کد خبر: 18730
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۲/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۴:۰۱

این نخستین طلای ایران در المپیک بود که به زیباترین شکل ممکن بدست آمد

 

خوزستان سرافراز:پولادمرد کرمانشاهی با غیرت و تعصب مثال زدنی پرچم ایران را در المپیک ریو به اهتزاز درآورد.

کیانوش رستمی که امید ایران برای اولین مدال بود ، درست مثل المپیک لندن ، وارد صحنه شد تا اولین مدال آور ایران از ریو باشد.

او که آمد، ایرانی های پرشمار حاضر در سالن شروع کردند به سوت و کف. کیانوش پشت وزنه قرار گرفت. مکثی طولانی کرد و به سادگی وزنه ۱۷۴ کیلوگرمی را بالای سر برد و در کورس رقابت ، رفت برای کسب خوشرنگترین مدال ممکن. 

 بعد از این وزنه  کیانوش برای وزنه ۱۷۹ کیلوگرم روی صحنه آمد و به سادگی این وزنه را بالای سر برد.

سالن غرق در شادی شد. او با این وزنه رفت برای وزنه ۱۸۲ کیلوگرم ،کیانوش که در بازی های آسیایی در دوضرب با این چینی خطرناک ، سرشاخ شده بود و رکب خورده بود،سعی می کرد تا این بار محتاط تر باشد. تائوی چینی در این دقایق سعی داشت همه فکر کنند کتف راستش درد می کند و این دستش را بسته بود. کیانوش با وزنه ۱۸۲ کیلویی روی صحنه آمد و موفق نشد. البته به نظر می رسید که خودش وزنه ۱۸۱ کیلویی را ترجیح می داده است. هرچه بود او با این وزنه توانست در یکضرب در صدر باشد. او برای حرکت دوضرب هم وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی را درخواست کرد.

کیانوش برای کسب خوشرنگ ترین مدال روی صحنه آمد. در میان تشویق ایرانی های سالن. کیانوش خیلی مصمم ، نام خدا را به زبان آورد. مکثی کرد و پشت وزنه ایستاد. وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی. به سادگی روی سینه کشید اما مکث طولانی اش سبب شد ، نتواند وزنه ۲۱۵ را بالای سر ببرد. دنیس اولانوف قزاق هم دوباره وزنه ۲۱۵ را انداخت و شرایط حسابی پیچیده شد.

کیانوش که بعد از حرکت اولش به بوق داوران اعتراض داشت،در دومین حرکت توانست به سختی بلند شود و وزنه را با اقتدار روی دست نگه دارد. او توانست به سختی وزنه را نگه دارد و حالا دیگر در مرز مدال طلاست. فقط تنها رقیبش تیان است که ۲۱۵ را درخواست کرده. وزنه بردار بلاروس برای وزنه ۲۱۷ آمد. برای حرکت آخرش. فاصله او در یکضرب اما خیلی زیاد بود. دنیس برای وزنه ۲۱۵ آمد تا اقلا مدال برنز را از دست ندهد و توانست این وزنه را مهار کند.

تیان تائوی چینی با وزنه ۲۱۷ کیلوگرم ، همان پاتک بازی های آسیایی را به کیانوش زد. او این وزنه را به سختی بالای سر برد و توانست رکورد المپیک را بشکند. کیانوش برای وزنه ۲۱۸ باید روی صحنه می رفت. وزنه بردار رومانیایی هم وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی را زد و رکورد المپیک را زد و مدال برنز را برای خود کرد. کیانوش هم همین وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی را درخواست کرد و با فریاد یا امام رضا روی صحنه رفت. مثل مرد پای وزنه ایستاد، بوسه ای زد و رکورد دوضرب و مجموع المپیک را شکست و قهرمان المپیک شد. 

این نخستین طلای ایران در المپیک بود که به زیباترین شکل ممکن بدست آمد. او با پرچم زیبای ایران ، روی تخته رژه می رفت و جماعت داشتند تشویقش می کردند و البته تلویزیون ایران هم آن طور که بینندگانش می گفتند، صحنه های رقص شادانه او را سانسور کرده بودند.

 

پیروس دیماس ، چهره افسانه ای دسته ۸۵ کیلوگرمی کسی بود که مدال کیانوش ایران را به او داد. کیانوش که به سبک حسین توکلی روی سکوی نخست المپیک پرید وقتی مدال را برگردنش انداختند، نفسی عمیق کشید، بوسه ای بر مدالش زد و دست بر سینه ایستاد تا سرود ملی مان را با بلندگوی سالن و ایرانیان حاضر در سالن شماره دو همخوانی کند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک