کد خبر: 24979
تعداد نظرات: يك نظر
تاریخ انتشار: ۱۲/ آذر/ ۱۳۹۵ - ۱:۲۴

خوزستان سرافراز*

?معرفی کامل رشته ورزشی کبدی

کبدی همان زو یک بازی ایرانی است. اصل و منشاء این بازی بومی و محلی است و این بازی نیاز به قدرت و مهارت داشته و کاملاً ساده و کم خرج می باشد و نیازی به محوطه بزرگ و وسایل بازی ندارد.

این بازی در تمام نقاط ایران معروف و مشهور است و مسابقات کبدی به طور عادی برگزار می شوند. قوانین این بازی با گذشت زمان تغییر و اصلاح گردیده است. کبدی از مسابقات آسیایی سال ۱۹۸۲ به صورت نمایشی و پس از آن جزء‌ مسابقات رسمی بازیهای آسیایی قرار گرفت.

?امروز به مناسبت ۲۶ آبان شکست حصر سوسنگرد و ۸ آذر سالروز فتح بستان مراسم افتتاحیه و اختتامیه مسابقات استانی کبدی (بانوان)با حضور تیمهای کبدی سه شهرستان دشت آزادگان ،آبادان و رامهرمز در سالن سرپوشیده تختی اداره ورزش و امور جوانان شهرستان دشت آزادگان (سوسنگرد)برگزار شد.

?این مراسم که با حضور امام جمعه محترم سوسنگرد حجه الاسلام والمسلمین دکتر شمیل پور ،آقای عباس بیت سعید ریاست محترم اداره ورزش و امور جوانان شهرستان دشت آزادگان و دیگر مسئولین ورزش برگزار شد،آقای کریم جلالی دبیر هئیت ورزش کبدی شهرستان و داور بین الملل ضمن عرض خوش آمد گویی خدمت امام جمعه محترم ،مسئولین اداره ورزش،ورزشکاران و دیگر مهمانان، به بیان گزارشی از فعالیت ورزش کبدی(بانوان) .درشهرستان پرداخت و گفت: ورزش کبدی(بانوان) از افتخارات شهرستان است که در میادین و مسابقات ورزشی برای گفتن دارد و دارای مقامهای استانی و کشوری است .

?جلالی در ادامه چنین عنوان کرد: که با وجود داشتن ظرفیتهای خوب در شهرستان و بخصوص در ورزش بانوان ،اما دریغ از حمایت مسئولان شهرستان ،که انتظار میرود مسئولین شهرستان نگاه ویژه ای به ورزش و بخصوص ورزش بانوان داشته باشند.

?لازم به ذکر است که خانم خلود صیاحی مربی ورزش کبدی تیم بانوان استان خوزستان که جهت انتخاب بازیکنان برتر در این مسابقات حاضر بود ازتیم کبدی بانوان شهرستان دشت آزادگان چهار نفر را برای بازی در تیم منتخب استانی جهت اعزام به مسابقات کشوری انتخاب کرد که اسامی آنان به شرح ذیل میباشد؛

۱_لیلا عبوسی ۲_فرشته جلالی ۳_مینا زبیدی ۴_فاطمه مزرعه اصل

?امام جمعه محترم سوسنگرد نیز که بعنوان مهمان اصلی و ویژه در این مراسم شرکت کرد در سخنانی ، با عرض تبریک این ایام ،چنین عنوان کرد:ورزش یک قانون و معیاری دارد که یک تکنیک بشمار می آید که یک ورزشکار کبدی باید مثل شیشه باشد که هرچقدر بشکند ،تیزتر میشود وشکست نوعی پیروزی است در میدان.

باشکست ظاهری میتوان نقاط قوت و ضعف خود را شناخت و ورزشکار میتواند بداند کجا ضعیف است و باید تقویت شود و برد و باخت در ورزش وجود ندارد.

?امر به ورزش ،امر به معروف است و بارها گفتیم که مسئولین بجای زندان وبازداشتگاه بیایید و ورزشگاه بسازید و به امر بانوان نیز اهمیت دهید چون جوان ورزشکار دیگر به انحراف نمیرود ،پای قلیان نمی نشیند ،دنبال کارهای خلاف نمیرود چون با روحیه ورزشکار سازگاری ندارند ؛بانوان و دختران ورزشکار نیز همینطور هستند ،سر به زیر میشوند ،به حجاب و عفاف اهمیت میدهند.

?امروز جا داشت که مسئولین شهرستان در این مراسم شرکت میکردند این عرق ریختن شما و تلاش شما در ورزش را کسی میداند که خود لمس کرده باشد آن مسئولینی که به امر ورزش اهمیت ندهد ،چون لمس نکردند ،باید در کنار ورزش بود تا موفقیت حاصل شود.

?و در آخر از کلیه ورزشکاران ،مربیان ، داوران و حامیان و مسئولین ورزش با اهدای جوایزی تقدیر و تشکر شد که اسامی این عزیزان به شرح ذیل می باشد.

آقایان؛

۱_آقای شمخانی ناظر مسابقات

۲_حیدر سواری ناظر مسابقات

۳_سید عباس حسینی رئیس هئیت ورزش کبدی

۴_کریم جلالی دبیر هئیت ورزش کبدی و داور بین المللی

خانمها؛

۱_مریم الهائی سحر مسئول برگزاری مسابقات ورزش کبدی

۲_خلود صیاحی مربی ورزش کبدی تیم بانوان استان خوزستان

۳_خدیجه باجی مسئول کمیته داوران

۴_آمنه چلداوی مربی و سرپرست کنونی تیم ورزش کبدی (بانوان)شهرستان دشت آزادگان

۵_خانم نعیم زاده پزشک یار مسابقات

۶_خانم فاطمه باجی،خانم خدیجه عجیلی،خانم عبادی (داوران نمونه شهرستان و استانی)

۷_خانم ساجده چلداوی،ساجده مزرعه،زینب سعیدی (تدارکات داخل سالن)

۸_وتشکر و قدردانی ویژه از خانمها فاطمه باجی وخانم زینب جادری سرپرستان اسبق تیم کبدی (بانوان)شهرستان دشت آزادگان

?اسامی بازیکنان تیم کبدی (بانوان)شهرستان دشت آزادگان ؛

۱_لیلا عبوسی ۲_ بتول حنف پور ۳_فاطمه مزرعه اصل ۴_پرستو مزرعه ۵_زینب مزرعه ۶_اسرار حنف پور ۶_مینا زبیدی ۷_زهرا مزرعه ۸_فایزه الهایی سحر ۹_فاطمه مزرعه ۱۰_رقیه منصوری ۱۱_فرشته جلالی ۱۲_ام البنین جلالی ۱۳_بلقیس مزرعه ۱۳_ساجده مزرعه ۱۴_فردوس الهائی سحر

 

IMG-20161203-WA0008IMG-20161203-WA0004

خبرنگار=علیرضا شناوی

انتشار دهنده=امیری

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
انتشار یافته: يك نظر
 • هنرجو
  |
  |
  ۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۲
  سلام اگه میشه در انتشار خبر و اسم اوردن اشخاص دقت کنید باتشکر
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک