کد خبر: 18689
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۹/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۱:۲۴

خبرنگاران بجای فعالیت های خبرنگاری متاسفانه باید وقتشان را صرف راهروهای دادگاه کنند…!

به گزارش خوزستان سرافراز:


مدیر خانه مطبوعات در گفتگوی زنده از شبکه خوزستان گفت : خبرنگاران بجای فعالیت های خبرنگاری متاسفانه باید وقتشان را صرف راهروهای دادگاه کنند…!

رضا علیجانی افزود: در شان یک خبرنگار نیست که بابت انتقادش از او شکایت کنند!

 سرپرست خانه مطبوعات خوزستان درمورد شکایت مسئولان از رسانه ها فرمود : مسئولان بخاطر انتقاد ناپذیری می آیند و روی به شکایت از رسانه ها می آورند.

وی در ادامه گفت : رسانه های نوشتاری بخاطر مشکلات مالی قادر به انتشار نشریه نیستند و متاسفانه در اکثر روزنامه ها و هفته نامه ها بخاطر مشکلات مالی  با ریزش نیرو مواجه بوده ایم/ عدم استقلال مالی از مشکلات رسانه های ما در خوزستان است.

علیجانی افزود:جشنواره مطبوعات در هفته های آینده برای نخستین بار در خوزستان برگزار می شود.

وی درباره جایگاه خبرنگاران گفت : متاسفانه هر کسی خودش را در جایگاه خبرنگاری می بیند اما خبرنگاری نیاز به آموزش و تخصص دارد اگرچه ایرادی ندارد که همه چشم بینای خوزستان باشند.

وی در بحث نشریات تخصصی اضافه کرد: دوره فعلی دوره گذر از رسانه های کاغذی ست و نشریات تخصصی در دهه آینده هم از تیراژ بالا برخوردار خواهند بود و هم مخاطب بیشتری خواهند داشت.

رسانه های الکترونیکی هم دارد جایگاه زیادی بسرعت پیدا می کنند و رسانه های رسمی باید هرچه زودتر خودشان را مسلط به ابزار الکترونیکی کنند تا با مخاطبان ارتباط بهتری برقرار کنند.

?ما اگر می خواهیم مطبوعات پویاتری داشته باشیم باید آموزش و اعتبار لازم را تامین کنیم البته آموزش باید به روز باشد……

علیجانی در ادامه گفتگوی خود با شبکه خوزستان افزود : برخی نمایندگان مجلس با نفوذی که دارند می آیند و مجوز اخذ می کنند و آن ها را به دیگران کرایه می دهند در حالیکه مجوز را باید به اهالی رسانه ها داد.

 علیجانی در خاتمه گفت :خبرنگاران باید هم تحصیلات داشته باشند هم اخلاق مدار باشند/خبرنگاران باید اجازه و تصمیم را به عهده مخاطب بگذارند.

 

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک