کد خبر: 25042
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۴/ آذر/ ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵

در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی و توجه نکردن به هشدارها در زمینه نصب وسایل گرمایشی زمینه مرگ و میر ناشی از گازCO2 فراهم می‌ شود.

دکتر علی محمد رحمانی در گفتگو با خوزستان سرافراز گفت: با شروع فصل سرما و روشن شدن بخاری ها گاز منو اکسید کربن این قاتل خاموش با استفاده نمودن از تجهیزات گرمایشی، بدون سر و صدا وارد محیط زندگی افراد می شود و در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی و توجه نکردن به هشدارها در زمینه نصب وسایل گرمایشی زمینه مرگ و میر ناشی از گازCO2 فراهم می‌ شود.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان خوزستان اظهار داشت: اگر موازین ایمنی رعایت و لحاظ شود و هم چنین بازدید دوره ای دودکش ها، و تعبیه منافذ لازم برای تبادل هوا انجام شود احتمال وقوع حادثه بسیار اندک خواهد بود.

 وی در ادامه به حوادث مرگبار گاز گرفتگی اشاره کرد و افزود: این حادثه تلخ که می توان آن را به نوعی نتیجه بی توجهی به توصیه های ایمنی در هنگام استفاده از وسایل گاز سوز دانست در فصول سرد سال که استفاده ازوسایل گاز سوز افزایش می یابد و افراد می بایست برای گرم کردن محیط حتماً از وسایل گرمازای استاندارد استفاده کرده و پیش از بکارگیری در نظر داشته باشند که فرد متخصص آن را بازبینی و سرویس کند .

رحمانی در ادامه افزود: شاید بتوان با اطلاع رسانی صحیح و به موقع و رشد آگاهی شهروندان از بروز بخشی از حوادثی که در این خصوص روی می‌دهد، جلوگیری کرد اما همه اینگونه حوادث ناشی از ناآگاهی مردم نیست و عواملی همچون غیر استاندارد بودن برخی وسایل گرمایشی و تجهیزات مرتبط با این وسایل، رعایت نکردن مسایل ایمنی در ساختمان‌ها، نقص در دود کش ها ، کاهش اکسیژن در محیط  بدلیل وسایل گاز سوز و. . . تأثیر قابل توجهی در بروز اینگونه حوادث دخالت دارند.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از پرده‌های ضخیم و بلند اتلاف حرارت از منزل شما را کاهش می‌دهند. سعی کنید از شومینه استفاده نکنید.در صورت عدم استفاده از شومینه پوشاندن درب شومینه بسیار کمک‌کننده است. این کار اثر دودکشی شومینه را شدیداً مهار می‌کند.استفاده از بخاری‌های با بازده بالا، استاندارد، دارای برچسب انرژی با رده‌های بالا را در دستور کار قرار دهید.

اصولاً نباید خانه را آنقدر گرم کنید که مجبور شوید پنجره‌ها را باز بگذارید. به جای استفاده از لباس‌های تابستانی در منزل و بالا نگه داشتن دمای محیط، از لباس‌های گرمتر استفاده کنید و دما را بین ۱۸ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد نگه‌دارید.

رحمانی در پایان عنوان کرد: با توجه به این که فصل پائیز وزمستان را در پیش داریم من از همه شهروندان محترم درخواست می کنم که به نکات ایمنی ذکر شده، دقت کنند و آن را جدی بگیرند چون بروز این وقایع، مصیبت بار بوده و غیرقابل جبران است وحتی ممکن است به خاطر از دست دادن عزیزان، ادامه حیات برای بازماندگان دردناک و عذاب آورباشد و این در حالی است که خیلی ساده می توان از این فجایع جلوگیری کرد.

انتشار خبر: امیری

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک