کد خبر: 21537
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۱/ مرداد/ ۱۳۹۵ - ۵:۴۵

ایرلند، بلغارستان، نروژ ، اتریش، فنلاند و پرتغال به زحمت موفق به کسب یک مدال شدند و قطر و امارات با بودجه‌های نجومی همگی پایین تر از جویبار ایستادند.

 

 به گزارش خوزستان سرافراز،در پایان المپیک ریو کاروان ایران به سه مدال طلا و یک نقره و چهار برنز رسید که از این میان یک نشان طلا و تنها نقره کاروان از شهرستان کوچک و بدون امکاناتی مثل جویبار حاصل شد!

مازندرانی ها در المپیک ریو هم نشان دادند که بیشترین سهم از بار مدال آوری ایران را بر دوش می کشند اما اینکه یک شهر کوچک از این استان زرخیز و پهلوان پرور به تنهایی بیش از یک سوم افتخار کاروان را پوشش دهد، خود موضوعی جالب است.

حالا می خواهیم به یک نکته جالب دیگر هم اشاره کنیم که جویبار قهرمان خیز با پلنگ ها و شیرانش در جدول مدال ها بالاتر از کشورهای صاحب نام و پیشرفته ای قرار گرفته که بودجه شان در ورزش قابل قیاس با بودجه اداره تربیت بدنی این شهرستان نیست و حتی هزاران و شاید میلیون ها برابر بیشتر است.

در جدول المپیک ۲۰۱۶ که تنها ۸۴ کشور از جمع کشورهای شرکت کننده موفق به کسب حداقل یک مدال شده اند،  هندوستان با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت حتی یک مدال طلا هم صید نکرده است. ایرلند و  بلغارستان و نروژ و اتریش و فنلاند و پرتغال به زحمت موفق به کسب یک مدال شدند و قطر و امارات با بودجه های نجومی ، ریو را با یک برنز یا نقره ترک کردند.

باید قدر این استعدادهای درخشان دیمی را دانست که بدون آبیاری و صرف برنامه های هزینه بر ، تا قله المپیک رشد کردند و برای پرچم ایران افتخار آفریدند.

جویبار اگر به تنهایی یک کشور بود در المپیک این دوره؛ در مقام چهل وهشتم بالاتر از کشورهایی که نام شان در سطر بالا آمد می ایستاد.

منبع: تابناک

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک