کد خبر: 25027
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۴/ آذر/ ۱۳۹۵ - ۸:۴۷

حقیقت انسان به جسم نیست بلکه سرشت اصلی به ماهیت بر می گردد و معلولیت ،محدودیت نیست .

به گزارش خوزستان سرافراز: این مراسم باشکوه و معنوی که با حضور دکتر علی شمیل پور امام جمعه سوسنگرد،سید جاسم نعیمی رئیس اداره آموزش و پرورش،نیسی بخشدار سوسنگرد،چاوشیان مسئول حراست فرمانداری ،سعیدی رئیس اداره بهزیستی و جمعی از مسئولین شهرستان و با حضور دانش آموزان معلول و ناتوان جسمی و معلولان اداره بهزیستی برگزار شد.

در این مراسم سید جاسم نعیمی مدیر آموزش و پرورش ضمن عرض خوش آمدگویی به مسئولین شهرستان ،دانش آموزان معلول و معلولان اداره بهزیستی و خانواده آنها و کلیه حاضرین ،روز ۱۳ آذر را گرامی داشت و این روز را به همه معلولین تبریک عرض کرد .

نعیمی با بیان اینکه معلولین گرچه جسمی ناقص دارند اما ،فکر آنها معلول و ناقص نیست و هوش و ذکاوت معلولان را ستود و چنین عنوان کرد که خدمت به معلولین عبادت است و بعد از آن با عرض تبریک به ریاست جدید اداره بهزیستی جناب آقای سعیدی، از همکاری شایسته اداره بهزیستی با مدیر آموزشگاه استثنایی گلها تقدیر وتشکر کرد.

در ادامه حجه الاسلام و المسلمین دکتر شمیل پور امام جمعه محترم سوسنگرد سخنان ارزنده و گوهر باری داشت و فرمود که وجود معلولیت در جسم انسان ،نشانه عدم وجود عدل الهی نیست چه بسا از نظر علمی و زناشویی مقصر پدر و مادر باشند که این هم بعلت عدم آگاهی کامل پدر و مادر موجب میشود.

دکتر شمیل پور چنین عنوان کرد:حقیقت انسان به جسم نیست بلکه سرشت اصلی به ماهیت بر می گردد و معلولیت ،محدودیت نیست .

دکتر شمیل پور افزودند:قرآن می گوید که خیلی ها در ظاهر نقصی ندارند و سالم هستند اما ناشنوا ،لال،ونابینا هستند به این معنا که نه حق را می‌شنوند ،نه حق را می گویند ونه حق را می‌بینند، اینها معلول اصلی هستند نه معلولان جسمی؛ پس نتیجه میگیریم که شخصیت و ماهیت انسان به جسم نیست بلکه به ذات و تفکر انسان است ،پس معلولین باید امیدوار باشند.

در پایان مراسم گروه سرود ناشنوایان با همکاری یکی از مربیان به هنرنمایی و نمایش استعداد خود پرداختند و بعد از آن دکلمه ای توسط یک دانش آموز کم بینا قرائت شد و در آخر از تعدادی از دانش آموزان معلول و معلولان اداره بهزیستی با اهدای جوایز،وسایل و لوازم مورد نیاز معلولین از قبیل ویلچر و تقدیرنامه ،تشکر و قدردانی شد.

 

IMG-20161205-WA0038IMG-20161205-WA0035IMG-20161205-WA0032IMG-20161205-WA0033IMG-20161205-WA0039

 

 

 

 

 

 

خبرنگار=علیرضا شناوی

انتشارخبر=حیدری الاسوند

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک