کد خبر: 21294
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۹:۱۰

زمانی که کیمیا علیزاده در تکواندو بانوان مدال برنز گرفت، مسئولان پرتعداد ورزش ایران که در ریو هستند، در سالن حضور نداشتند

سال ۲۰۱۲ کاروان ایران توانست یکی از مهم ترین مدال‌های تاریخ خود در المپیک را کسب کند. مدال نقره احسان حدادی در پرتاب دیسک که اولین مدال ورزش ایران در دوومیدانی المپیک بود، یکی از مهم‌ترین مدال‌های تاریخ المپیک ایران محسوب می‌شود. اما مهم‌تر از این مدال که ۴ سال قبل کسب شد، مدالی بود که کیمیا علیزاده بامداد امروز به دست آورد.کیمیا علیزاده بانوی تکواندوکار ایران ضمن اینکه توانست رکورد ۶۴ ساله جوان‌ترین مدال‌آور تاریخ ورزش ایران در المپیک را بشکند، به اولین مدال بانوان ایران در تاریخ المپیک رسید. اهمیت مدالی که کیمیا علیزاده گرفت، اگر بیشتر از مدال طلای دو وزنه بردار ایران نباشد، کمتر هم نیست.

اینکه او با حجاب اسلامی توانست ثابت کند مدال‌آوری با پوشش اسلامی هم امکان‌پذیر است، به اندازه‌ای ارزشمند بود که دفتر رهبری و شخص رئیس جمهور هم به آن واکنش نشان دادند.
اما عجیب اینجاست که در لحظه کسب مدال المپیک توسط کیمیا علیزاده، مسئولان ورزش ایران آن‌قدر به او اعتماد نداشتند که حتی زحمت کشیده و در سالن حاضر شوند! در مسابقه حساس کیمیا علیزاده با رقیب اسپانیایی، مسئولان کمیته ملی المپیک به سالن مسابقه رفتند و عکس‌هایشان را هم منتشر کردند. اما زمانی که کیمیا می‌خواست برای کسب مدال برنز رقابت کند، هیچ کدام از مسئولان پرشمار ورزش ایران که در المپیک حضور دارند، در سالن نبودند.

سجادی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش، شعبانی بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش که اصلا مشخص نیست چه ارتباطی با ورزش قهرمانی دارد و برای چه به برزیل سفر کرده، امیررضا خادم معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزیر ورزش، علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک و اصغر رحیمی سرپرست کاروان اعزامی ایران به ریو، همگی در محل برگزاری بازی‌های المپیک حضور دارند اما در لحظه کسب مدال کیمیا علیزاده، هیچ کدام در جایگاه مسئولان سالن برگزاری مسابقه حضور نداشتند.

مازیار ناظمی رئیس روابط عمومی وزارت ورزش تنها شخصی بوده که در سالن حضور داشته که البته او هم با آی دی کارت خبرنگاری در سالن بود نه به عنوان یک مسئول از وزارت ورزش.

این موضوع نشان می‌دهد اهمیت مسابقه کیمیا علیزاده برای مسئولان مرتبط و بی‌ربطی که از ایران در ریو هستند، چقدر پایین بوده و اهمیت مدال او را درک نکرده‌اند. آن‌ها آن‌قدر به کیمیا علیزاده اعتماد نداشته‌اند که بخواهند تصور کنند او به مدال برنز می‌رسد و مهم‌ترین مدال کاروان ایران را به گردن خواهد انداخت.

اینکه این تعداد مقام مسئول دارای رتبه‌های بالا به برزیل رفته‌اندو هیچ کدام از آن‌ها نرفته‌اند که لحظه کسب مدال کیمیا علیزاده را ببینند، نشان می‌دهد آن‌ها چقدر به کسب این مدال باور داشته‌اند. اصلا مشخص نیست در آن ساعت چه اتفاق مهمی افتاده که هیچ کدام از این مسئولان در سالن تکواندو نبوده‌اند.
FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک