کد خبر: 25196
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ آذر/ ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۱

برخی کشورها فکر می‌کنند که می‌توانند امنیت و نظم را با دلار بخرند.

به گزارش خوزستان سرافراز، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر نخست وزیر انگلستان در شورای همکاری خلیج فارس گفت: برخی کشورها فکر می‌کنند که می‌توانند امنیت و نظم را با دلار بخرند. در نهایت بی شخصیتی یک خانمی را در منطقه می آورند تا به آنها بگوید ما امنیت شما را تامین می کنیم. تا حالا چه زمانی توانسته‌اند امنیت آنها را تامین کنند که حالا از این زیاده‌گویی‌ها می‌کنند.
جهان در حال دوران گذار است و مهمترین تفاوت دوران گذار فعلی با دوران‌های قبلی غرب نبودن آن است. امروز تحول‌های نظام بین الملل در دنیای غرب شروع و خاتمه پیدا نمی‌کند.

گفتنی است، “ترزا می” نخست‌وزیر انگلستان در نشست اخیر شورای همکاری خلیج فارس اظهارات تندی علیه ایران مطرح کرده بود. او در این نشست اعلام کرد: ترس و بیم ها درباره روش ایران در منطقه که ثبات آن را بر هم می‌زند، درک می‌کنیم و همواره از کشورهای [حاشیه] خلیج [فارس] در مقابل هر مداخله ایرانی در امور داخلی‌شان حمایت می‌کنیم

او در مصاحبه با العربیه هم گفته بود: چشمان ما در مورد ایران کاملا باز است و من هم همین نگرانی‌ها را در مورد فعالیت‌های مخرب ایران دارم. توافقی که در رابطه با برنامه هسته‌ای صورت گرفت، به نحوی است که آن‌ها را از دسترسی به سلاح هسته‌ای بازمی‌دارد، که این خود حائز اهمیت است. اما تصور می‌کنم که مهم است که همچنان فعالیت‌های مخرب ایران در دیگر حوزه‌ها را هم به چالش بکشیم. این همان کاری است که ما به عنوان انگلستان در حال انجام آن هستیم. کشورهای خلیج [فارس] شرکای استراتژیک ما هستند، اما ایران اینطور نیست.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک