کد خبر: 21357
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۰/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۲:۰۷

 از زمان نخستین حضور رسمی ایران در المپیک بازی‌های ۱۹۰۰ پاریس تا ۲۰۱۶ ریو، ورزشکاران ایرانی موفق شدند ۶۰ مدال بدست بیاورند که اگر میانگین این عدد را در نظر بگیرید، ۴ مدال برای هر دوره می‌شود. مدال‌هایی که همیشه افتخاری برای مسئولان عرصه ورزش محسوب میشد حالا تبدیل به حرف و حدیث‌ شده است. “حد ورزش ایران همین است و نباید انتظاری بیش از این داشت”؛ این دو جمله که از سوی وزیر ورزش و جوانان بیان شد، موجب به راه افتادن موجی از اظهارنظرها و تفسیرها در سایت‌های خبری، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی شد. جمله‌ای که شاید بیانگر برخی از واقعیت‌هاست چراکه این جملات در حالی مطرح شد که تیم والیبال ایران توانست برای اولین بار در المپیک ریو ۲۰۱۶ حاضر شود و در مسابقات تکواندو، کیمیا علیزاده بانوی ورزشکار کشورمان در این رشته به مدال برنز دست یافت که همه این موارد نشان دهنده وجود ظرفیت در عرصه ورزش و رشته‌های مختلف ورزشی است. بر اساس این گزارش، به گفته صاحب‌نظران چنین سخنانی در زمان برگزاری مسابقات و حضور کاروان المپیکی ایران در کشور برزیل موجب تضعیف روحیه ورزشکاران می‌شود و نباید در این زمان گفته میشد. نمایندگان مردم در خانه ملت اعتقاد دارند کم‌کاری، سوءمدیریت، نداشتن…

 از زمان نخستین حضور رسمی ایران در المپیک بازی‌های ۱۹۰۰ پاریس تا ۲۰۱۶ ریو، ورزشکاران ایرانی موفق شدند ۶۰ مدال بدست بیاورند که اگر میانگین این عدد را در نظر بگیرید، ۴ مدال برای هر دوره می‌شود. مدال‌هایی که همیشه افتخاری برای مسئولان عرصه ورزش محسوب میشد حالا تبدیل به حرف و حدیث‌ شده است.

“حد ورزش ایران همین است و نباید انتظاری بیش از این داشت”؛ این دو جمله که از سوی وزیر ورزش و جوانان بیان شد، موجب به راه افتادن موجی از اظهارنظرها و تفسیرها در سایت‌های خبری، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی شد. جمله‌ای که شاید بیانگر برخی از واقعیت‌هاست چراکه این جملات در حالی مطرح شد که تیم والیبال ایران توانست برای اولین بار در المپیک ریو ۲۰۱۶ حاضر شود و در مسابقات تکواندو، کیمیا علیزاده بانوی ورزشکار کشورمان در این رشته به مدال برنز دست یافت که همه این موارد نشان دهنده وجود ظرفیت در عرصه ورزش و رشته‌های مختلف ورزشی است.

بر اساس این گزارش، به گفته صاحب‌نظران چنین سخنانی در زمان برگزاری مسابقات و حضور کاروان المپیکی ایران در کشور برزیل موجب تضعیف روحیه ورزشکاران می‌شود و نباید در این زمان گفته میشد.

نمایندگان مردم در خانه ملت اعتقاد دارند کم‌کاری، سوءمدیریت، نداشتن برنامه‌ریزی مناسب، فراهم نبودن زیرساخت‌ها، فراهم نبودن شرایط مناسب آماده‌سازی ورزشکاران موجب به دست آمدن نتیجه نامطلوب برای کاروان المپیکی ایران شده است.

سیاستگذاران عرصه ورزش با سخنان مأیوس‌کننده‌، روحیه المپیکی‌ها را تضعیف نکنند

عضو کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است سیاستگذاران عرصه ورزش نباید خود را با بیان جملاتی مانند “حد ورزش ایران همین است و نباید انتظاری بیش از این داشت” قانع کنند و از انجام اقدامات اساسی در این حوزه شانه خالی کنند.

محمداسماعیل سعیدی با اشاره به اینکه وزیر ورزش و جوانان باید منظور خود از بیان سخنانی مانند “حد ورزش ایران همین است” را مشخص کند، گفت: ظرفیت‌های قابل توجهی در بین جوانان ورزشکار ایرانی وجود دارد و همین امر موجب شده برخی از رشته‌های ورزشی کشورمان در مقایسه با سایر کشورها از جایگاه خوبی برخوردار باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه هزینه‌هایی که در عرصه ورزش انجام می‌شود باید به نتایج مطلوب برسد و زمینه کسب افتخار برای ایران را فراهم کند، اظهار کرد: متأسفانه بخش قابل توجهی از اعتبارات در فوتبال هزینه می‌شود و از سایر رشته‌های ورزشی غافل هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غیرت و تلاش ورزشکاران موجب دستیابی به مدال در آوردگاه‌های جهانی شده است، ادامه داد: مسئولان باید با فراهم کردن شرایط مورد نیاز ورزشکاران، زمینه دستیابی به جایگاه قهرمانی در میادین ورزشی را ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه سیاستگذاران عرصه ورزش نباید خود را با بیان جملاتی مانند “حد ورزش ایران همین است و نباید انتظاری بیش از این داشت” قانع کنند و از انجام سایر اقدامات اساسی خودداری کنند، تصریح کرد: چنین سخنانی روحیه مردم را جریحه‌دار می‌کند از این رو اگر مشکلی وجود دارد، باید نسبت به رفع آنها اقدام شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: چرا در برخی از رشته‌های ورزشی از نظر مسئولان دور مانده و حمایت مناسبی انجام نمی‌شود و صرفا نامی از آنها باقی مانده است؟

عضو کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: کاروان المپیک کشورمان هم‌اکنون در حال برگزاری مسابقات است و نباید با سخنانی مأیوس کننده‌، روحیه ورزشکاران را تضعیف کرد.

اظهارات وزیر ورزش موجب تضعیف روحیه ورزشکاران المپیکی می‌شود/ عدم توفیق، محصول نداشتن برنامه‌ریزی بلندمدت

عضو فراکسیون ورزش مجلس اعتقاد دارد اظهارنظر وزیر ورزش و جوانان مبنی بر اینکه ” حد ورزش ایران همین است ” باعث تضعیف روحیه ورزشکاران حاضر در المپیک می‌شود؛ از این رو مسئولان باید نتیجه اقداماتشان را بپذیرند.

نادر قاضی‌پور با اشاره به اینکه وزیر ورزش و جوانان باید بجای اظهارنظرهایی مانند “حد ورزش ایران همین است؛ میانگین کسب ما در المپیک ۴ مدال است و نباید انتظاری بیش از این داشت” باید به رفع مشکلات فدراسیون‌ها بپردازد، گفت: برای همگان واضح است که ایران اسلامی ظرفیت بسیار خوبی برای پرورش ورزشکاران قهرمان دارد و دستیابی به جایگاه‌های نخست برخی رشته‌ها در میادین بین‌المللی نشان‌دهنده همین موضوع است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان برای حضور موفقیت‌آمیز کاروان ورزشکاران ایرانی در المپیک چهار سال فرصت داشته‌اند، اظهار کرد: یکی از دلایل عدم دستیابی به موفقیت در المپیک ریو نداشتن برنامه ریزی بلندمدت است؛ به عبارتی دیگر نباید فرصت‌ها را از دست بدهیم و صرفا در ماه‌ها و روزهای منتهی به المپیک به یاد ضرورت برنامه‌ریزی باشیم.

وی ضمن تاکید بر اینکه اظهارنظر وزیر ورزش و جوانان مبنی بر اینکه ” حد ورزش ایران همین است ” باعث تضعیف روحیه ورزشکاران حاضر در المپیک می‌شود، ادامه داد: مسئولان باید نتیجه اقداماتشان را بپذیرند و عدم دستیابی مناسب به جایگاه دلخواه در مسابقات المپیک نیز یکی از این موارد محسوب می‌شود.

قاضی‌پور با اشاره به اینکه مدیران فدراسیون‌ها باید گزارش جامعی از عملکردشان در خصوص اقدامات انجام‌شده در راستای آماده‌سازی ورزشکاران المپیکی به وزارت ورزش و جوانان ارائه کنند، تصریح کرد: انتظار زیادی برای کسب مدال نسبت به برخی رشته‌های ورزشی وجود داشت؛ از این رو در صورت ضعف در عملکرد مدیران فدراسیون‌ها، باید با این افراد برخورد مناسبی انجام شود.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی که زیرساخت‌های مناسبی برای ورزشکاران فراهم نشود، نمی‌توان انتظار کسب مدال‌های رنگارنگ داشت از این رو باید تلاش بیشتری در این زمینه توسط مسئولان مربوطه انجام میشد.

وزیر ورزش سوءمدیریت خود را به گردن ورزشکاران نیندازد/حد ورزش ایران با برنامه‌ریزی صحیح معلوم می‌شود

عضو فراکسیون ورزش مجلس معتقد است وزیر ورزش و جوانان باید بخاطر اظهارنظر نادرست درباره مبنی بر اینکه ” حد ورزش ایران همین است” از ورزشکاران عذرخواهی کند و سوء مدیریت خود را به گردن عملکرد ورزشکاران نیاندازد.

صدیف بدری ضمن انتقاد از سخنان وزیر ورزش و جوانان در خصوص نتایج کاروان ایران در بازی‌های المپیک ریو مبنی بر اینکه “حد ورزش ایران همین است؛ میانگین کسب ما در المپیک ۴ مدال است و نباید انتظاری بیش از این داشت”، گفت: متاسفانه برخی مسئولان سوءمدیریت خودشان را تقصیر عملکرد ورزشکاران می‌اندازند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه غیرت فردی ورزشکاران موجب دستیابی به مدال‌های رنگارنگ در المپیک شده و اگر این ویژگی در قهرمانان کاروان کشورمان نبود، وضعیت بدتر می‌شد، اظهار کرد: وزیر ورزش و جوانان و مدیران مسئول در حوزه ورزش نه‌تنها باید از ورزشکاران حمایت بیشتری انجام دهند، بلکه باید بخاطر چنین اظهارنظرهایی از ورزشکاران عذرخواهی کنند.

وی با بیان اینکه امکان دستیابی به مدال‌های رنگارنگ المپیک ریو با برنامه‌ریزی مناسب در رشته‌های مختلف فردی و گروهی وجود داشت، تصریح کرد: ورزشکارانی که برایشان برنامه‌ریزی مناسبی انجام شده، توانسته‌اند به جایگاه خوبی برسند که نشان دهنده وجود ظرفیت ورزش ایران است و تاریخ شرکت در دوره‌های مختلف المپیک مانند المپیک لندن نیز این موضوع را نشان می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه انتصاب مدیران شایسته در حوزه ورزش تأثیر بسزایی در رشد این عرصه می‌گذارد، افزود: در حال حاضر باید در نحوه مدیریت عرصه ورزش، تغییر و اصلاح نظر انجام شود.

بدری با اشاره به اینکه فراهم کردن شرایط و امکانات برای آماده سازی ورزشکاران نقش مهمی در کسب رتبه برتر و دستیابی به مدال در میادین بین‌المللی ورزش مانند المپیک دارد، اظهار کرد: متاسفانه با مرور صبحت برخی ورزشکاران می‌توان دریافت که رسیدگی مناسبی به ورزشکاران نشده است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان توجه مناسبی برای فراهم کردن شرایط به منظور حضور پر قدرت کاروان ورزشی کشورمان در المپیک ندارند و فقط طی چند ماه منتهی به آغاز مسابقات و با از دست دادن فرصت، نسبت به اهمیت المپیک و ضرورت ایجاد آمادگی در ورزشکاران اظهارنظر می‌کنند.

وزارت ورزش برای المپیکی‌ها برنامه‌ریزی دقیق و هوشمندانه می‌داشت، حد ورزش ایران مشخص می‌شد

عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به اینکه مسئولان نباید کم‌کاری‌های خود را به حساب ظرفیت ورزش و ورزشکاران بگذارند، معتقد است اگر برنامه‌ریزی دقیق و هوشمندانه‌ای برای ورزشکاران وجود می‌داشت، جوانان ایرانی به مدال‌های رنگارنگ المپیک دست می‌یافتند.

سیدعلی ادیانی در واکنش به اظهارات وزیر ورزش و جوانان در خصوص نتایج کاروان ایران در بازی‌های المپیک ریو مبنی بر اینکه “حد ورزش ایران همین است؛ میانگین کسب ما در المپیک ۴ مدال است و نباید انتظاری بیش از این داشت”، گفت: مسئولان نباید کم‌کاری‌های خود را به حساب حد و ظرفیت ورزشکاران کشور بگذارند و چنین سخنانی مورد تایید فعالان عرصه ورزش نیست.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ورزشکاران ایرانی جزء برترین ورزشکاران و قهرمانان دنیا هستند و این امر نشان‌دهنده ظرفیت بسیار خوب در عرصه ورزش کشور است، اظهارکرد: قطعا اگر برنامه‌ریزی دقیق و هوشمندانه‌ای برای ورزشکاران در نظر گرفته می‌شد، جوانان غیور ایرانی به مدال‌های رنگارنگ المپیک دست می‌یافتند.

وی ضمن بیان اینکه ورزشکارانی که به مسابقات بین‌المللی اعزام می‌شوند باید از جنبه‌های مختلف مورد حمایت قرار بگیرند، ادامه داد: مسئولان وزارت ورزش و جوانان از هم‌اکنون باید برای المپیک چهار سال آینده برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند تا بتوان نتایج در خور شأن بدست آورد و به عنوان پدیده المپیک توکیو۲۰۲۰ خود را به دنیا معرفی کنیم.

ادیانی با تاکید بر اینکه ورزشکاران برای دستیابی به جایگاه برتر نیازمند بهره‌مندی از امکانات مناسب هستند، تصریح کرد: مسئولان باید با نگاه کارشناسی، شرایط مناسب برای بروز استعدادهای جوانان ایرانی را ایجاد کنند تا نسل‌های مختلف از قهرمانان پرورش یابند.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان نباید صرفا به حمایت از برخی ورزش‌ها مانند فوتبال بپردازند، اظهارکرد: برخی مدیران مرعوب رشته‌ای مانند فوتبال شده‌ و متأسفانه از سایر رشته‌ها غافل هستند و این ضعف، سایه سنگینی بر سایر رشته‌های ورزشی انداخته است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید ریل‌گذاری ورزش کشور را به سمت پرورش قهرمانان و آماده‌سازی زیرساخت‌ها سوق داد تا بتوان در این عرصه مهم به نتایج مطلوب رسید./

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک