کد خبر: 21311
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۹/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۱:۵۱

ششمین مدال المپیک ریو برای کاروان ایران توسط آزادکار ۵۷ کیلوگرم که با شایستگی بر حریف کوبایی خود غلبه کرد، به دست آمد.

خوزستان سرافراز، سیزدهمین روز المپیک برای ایران با مدال همراه بود؛ حسن رحیمی کشتی‌گیر وزن ۵۹ کیلوگرم تیم ملی در نخستین مسابقه خود با پنج فیتیله پیچ پیاپی برابر مناتس کایان از ارمنستان به برتری رسید و در یک دقیقه و ۳۰ ثانیه به امتیاز عالی رسید و با نتیجه ۱۱ بر صفر به مرحله بعد راه یافت.

رحیمی دومین بازی خود را با درخشش خیره کننده و نتیجه ۶ بر یک برابر مکرر لبدوف حریف روسی پشت سر گذاشت اما پس از آن در عین ناباوری در نیمه نهایی مقابل حریف ژاپنی شکست خورد تا کاروان ایران از طلایی دیگر محروم شود.

رحیمی از ساعت ۰۰:۴۵ بامداد شنبه مقابل بونه رودیگز در دیدار رده‌بندی روبه‌رو شد که امتیاز اول را با خطا از این حریف کوبایی گرفت و ۱۱ ثانیه به پایان تایم اول با بردن بونه بر روی پُل ۴ امتیاز دیگر به دست آورد.

کشتی‌گیر دلاور و جسور تهرانی تیم ایران لحظاتی پس از شروع تایم دوم با زیرگیری زیبا ۲ امتیاز دیگر به دست آورد و ثانیه‌هایی بعد حریف خود را ضربه فنی کرد و توانست ۵۶ ثانیه به پایان به برتری برسد و به مدال برنز برسد.

نکته غم انگیز اشک رحیمی بعد از این کشتی عالی بود؛ مسلما لیاقت این کشتی‌گیر بیش از برنز بود، کسی که شاید انتظار نداشت کشتی‌گیر گمنام ژاپن مقابل او اینطور ظاهر شود و شکستش دهد.

برنز رحیمی، چهارمین مدال برنز کاروان ایران در المپیک ریو بود.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک