کد خبر: 25061
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ آذر/ ۱۳۹۵ - ۴:۳۸

در خصوص این سفر نیز انتقاداتی مانند پیوند شهردار و رئیس شورا مبارک مطرح شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اهواز، یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی کلانشهر اهواز ظهر دوشنبه ۱۵ آذرماه  با حضور کلیه اعضاء درصحن علنی برگزار شد.

زیبا صالحپور منشی اول هیات رئیسه شورای شهر اهواز در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از زائران حسینی در حادثه تروریستی حله اظهار کرد: بیشتر شهدای این حادثه زنان فرهنگی اهواز بودند که در مساجد و مراکز فرهنگی به تدریس قرآن و احکام می پرداختند.

وی تصریح کرد: لعن و نفرین بر دستانی که از آستین داعش بیرون آمد و مسبب این حادثه شد.

همچنین سید محمدجواد رضوی عضو دیگر شورای شهر اهواز با اشاره به این حادثه تروریستی اظهار کرد: بیشتر این شهدایی که در این حادثه تقدیم شد، فرهنگی بودند اما متاسفانه در تبلیغات و اظهارات، به این بُعد توجهی نشده است.

وی افزود: از تمامی کسانی که در امر تبلیغات و همچنین نوشتن این حادثه هستند، می خواهم که به بُعد فرهنگی بودن این شهدا توجه نمایند.

در ادامه این جلسه غلامرضا سبزعلی عضو شورای شهر اهواز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عزاداری های مردم در ایام محرم و صفر، اظهار داشت: درود بی کران می فرستم به مردمی که با دل و جان و با پای پیاده به عشق حضرت اباعبدالله به زیات رفته و ارادت خالصانه خودشان را به امام حسین (ع) نشان دادند.

وی افزود: جا دارد از تمامی کسانی که با برپایی موکب برای رسیدگی به زائران در مرکز شهر، مسیر کوت عبدالله، ملاشیه، زرگان و مسیر سه راه سوسنگرد تا منطقه عین دو اقدام کردند تشکر نمایم که واقعاً با تمام داشته ها و دارایی شان به صورت خودجوش به زائران خدمات رسانی نمودند.

عضو شورای شهر اهواز در ادامه با اشاره به شهادت زائران خوزستانی در حادثه حله اظهار داشت: ۸۰ نفر از زائران امام حسین (ع) که اکثر آنها از خواهران محترمه و از اساتید حوزه علمیه و هیات های مذهبی بودند به شهادت رسیدند که جا دارد این ضایعه را امام زمان (عج)، نایب بر حق ایشان، بازماندگان محترم آنها و مردم شریف اهواز تسلیت عرض نمایم.

وی افزود: همچنین حادثه برخورد دو قطار که منجر به کشته شدگان تعدادی از هموطنان مان شد را تسلیت می گویم.

سبزعلی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: تمامی مسئولان کشور به جز رهبر انقلاب آنچنان به حادثه برخورد دو قطار پرداختند که به حادثه شهادت ۸۰ زائر خوزستانی نپرداختند.

این عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: سوال اینجاست که چرا در آن حادثه تروریستی که حدود ۸۰ نفر به شهادت رسیدند و در چند سال گذشته بی سابقه بوده است، چرا مسئولان و صدا و سیما به این موضوع آنچنان که باید و شاید توجه نکردند چرا از کنار موضوعی به این مهمی به این سادگی عبور کردند، چون اینجا خوزستان است، استانی که منابع مالی کشور را تامین می کند، مرکز ورود تشیع و استانی که بیش از ۲۳ هزار شهید در جنگ تحمیلی تقدیم کرده است و اکنون نیز در دفاع از حریم ولایت شهید تقدیم می کند و مردم آن کم توقع هستند.

غلامرضا سبزعلی در ادامه نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: چرا برخی از مدیران شهرداری باوجود اینکه مناطق آنها درآمدزا هستند اما از پرداخت حقوق عاجز هستند و همیشه از شهرداری مرکز انتظار مساعدت دارند.

وی افزود: آقای شهردار آیا خبر دارید که بعضی از کارمندان و کارگران شهرداری در برخی از مناطق دچار مشکلات عدیده روحی و بیماری شده اند و به دلیل مشکلات مالی نمی توانند البسه مورد نیاز خود و خانواده شان را در فصل زمستان تهیه نمایند و حتی برخی از مسئولان گوش شنوا ندارند.

عضو شورای شهر اهواز خطاب به شهردار اهواز گفت: باید نظارت و دقت بیشتری در خصوص بکارگیری مدیران شود، حتی اگر اعضای شورا آن مدیر را به شما معرفی کنند.

سبزعلی در ادامه سخنان خود با اشاره به پروژه های عمرانی اظهار داشت: کارهای عمرانی مانند روکش آسفالت باید با سرعت و دقت بیشتری انجام شوند و تعداد اکیپ های این منظور افزایش یابد، همچنین باید سعی شود آسفالت جلوی شرکتهای بزرگ را به خود آن شرکتها محول نمایید مانند جاده روبروی صنایع فولاد که وضعیت مناسبی ندارد.

وی افزود: باید در مناقصات و سیر رسیدگی به اسناد دقت بیشتری شود و زیرا هر از چندگاهی شاهد به تاخیر افتادن بعضی از مناقصات هستیم که ممکن است شبهه ای به وجود آورد.

عضو شورای شهر اهواز عنوان داشت: نظارت بر مناقصات مناطق یکسان نیست این خود نیاز به توجه بیشتری دارد.

سبزعلی تصریح کرد: چرا در برخی از مناطق مدیران برای جابجایی یک کارمند ساده باید با مرکز هماهنگ کنند اما برخی از مدیران خودشان راساً  اقدام به می نمایند که البته شنیده شده ظاهراً کمیته انتصابات تشکیل شده است که ان شاء الله بتوانند مسئولیت خودشان را به خوبی انجام دهند.

همچنین در ادامه این جلسه عاشور سواری پور عضو شورای شهر اهواز در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: در یک نظام موسساتی مبتنی بر قانون و اخلاق و حتی مقتضای عقل و منطق این است که پول را برابر خدمات دریافت می کنند و چانچه وجهی بدون دلیل موجه اخذ شود، آن دریافتی از مصادیق پول زور تلقی می شود.

وی افزود: چند سال است که بخش فاضلاب اهواز از جهت ارائه حداقل خدماتی یعنی لایروبی مجاری غیر روکار و نه نوسازی یا بازسازی آنها، کاملاً معطل و به عبارتی وجود محسوس ندارد و معلوم نست که به رغم این واقعیت ملموس برای قریب به اتفاق شهروندان اهوازی، چرا شرکت موسوم به آب و فاضلاب اهواز بابت عدم ارائه خدمات، وجوه نامشروع دریافت می کند.

سواری پور گفت: وقتی مناطل سازمانی منطقه لشکر اهواز که نام شهر سالم بر آن اطلاق می شود و سایر مناطق شهر اهواز علی القاعده باید مناسب ترین خدمات را دریافت کنند، با اولین قطرات باران به یک استخر آلوده به فاضلاب و امراض مختلف تبدیل می شود چه وضعیتی در شهر اهواز می توان تصور کرد؟

عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: جالب اینکه زمان احداث اکثر تاسیسات فاضلابی شهر به دهه چهل، پنجاه و شصت باز می گردد و با این وصف چرا مدیران این شرکت (معطل از هرگونه خدمات و فعالیت) چه وظیفه ای در برابر وجوه مندرج در قبوض و اعتبارات دریافتی طی سالهای گذشته دارند؟

وی افزود: یکی از بهانه های بسیار تکراری این شرکت که به واسطه ی آن، اختلال و ضعف مدیریتی آن پوشانده می شود، ادعای بی پولی در بخش فاضلاب است اما با این ادعا ازآن جهت که شرکت در ادای وظایف روتین و ابتدایی خود یعنی لایروبی مجاری، ماند و موجبات بی اعتمادی شهروندان را به وجود آورده و بابت یک امر معدوم و ناموجود، پول زور دریافت می کند.

وی ادامه داد: بهانه آنها مبنی بر فقدان منابع مالی پذیرفتنی نخواهد بود و مردم حق دارند یک تحقیق و تفحص واقعی و نه مانوری از نحوه هزینه کرد در آن شرکت طی سالیان گذشته مطالبه کنند.

عاشور سواری پور گفت: سوء مدیریت یعنی اینکه وضعیت آب و فاضلاب بسیاری از مناطق و محلات مرکزی و غیر مرکزی شهر طی چندسال گذشته نه تنها بهبود نیافته بلکه به بحرانی ترین درجه خود رسیده است.

وی افزود: در چنین حالتی چرا یک مدیریت ناتوان از تغییر یا بهبود بخشی شرایط باید به مدیریت خود ادامه دهد؟ به عبارت دیگر باید میان عملکرد مثبت و رضایت مردم از یک مدیر و بقاء یا حذف ایشان از آن پست مدیریتی رابطه ای وجود داشته باشد که در بحث عملکرد اکد و کاملاً ساکن شرکت موضوع بحث چنین رابطه ای دیده نمی شود.

عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: حق شهروندی آن است که مردم حداقل ترین وجه تغییر در یک حوزه را ببینند و لمس کنند، لذا نمایندگان فعال و استاندار خوزستان با تفعیل و به جریان انداختن تمام توان، پایان بخش مدیریت مملو از سکون و رکود آب و فاضلاب اهواز شوند، برای زوال هرگونه شبهه می توان به میان مردم رفت و به نمره رضایت آنها از مدیران آن شرکت دست یافت.

عاشور سواری پور در بخش دیگری از نطق خود خطاب به شهردار اهواز گفت: شنیده ها و حکایت های قطعی مبنی بر اینکه در میان مدیران میانی مناطق و سازمانها تغییرات و جابجایی هایی دارید وجود دارد و از آنجایی که بعضی از این مدیران ناتوان و ناکارآمد و نه تنها مشکل و گره ای را از مشکلات مردم باز نمی کنند، بلکه همیشه مشکل ساز و گره گشا حل مشکلات نمی باشند، چه ضرورتی دارد که به اینگونه افراد پست مدیریتی دهید؟

وی افزود: توصیه می نمایم از دادن پست به این افراد اجتناب نماییند و افراد تکنوکرات فنی، تخصصی و دارای مهارت و بدون وابستگی به هیچ یک از اعضای شورا انتخاب کنید تا شاید در این وقت باقی مانده بتوانند مشکلات مردم چه در زمینه های عمرانی و خدماتی، گام بردارند.

این عضو شورای شهر اهواز خطاب به شهردار اهواز گفت: کجای قانون مربوط به ادارات و سازمانها مدیری که از پستی کنار گذاشته می شود حتماً باید در پست مدیریتی جدید گمارده شود که شهرداری از این قائده پیروی می کند؟

وی افزود: چه ضرورتی دارد این مدیر ناکارآمد و ناتوان ارتقاء پست داشته باشد، نه تنها ارتقاء بلکه باید تنزل داشته باشد. توصیه می گردد که ثبات مدیریتی را درون سازمان شهرداری حفظ  و امنیت شغل برای پرسنل ایجاد نمایید، زیرا اینگونه جابجایی ها شائبه هایی به همراه داد که بو و رنگ انتخابات می دهد و خواسته بعضی از اعضای شورا شاید باشد.

سواری پور خاطرنشان کرد: آقای شهردار؛ وضعیت خدمات عمومی شهر در اکثر مناطق نامناسب است لذا به مدیران مناطق و معاونت خدمات شهری دستور دهید در این خصوص اهتمام لازم را داشته باشند که رضایت مندی شهروندان اهواز مهیا گردد.

وی افزود: شهردار محترم نسبت به پرداخت حقوق معوقه نیروهای خدماتی در سایر مناطق اقدام نماید تا از تجمع کارگران در شورا پرهیز گردد، همچنین به بعضی از مدیران مناطق که تا به امروز نسبت به پرداخت حقوق پرسنل رسمی و قراردادی خود اقدام ننموده اند، تذکر لازم دهید.

عاشور سواری پور ضمن تاکید بر اجرای هرچه سریعتر پروژه های عمرانی، اظهار داشت: باید قراردادهای ارزیابی پیمانکاران خدمات شهری جهت بررسی به شورا ارسال تا در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گیرند، قبل از هرگونه اقدام دست نگه داشته شود.

عضو شورای شهر اهواز در پایان گفت: از نمایندگان محترم مردم استان به دلیل اعتراض نسبت به انتقال آب کارون به فلات مرکزی تقدیر و تشکر بعمل می آوریم.

در ادامه این جلسه جمشید سلحشور عضو دیگر هیات رئیسه شورای شهر اهواز با اشاره به حادثه تروریستی حله اظهار کرد: شهادت مظلومانه جمعی از زائران حسینی د حله عراق و همچنین سانحه دلخراش برخورد قطارهای مسافربری سمنان مشهد، قلب ما را به درد آورد و موجبات تأسف و تاثر گشت.

وی افزود: شورای شهر اهواز ضمن عرض تسلیت به ملت شریف ایران، از خداوند متعال برای از دست رفتگان این حوادث ناگوار علو درجات، برای آسیب دیدگان شفای عاجل و برای خانواده های داغدار صبر جزیل و سلامتی مسألت دارد.

سحشور در ادامه با اشاره به ۱۶ آذرماه روز دانشجو خاطرنشان کرد: بخوان به نام گل سرخ در صحاری شب، که باغها همه بیدار و بارور گردند، بخوان دوباره بخوان تا کبوتران سپید، به آشیانه خونین دوباره برگردند.

وی افزود: دانشجوی امروز، یاران دبستانی دیروز راه خودشان را پیدا کردند و اینک تو باید خودت را پیدا کنی. روز دانشجو را به تو تبریک نمی گویم، تو را به این روز تبریک می گویم که این روز بی تو و بی حس آرمان خواهی و ایمانت به حق طلبی، وجودی بی معناست.

این عضو شورای شهر اهواز گفت: شما دانشجویان ستارگان درخشانی هستید که آسمان آینده این کشور را نور باران کرده اید.

سلحشور در ادامه نطق خود با اشاره برگزاری مناقصه پیمانکاران خدمات شهری شهرداری اظهار داشت: پیشنهاد می کنم که این مناقصه تجدید شوند تا شرکت های بیشتری در آن شرکت نمایند.

وی افزود: همچنین مناقصات باید در زمان و مکان مناسب و از قبل تعیین شده برگزار شود تا اعضای شورا و نمایندگان شرکت ها نیز بتوانند فرصت حضور داشته باشند.

عضو شورای شهر اهواز در ادامه خاطرنشان کرد: نیروهای زحمت کش شهرداری امکانات رفاهی مناسبی مانند بیمه تکمیلی و دنداپزشکی، بن های خرید از فروشگاه و…. نسبت به سایر سازمان ندارند.

وی افزود: برنامه جامع پنج ساله دوم شهر اهواز که قرار بود اواخر سال گذشته انجام شود، باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر اهواز با اشاره به پروژه های عمرانی اظهار داشت: مشکل پروژه های عمرانی عدم تخصیص اعتبارات لازم است نه عدم توانایی پیمانکاران.

وی افزود: در پروژه قطار شهرری اهواز که بیش از یکسال است که خوابیده، نیز باید کمک امکاناتی و اعتباراتی شود.

عضو هیات رئیسه شورای شهر اهواز عنوان کرد: ساختمان فعلی شهرداری مرکز، مناسب و آبرومند یک کلانشهر نیست و مدتهاست که پروژه احداث ساختمان جدید در دست مطالعه است.

سلحشور گفت: آرامستان فعلی بهشت آباد اهواز عملاً دیگر ظرفیت تدفین ندارد و باید امکانات در نظر گرفته شده برای باغ فردوس هرچه سریعتر آماده شود تا مردم با رغبت بیشتری اموات خود را برای تدفین به آن ببرند.

وی در ادامه گفت: پل های شهر که زحمت زیادی برای ساخت آنها کشیده شده است، باید مانند پل سوم، به رمپ های ورودی و خروجی مجهز شوند که ظاهراً توسط دو پیمانکار درحال انجام است اما بیش از ۹ ماه است که مطالعات آن در دست مشاور است.

جمشید سلحشور در ادامه سخنان خود به موضوعاتی مانند، اتصال جاده پل فولاد به تاسیسات اسب دوانی سازمان برق، رفع معضل نخاله های ساختمانی، تعین تکلیف منازل شهرداری، توجه ویژه به کتابخانه مرکزی اهواز، مشکلات مردم مناطق گلدشت، چنیبیه و ملاشیه و… اشاره نمود.

در ادامه این جلسه هوشنگ شیرمردی رئیس شورای شهر اهواز در رابطه با بحث مطرح شده درباره مدیران شهرداری اظهار داشت: باتوجه به اینکه گزارشاتی مبنی بر ناکارآمدی برخی از مدیران آمده است، مکاتبه ای با شهردار در این خصوص انجام شد و پیشنهاداتی به ایشان داده شد اما آقای شهردار این پیشنهاد خیرخواهانه ما را به صورت دیگری بیان داشتند.

وی افزود: تاکنون ۳۲ نامه تذکر برای شهردار ارسال کرده ام اما بی پاسخ مانده اند.

وی در خصوص برگزاری مناقصات گفت: طبق مکاتباتی که با شهردار داشتیم، قرار شد مناقصات در مکان و زمانی مشخص با تشخیص شهردار در سه روز آخر هفته برگزار شود.

رئیس شورای شهر اهواز در خصوص انتصابات در شهرداری گفت: صرف داشتن کمیته انتصابات دردی را دوا نمی کند بلکه باید شرایط بکارگیری هیات مدیره، مدیران عامل، شهرداران و شوراهای سازمان طبق قانون لایحه شود و به تصویب شورا برسد تا بتوان کنترلی بیشتری روی سازمان ها داشت زیرا اکنون سازمان ها از کنترل شهردار هم خارج هستند.

شیرمردی افزود: تذکر من به شهردار از روی کینه نیست بلکه برای پیشرفت امور بوده است، شورا هیچگونه قصد برخورد یا کارشکنی ندارد و قصد کمک دارد.

رئیس شورای شهر اهواز تصریح کرد: بنده اعلام میکنم که هیچ نیرو، پیمانکار و خواسته ای ندارم به جز رعایت موارد قانون و تکالیفی که به عهده ما هست و از این موارد نیز کوتاه نخواهم آمد.

وی خاطرنشان کرد: باید لیست پروژه های عمرانی ارائه شود تا با همفکری راهکار داده شود، برای این منظور نیز اخیراً با شهردار به تهران سفری داشتیم و موفق شدیم چند میلیارد بیشتر از آن چیزی که شهردار می خواست دریافت کنیم.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: در خصوص این سفر نیز انتقاداتی مانند پیوند شهردار و رئیس شورا مبارک مطرح شد که اینگونه نیست و پیوند ما برای مردم است و هرکاری برای مردم لازم باشد انجام می دهیم، اگر اختلاف نظری داریم نیز در محیطی دوستانه آن را مطرح و رفع می کنیم.

شیرمردی با اشاره به معوق مانده حقوق پرسنل شهرداری تصریح کرد: به هیچ وجه قابل قبول نیست که حقوق پرسنل رسمی شهرداری باقی بماند.

پس از پایان نطق های پیش از دستور، لایحه تفریق بودجه سال ۹۳ سازمان خدمات موتوری وارد دستور کار جلسه شد.

رامی علاسوند عضو شورای شهر اهواز در این خصوص خطاب به رئیس سازمان اظهار داشت: نخاله های ساختمانی یکی از مشکلات سطح شهر اهواز است.

وی افزود: برنامه های سازمان برای ساماندهی پارکها به چه صورت است؟

جانعلی خورشیدی دیگر عضو شورای شهر اهواز نیز در این خصوص گفت: ما پول را برای آسایش مردم خرج می کنیم اما آسایش ایجاد نمی شود.

وی افزود: جایی از شهر را سراغ نداریم که نخاله ساختمانی در آن ریخته نشود، درحالی که این نخاله های بیماری زا هستند.

رئیس کمیسیون خدمات شهر شورای شهر اهواز تصریح کرد: با وجود این مشکلات چه دلیلی دارد سازمن موتوری کار عمرانی انجام دهد.

در ادامه آذرزمانپور دیگر عضو شورای شهر اهواز گفت: چندی پیش بازدیدی از پارکی در منطقه شهرک آغاجاری داشتم که واقعاً مشکلات زیادی داشت و در واقع تلی از خاک بود نه پارک.

وی افزود: در زمان بارندگی این پارک مشکلات زیادی برای رفت و آمد دانش آموزان و دیگر مردم ایجاد کرده و مدیر منطقه ۳ نیز مانند همیشه پاسخگوی ما نبود.

زمانپور تصریح کرد: از شهردار می خواهم نسبت به ناکارآمدی شهردار منطقه ۳ رسیدگی کند.

در ادامه این جلسه سجاد حیدری رئیس سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز در پاسخ به اظهارات مطرح شده از سوی اعضای شورا اظهار داشت: سازمان موتوری در گذشته مشکلات بسیاری داشت و به همین دلیل نیز وارد کار عمرانی شد.

وی با بیان اینکه روانه ۱۷۰ کامیون نخاله ساختمانی در اهواز تولید می شود، افزود: ما مسئول مستقیم نخاله های ساختمانی نیستیم ولی اکنون این نخاله ها در گودال های بزرگی که در مناطق ۶ و ۸ وجود دارند، تخلیه می شوند.

حیدری در خصوص پارک شهرک آغاجاری اظهار داشت: قرار بود طبق صحبت هاب انجام شده با شهرداری منطقه ۳، این منطقه مبلغ مورد نیاز برای تکمیل این پروژه را پرداخت نماید اما تاکنون پرداخت نکرده است.

در پایان نیز تفریق بودجه سال ۹۳ سازمان موتوری شهرداری اهواز مشروط بر اینکه تا سه ماه آینده مشکلات آن برطرف شود، به تصویب رسید.

در بخش دیگری از این جلسه، لوایح پرداخت دیه در حق سه تن از شهروندان وارد دستور کار شد.

سید محمدجواد رضوی در این خصوص گفت: تا چه زمانی باید هزینه عدم انجام وظایف مدیران، پرداخت شود و آنجایی نیز که مدیر وظیفه اش را انجام داده، چرا از سیستم حقوقی شهرداری از حق وی در دادگاه دفاع نکرده است؟

وی افزود: با این شرایط بیمه ها به راحتی از زیر بار رفتن پرداخت دیه شانه خالی می کنند، پس چرا باید به آنها پولی بدهیم؟

عضو شورای شهر اهواز گفت: باید قرارداد بیمه ها محکم بسته شود تا راه فراری برای آنها ایجاد نشود.

جمشید سلحشور دیگر عضو شورای شهر اهواز در این خصوص اظهار داشت: با تحقیقاتی که بنده در خصوص قرارداد بییمه شهروندی داشته ام، مشخص شد قرارداد خوب دیده شده است اما اشکال از شهرداری است.

وی افزود: در ۹۹ درصد از اتفاقات شهرداری مقصر است و نه بیمه، در قرارداد بیمه زمانی برای اعلام گزارش اتفاق به بیمه دیده شده اما متاسفانه سیستم حقوقی شهرداری در این خصوص به موقع عمل نمی کند.

علی ناصری نایب رئیس شورای شهر اهواز نیز در این خصوص گفت: پول شهرداری پول همه مردم اهواز است.

وی افزود: ممکن است ما ترحم کنیم اما معلوم نباشد که این ترحم خداپساندانه باشد، اما شورا نسبت به پرسنل شهرداری بی رحم نیست.

در بخش دیگری از این جلسه لایحه اجرای توافق نامه ای برای انجام چند پروژه عمرانی با همکاری شرکت فولاد خوزستان و فولاد اکسین وارد دستور کار شد.

جمشید سلحشور در این خصوص اظهار داشت: ۱۲ مهرماه امسال توافق نامه ای میان شهرداری شرکت فولاد اکسین و شرکت فولاد خوزستان با حضور استاندار برای رونق و توسعه شهر امضا شد.

وی افزود: طی این توافق نامه ۵ پروژه به مبلغ تقریبی ۳۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که کمک بزرگی به شهر است و مبلغ کمی از آن را شهرداری متقبل شده است.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورا شهر اهواز گفت: فولاد خوزستان متعهد شده است که این پول را در اختیار شهرداری قرار دهد تا شهرداری کار عمرانی آن را انجام دهد.

ابراهیم نوشادی نماینده شهرداری اهواز در این خصوص گفت: شرکت های فولاد خوستان و فولاد اکسین طبق این توافق نامه متعهد شده اند که برای ۵ پروژه عمرانی تامین اعتبار کنند.

وی افزود: زیرسازی، آسفالت و روشنایی باند دوم خیابان روبروی کوی ۳۰۰ دستگاه که ۱۰۰ درصد تامین مالی آن را که ۲ و نیم میلیارد تومان است شرکت فولاد خوزستان تقبل می کند.

نوشادی گفت: پروژه دیگر دو بانده نمودن و بهسازی و آسفالت باند دوم حدفاصل درب شماره دوم فولاد تا میدان فولاد است که یک میلیارد آن را فولاد اکسین، یک میلیارد را فولاد خوزستان و ۵۰۰ میلیون تومان آن را شهرداری اهواز متقبل شدند.

نماینده شهرداری اهواز افزود: پروژه سوم احداث تقاطع غیر همسطح در شمال غرب فولاد خوزستان بر روی ریل راه آهن که حدود ۱۸ میلیارد است و ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن را شرکت فولاد خوزستان خواهد داد.

آذر زمانپور در این باره گفت: صنایع فولاد طبق قانون موظف به پرداخت سهم آلایندگی خود است اما با این توافق نامه کارهای عمرانی در اطراف این شرکت انجام می شود.

وی افزود: باید این هزینه ها طبق اولویت های شهرداری و شورای شهر در شهر هزینه شود، اعضای شورا ماشین امضاء نیستند که هرتوافقی را امضاء کنند.

حسین حیدری نیز در این خصوص گفت: کی از ایرادات ما به این شرکت ها این است که در عمران شهری کاری نمی کنند، این پروژه ها نیز در محدوده شهر اهواز هستند.

وی افزود: ما نسبت به توسعه عمرانی شهر اهواز مسئولیم.

اسکندر زنگنه دیگر عضو شورای شهر اهواز اظهار داشت: ما با کلیت موضوع که پولی از شرکت ها برای کار عمرانی گرفته شود مشکلی نداریم اما ممکن است مدیران این شرکت ها تغییر کنند و این امکان وجود دارد که این توافق نامه اجرا نشود.

وی افزود: محدوده این پروژه ها جزو محدوده خدماتی شرکت ها است.

جمشید سلحشور در ادامه گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم این پروژه ها در محدوده شهر هستند و باید طوری برنامه ریزی کنیم که با جابجایی مدیران شرکت این توافق نامه از بین نرود.

وی افزود: پس از مشخص شدن وضعیت منطقه مهدیس ، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تعداد ۳۰ دستگاه را برای جمع آوری نخاله های ساختمانی مستق کرده است که از مهندس عالیپور مدیرعامل و مهندس کمالی مدیر ترابری شرکت ملی مناطق نفتخیز تشکر می کنیم.

در پایان نیز این لایحه به تصویب اعضای شورا رسید.

در پایان این نیز لایحه کمک به هیات ورزشی معلولان وارد دستور کار شد که با رای اعضای شورا تصویب شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک