کد خبر: 22459
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۹/ شهریور/ ۱۳۹۵ - ۲:۰۱

هر گونه رفتار از طرف افراد سرشناس و قابل اعتماد جامعه که سلامت عمومی جامعه را به گونه به خطر بی‌اندازد، نباید نادیده گرفته شود.

دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در واکنش به سیگار کشیدن «مهران مدیری» در یک نشست خبری گفت: هر گونه رفتار از طرف افراد سرشناس و قابل اعتماد جامعه که سلامت عمومی جامعه را به گونه به خطر بی‌اندازد، نباید نادیده گرفته شود.

 مهران مدیری در نشست خبری فیلم سینمایی «ساعت ۵ عصر» از جزئیات این فیلم و همچنین موضوع آن که یک سوژه تلخ است، سخن گفت، البته این نشست بی حاشیه هم نبود. مهران مدیری که چند سالی است سیگار می‌کشد در این نشست هم طاقت نیاورد و جلوی خبرنگاران سیگار کشید، هنوز علت اصلی از هدف و نیت وی برای این عمل بیان نشده است.

تمامی اینها در حالیست که بارها مسئولان وزارت بهداشت، کارشناسان سلامت و سازمانهای مردم نهاد بسیاری در رابطه با نمایش آزادانه سیگار در سینما و تلویزیون به وزارت ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما بارها انتقاد کرده اند.

در این رابطه محمد رضا مسجدی – دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران از فعالیت جشنواره سلامت با ارائه ایده جدید ساخت و تهیه فیلم با محوریت سلامت تشکر کرد و گفت: رسانه‌های جمعی ما نسبت به باورهای جوانان و نوجوانان ما مسئولند و هر گونه رفتار نامناسب بر روی آحاد جامعه تاثیر گذار است. به هر حال افرادی که در بخش های مختلف هنری و فرهنگی به عنوان چهره های شناخته شده فعالیت می‌کنند به عنوان الگوی جوانان ما باید نسبت به رفتار و عملکرد خود تامل بیشتری داشته باشند.

دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در ادامه متذکر شد: هر گونه رفتار از طرف افراد سرشناس و قابل اعتماد جامعه که سلامت عمومی جامعه را به گونه به خطر بیاندازد، نباید نادیده گرفته شود و تمامی هنرمندان ما که در صدا و سیما و سینما فعالیت دارند در مقابل سلامت عمومی مردم جامعه نیز به نوبه خود مسئول هستند.

تمامی اینها در حالی اتفاق می‌افتد که در یک نشست خبری، در جمع قابل توجهی از خبرنگاران، یک کارگردان به نام کشور بی‌هیچ محدودیتی اقدام به استعمال سیگار می‌کند. حال اینکه چرا در جمع خبرنگاران یک همچنین حرکتی از نگاه تیز بین خبرنگاران حوزه سلامت تاکنون پنهان مانده است، جای سوال دارد.

به هر حال در یک جمع خبری فقط یک عکس و یک کامنت کوچک در رابطه با این رفتار در سایت‌های مختلف دیده می‌شود، که این نحوه پوشش اصل مطلب که همان کشیدن سیگار بوده را به حاشیه رانده است.

تمامی اینها در حالیست که چندی پیش در رابطه با استعمال سیگار توسط هنرمندان معاون اجتماعی وزیر بهداشت درباره مصرف سیگار و استعمال دخانیات در سریال‌ها و فیلم‌های تولیدی کشور نیز  گفته بود: در جلسه شورای فرهنگ سلامت، مرکز دخانیات ما گزارشی را از وضعیت تولیدات هنری که در آنها از سیگار استفاده می‌شود، ارائه داد.

محمدهادی ایازی در پاسخ به اینکه آیا اقدام بازدارنده‌ای برای این موضوع اندیشیده شده تا تهیه‌کنندگان و کارگردانان پیش از آغاز ساخت فیلم‌ها به این مسئله توجه کنند، در ادامه افزود: در این باره با دکتر جنتی، وزیر ارشاد و هم با دکتر ایوبی، رییس سازمان سینمایی مذاکراتی داشتیم و مکاتبه‌ای را هم از طریق وزیر بهداشت با آنها انجام دادیم و خواهش کردیم که ترتیبی اتخاذ کنند که در فیلم‌ها به این میزان از سیگار استفاده نشود. خوشبختانه آنها قول دادند که این اقدام را عملی کنند.

لازم بذکر است، نشست خبری فیلم سینمایی «ساعت ۵ عصر» به کارگردانی مهران مدیری عصر پنجشنبه ۴ شهریور در سالن صدف هتل هما برگزار شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک