کد خبر: 25016
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۴/ آذر/ ۱۳۹۵ - ۱:۴۰

تدوین و ابلاغ سیاست های کلی اصلاح الگوی مصرف از جمله مصرف آب از سوی مقام معظم رهبری نشان از اهمیت مدیریت مصرف آب است.

 به گزارش خوزستان سرافراز؛ کشور ما ایران و به تبع آن شهرستان مسجدسلیمان در این سال ها با معضل خشکسالی و کم آبی زیادی طرف بوده، به گونه ای که مدیران و مسئولان نظام مردم را به رعایت مصرف آب توصیه کرده و شعار« آب سرمایه ملی است، آن را هدر ندهیم » را سرلوحه نوع مصرف شهروندان قرار داده اند.

در این راستا برنامه های فراوانی از جمله زنگ آب در مدارس، تهیه برشور و تبلیغات محیطی که کم وبیش به فراخور فصول از سوی ارگان های ذیربط و نهادهای متولی فرهنگ در راستای مدیریت مصرف آب در کشور انجام شده است.

تدوین و ابلاغ سیاست های کلی اصلاح الگوی مصرف از جمله مصرف آب از سوی مقام معظم رهبری نشان از اهمیت مدیریت مصرف آب است.

اما ظاهرا مسئولان آبفای مسجدسلیمان آن چنان که انتظار می رود در زمینه بهبود، بهسازی، توسعه و رفع نواقص شبکه توزیع آب این شهر حرکت نمی کنند و این مسئله دغدغه و گله مندی مردم را به دنبال داشته است.

طوری که با شکسته شدن گاه و بیگاه لوله های انتقال آب شرب شهر و روستا و عدم توجه آنی این سازمان به تعمیر و جلوگیری از آب رفت، سیل تصاویر و انتقادات از عملکرد آبفا روانه شبکه های اجتماعی می شود.

بر همین اساس و بر اساس گزارشات میدانی از سوی شهروندان در مناطقی همچون سی برنج,همافران,نفتون,هشت بنگله و غیره در جریان هدررفت آب شرب به دلیل شکستگی لوله در این مناطق قرار گرفتیم .

بر اساس گفته شهروندان ، در بعضی از این مناطق چندین روز از شکستن لوله های آب می گذرد و آب آشامیدنی با شدت در کوچه ها سرازیر می شود.اما نکته قابل تأمل اینکه علیرغم گزارش ساکنین مناطق ذکر شده به اداره آب و فاضلاب مبنی بر شکستگی لوله آب، هیچ گونه اقدامی مبنی بر رفع مشکل صورت نمی گیرد.

گفتنی است شکستگی این لوله ها درمسجدسلیمان چندسال است به علت فرسودگی سریالی ادامه دار شده و به گفته ساکنان محله، مامورین سازمان آب هر بار با سَمبل کاری آب را بند آورده و سر هفته بعد که به عللی شکستگی لوله پیش می آید دوباره با هزار ناله و شکوه حاضر شده و… .

حال با توجه به این همه رهنمود و شعارهایی که برمبنای صرفه جویی در مصرف آب اعلام می شود، به نظر می رسد مسئولان اداره آبفای مسجدسلیمان باید توجه بیشتری به ترمیم لوله های فرسوده آب و توسعه و تجهیز مناسب شبکه توزیع آب به خصوص در مناطقی که با مشکل کم آبی مواجه هستند، داشته باشند.

IMG-20161205-WA0002

خبرنگار=شهنی

انتشار خبر=امیری

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک