کد خبر: 21427
تعداد نظرات: يك نظر
تاریخ انتشار: ۳۰/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶

فرماندار رامهرمز گفت: آب آشامیدنی منطقه ابوالفارس این شهرستان مشکلی ندارد و تنها مشکل آب آشامیدنی این منطقه یکنواخت نبودن میزان کلر در مسیر خط لوله آبرسانی به این منطقه است.

 فرماندار رامهرمز گفت: آب آشامیدنی منطقه ابوالفارس این شهرستان مشکلی ندارد و تنها مشکل آب آشامیدنی این منطقه یکنواخت نبودن میزان کلر در مسیر خط لوله آبرسانی به این منطقه است.

علی بویری  بیان کرد: به دلایل فنی در برخی نقاط لوله های توزیع آب میزان کلر کم یا زیاد می شود که در این مورد نیز مشکل کاهش کلر وجود دارد.

وی گفت: برای حل این مشکل آبفا روستایی وارد کار شده و به طور یکنواخت در حال کلرزنی در لوله های آبرسانی است.

فرماندار رامهرمز با بیان اینکه مرکز بهداشت این شهرستان در شورای سلامت به بهداشت آب این منطقه اعتراض داشت افزود: این مشکل در بیشتر موارد ممکن است اتفاق افتد که به سرعت قابل حل است و در این منطقه نیز این مشکل در حال حل شدن و کنترل است.

بویری در ادامه با اشاره به وضعیت آب آشامیدنی رامهرمز افزود: شبکه آب و فاضلاب این شهرستان فرسوده است و برای حل مشکلات آب در این منطقه باید سامانه آبرسانی به روز شود.

وی بیان کرد: در غرب این شهرستان ۴۹ روستا وجود دارد که آب شرب آنها از شوشتر تامین می شود و در پمپاژ آب و تاسیسات آب این منطقه مشکل وجود دارد.

فرماندار رامهرمز اظهار کرد: آبرسانی به بسیاری از مناطق این این شهرستان مدیر واحد ندارد و توسط آبفا روستایی و آبفا شهری مدیریت می شوند.

بویری گفت: نبود مدیر واحد مشکلات زیادی در آبرسانی به بسیاری از مناطق این شهرستان ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: در آینده ای نزدیک آب آشامیدنی این شهرستان از سد کارون سه تامین می شود.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان نیز در این خصوص بیان کرد: مشکل آب منطقه ابوالفارس شهرستان رامهرمز به دلیل یکنواخت نبودن میزان کلر در لوله های آبرسانی به این منطقه است که این اتفاق درهر زمان ممکن است رخ دهد.

شکراله سلمان زاده افزود: هم اکنون آبفا روستایی در حال کلرزنی نقاطی است که میزان کلر آن کاهش یافته است.

وی گفت: در این منطقه طغیان بیمار روده ای مشاهده نشده و روزانه ناظران بهداشت لوله های آبرسانی را کلرسنجی می کنند تا در صورت نیاز کلرزنی انجام شود. هم اکنون آبفا روستایی کار نتظیم میزان کلر در این خط لوله را انجام می دهد.

مرکز بهداشت شهرستان رامهرمز در شورای سلامت این شهرستان از وضعیت آب شرب منطقه ابوالفارس در این شهرستان ناراضی بود و خواستار قطع آب این منطقه که بالغ بر ۶ هزار نفر جمعیت دارد بوده است.

شهرستان رامهرمز با چهار هزار و ۲۵۷ کیلومتر مربع مساحت در شرق خوزستان واقع است.

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
انتشار یافته: يك نظر
 • اکبر
  |
  |
  ۱:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
  این فرماندار ......که بدون کنکور استخدامی از طریق......... در استانداری جذب شد و بخشدار رامهرمز شد باید بدونه کاهش کلر در طول مسیر یعنی نشاندهنده میزان آلودگی بالاست ....یعنی اینکه کلر بعنوان فعال ضدمیکروبی و وارد واکنش شده و برحسب میزان آلودگی غلظت آن کاهش می یابد.....حالا هرچه غلظت آلودگی بیشتر غلظت کلر کمتر می شود.....
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک