقدام برای تامین مکان مناسب سخنرانی، مورد توبیخ قرار خواهند گرفت. تنها مکانی که اجازه برگزاری این برنامه در آن داده شده بود گلزار شهدای گمنام شهرستان بافق بوده است اما صبح پنجشنبه در نتیجه تلاش برگزارکنندگان یادواره و اعلام آمادگی داوطلبانه هیات امنای حسینیه بزرگ سفلی، این حسینیه برای بهتر برگزار شدن هرچه بیشتر سخنرانی دکتر احمدی‌نژاد در نظر گرفته شد.» ظاهرا مسئولان استانی که خواهان برقراری آرامش و اعتدال در شهر بودند مکانی را به سخنرانی احمدی‌نژاد اختصاص دادند که مخل آرامش مردم شهر نباشد. این نارضایتی مسئولان بافق از اقدامات احمدی‌نژاد را درباره دیگر موارد هم می‌توان مشاهده کرد یعنی در حالی که پیش از این اعلام شده بود قرار است احمدی‌نژاد در این سفر دیداری هم با امام جمعه بافق داشته باشد اما خبری از این دیدار منتشر نشد و ظاهرا لغو شده است. باشگاه خبرنگاران نوشت: «احمدی‌نژاد قرار بود امامزاده عبدا… شهر بافق را زیارت کند و جلسه خصوصی هم با دست‌اندرکاران داشته باشد که به دلیل ازدحام جمعیت، برنامه لغو شد.» که برخی این ازدحام جمعیت را تنها یک توجیه دانستند و بس!

پدر داماد احمدی‌نژاد؛

از نکات جالب سفر احمدی‌نژاد به بافق فعال بودن پدر داماد او یعنی خورشیدی بود. او که اعلام کرده بود در انتخابات سال ۸۸ به محسن رضایی رای داده است و از پسرش مهدی خورشیدی به سبب همراهی با احمدی‌نژاد اعلام برائت کرده بود، روز پنجشنبه در کانال تلگرامی خود به انتشار لحظه به لحظه عکس و خبر از این سفر پرداخت که نشان‌دهنده تغییر مواضع او درباره احمدی‌نژاد است. البته برخی تصاویر منتشر شده از سوی خورشیدی سبب تعجب و خنده شد، از جمله عکسی از احمدی‌نژاد که سه خانم محجبه در جلو و کنار احمدی‌نژاد و ۳ یا ۴ مرد در پشت آنها را با زیرنویس «استقبال غیرمنتظره مردم از دکتر احمدی‌نژاد قبل از ورود به شهر اردکان» را منتشر کرده است و رصد‌کنندگان این تصویر از یکدیگر درباره معنای غیرمنتظره بودن که برای این عکس به کار رفته است سوال می‌کردند، چرا که به طور معمول برای برخی عکس انداختن با شخصی که زمانی رئیس‌جمهور بوده، از جذابیت برخوردار است و موضوع منحصر به فردی نیست که بتوان از آن به عنوان استقبال غیرمنتظره یاد کرد!

کنایه واضح احمدی‌نژاد به دولت یازدهم

روز پنجشنبه علی‌اکبر جوانفکر همراه احمدی‌نژاد بود و همراه او وارد محل سخنرانی شد. شعارهای «شعار هر چه مرده احمدی برمی‌گرده»، «دسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسراییل» هنگام ورود احمدی‌نژاد به محل سخنرانی از میان جمعیت و در هنگام سخنرانی وی به گوش می‌رسید. احمدی‌نژاد در جمع مردم بافق گفت: «از دیدگاه انقلاب اسلامی، همه امور متعلق به مردم و برای مردم و در خدمت مردم تعریف می‌شود. مردم صاحب انقلاب و مالک همه امور کشورند. مردم مالک سرزمین، ثروت و حتی خود دولت و حکومتند. مردم حق دارند همه امور را تعیین کنند و مطالبه نمایند. همه امور اعم از سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و اجرا، توزیع منابع و فرصت‌ها و حق تصمیم‌گیری‌های ریز و درشت متعلق به مردم است و مردم صاحب اختیار آنند. نظر و خواست مردم باید در تمام تصمیمات، تعیین‌کننده و حاکم باشد و نتایج تمام برنامه‌ریزی‌ها باید در زندگی مردم مورد ملاحظه جدی قرار گیرد.» او سعی داشت در لابه‌لای اظهارات خود کنایه‌هایی را روانه دولت روحانی کند لذا گفت: «بی‌اطلاع نگه داشتن مردم ار مهمات امور، پنهان کاری و محروم کردن مردم از آگاهی نسبت به مسائل و جریانات جاری از مهم‌ترین پایه‌های استقرار حاکمیت‌های غیر مردمی است. از دید اینان هرچه مردم بی‌اطلاع‌تر و دورتر از اخبار واطلاعات اصلی و واقعی باشند، فرصت برای اداره جوامع مهیاتر و کار مدیریت و حکمرانی آنان آسان‌تر است.» یا در بخش دیگری اظهار داشت: «متاسفانه امروزه متن اکثر مذاکرات و مطالب و تصمیمات حکومت‌ها و مدیریت‌ها حتی در موارد معمولی به بهانه امنیت به صورت سری و خیلی محرمانه و دور از دسترس مردم است. این در حالی است که همه امور متعلق به مردم و مربوط به سرنوشت مردم است و خود این حاکمان غیرمردمی مسئول ناامنی در جهان هستند. کسانی که مردم را نا محرم می‌دانند در واقع خودشان نا محرمانی هستند که با ترتیبات به ظاهر قانونمند بر مصادر امور مدیریت‌های جهانی قرار گرفته‌اند. اصولا مردم ضعیف و تحقیر شده که به اصطلاح هشتشان گرو نه شان است فرصت و امکان پرداختن به امور اجتماعی و مشارکت و دخالت و نظارت موثر بر امور را ندارند.» او همچنین اظهار داشت:«حتی در بحران‌های اقتصادی و سیاسی ناشی از مدیریت‌های غیر مردمی منافع در جیب عده‌ای خاص و خسارت‌ها از جیب مردم است. باید مراقب بود که جامعه به دو طبقه اقلیت برخورداران و اکثریت محرومین تقسیم نشود.» اما نکته جالب سخنرانی احمدی‌نژاد آنجا بود که اظهار داشت: «شعار هر چی مرد در دنیا هست، این است که ملت ایران بازمی‌گردد. من در جریان مسائل کشور هستم اما فعلا مصالح اقتضا نمی‌کند که ورود کنم. وقتش که شد در خدمت ملت خواهم بود.» احمدی‌نژاد در مسیر بازگشت از حسینیه، توسط تعدادی موتورسوار که صدای بوق‌شان متوقف نمی‌شد، اسکورت شد. احمدی‌نژاد روز پنجشنبه با یک اتومبیل شاسی بلند به بافق سفر کرد که این موضوع با شعار ساده‌زیستی او همخوانی نداشت و سبب تعجب برخی حامیان او شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک