کد خبر: 21361
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۰/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۲:۵۱

«آقای نعمت زاده! خیلی چیزها در مورد شما هست که من از گفتن آن اکراه دارم! اجازه بدهید من چیزی نگویم

به گزارش خوزستان سرافراز، “اکبر ترکان” دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در برنامه تلویزیونی “متن و حاشیه” با اشاره به سهم ناچیز مناطق آزاد در میزان قاچاق کشور گفت: کل واردات از مناطق آزاد حدود ۴۰۰ میلیون دلار است که اگر در بدبینانه‌ترین حالت نصف آن هم قاچاق باشد، از ۱۵ میلیارد دلار قاچاق کل کشور سهم بسیار ناچیزی دارد. پس این اشتباه است که مناطق آزاد را متهم به مرکز قاچاق و واردات کنیم.

وی در ادامه راجع به انتقادهای “نعمت زاده” وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد میزان واردات از مناطق آزاد گفت: «آقای نعمت زاده! خیلی چیزها در مورد شما هست که من از گفتن آن اکراه دارم! اجازه بدهید من چیزی نگویم، اما بی محابا صحبت نکنید! کسی که در داخل دولت بر علیه مصوبه دولت صحبت کند، نشانگر دموکراسی نیست، نشانه هرج و مرج است.»

وی ادامه داد: این درست نیست که یک وزیر در مورد مصوبه ۲ فوریتی دولت نسبت به مناطق آزاد واکنش منفی نشان دهد و با وجود آنکه خودش مسئول واردات و ثبت سفارش‌های کالاست، مناطق آزاد را متهم به واردات بی رویه و قاچاق کند.

ترکان تاکید کرد: دموکراسی برای احزاب است و این درست نیست که عده‌ای در دولت، مصوبات و عملکرد دولت را زیر سؤال ببرند.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد همچنین به عملکرد مناطق آزاد و تأثیر مثبت آن بر اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: وجود مناطق آزاد می‌تواند ارزش افزوده ایجاد کرده و مسیر واردات و صادرات را سامان ببخشد.

وی در پایان گفت: مناطق آزاد هنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند و در مبادلات تجاری کشور تعیین کننده باشد، اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در مسیر این مهم گام برمی‌داریم و باید این مناطق را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک