کد خبر: 22413
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۸/ شهریور/ ۱۳۹۵ - ۴:۲۶
رئیس شورای شهر آبادان:

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان از وزیر کشور خواست تا هر چه سریعتر تکلیف شهردار منتخب و معرفی شده این شورا به وزارتخانه را روشن کند.

 

 رئیس شورای اسلامی شهر آبادان از وزیر کشور خواست تا هر چه سریعتر تکلیف شهردار منتخب و معرفی شده این شورا به وزارتخانه را روشن کند.

سید فیاض موسوی ، با اشاره به انجام کارهای قانونی شورا در خصوص انتخاب شهردار اظهار کرد: بر اساس قانون پس از اعلام این موضوع به وزارت کشور می بایست ظرف مدت ۲۰ روز پاسخ آن ارائه شود که متاسفانه تاکنون هیچ پاسخی در این زمینه دریافت نکرده ایم.

وی افزود: به رغم گذشت مهلت قانونی، پیگیری شورا و نوشتن نامه پیرو برای تقاضای رسیدگی به این مسئله از سوی وزارت کشور، تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان اضافه کرد: شورای شهر کاری به تایید یا عدم تایید وزارت کشور ندارد، اما این وزارتخانه باید وظایف قانونی خود را انجام داده و هرچه سریعتر نظر خود را به شورای شهر آبادان ابلاغ کند.

وی تصریح کرد: از آنجایی که شهرداری آبادان رتبه ۱۱ را دارد، وزارت کشور بایستی هرچه سریعتر وضعیت شهر را در زمینه تایید و یا رد شهردار منتخب شورا اعلام کند، در غیر این صورت مجبور به حضور فیزیکی در وزارت کشور خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با بیان اینکه همه بایستی تکلیف خود را بدانند، گفت: عدم تعیین تکلیف این موضوع از سوی وزارت کشور، دلسردی کارکنان شهرداری را نیز موجب شده است.

موسوی افزود: با توجه به نزدیکی ایام اربعین و ورود میهمانان فراوان به شهر، ضرورت پیگیری بیشتر و بهتر امور شهری آبادان امری ضروریست.

وی عنوان کرد: هر چند که سرپرست فعلی شهرداری آبادان در حال انجام امور و اداره کارهاست اما به دلیل محدود بودن حوزه اختیارات وی در بحث عزل و نصب مدیران کار به خوبی انجام نمی شود بنابراین بایستی هرچه سریعتر تکلیف شهردار منتخب تعیین شود.

در ۲۲ تیرماه امسال و پس از برگزاری انتخاباتی غیرعلنی «محمد حویزاوی» با کسب ۱۰ رای از ۱۳ رای اعضای شورای اسلامی شهر انتخاب و برای تائید نهایی به وزارت کشور معرفی شد.

مهر/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک