کد خبر: 25262
تعداد نظرات: يك نظر
تاریخ انتشار: ۲۵/ آذر/ ۱۳۹۵ - ۵:۳۹

در این میان می‌توان نشانه نقد را به سمت اعضای شورای شهر اهواز نیز گرفت,چرا که در هر حال شورای شهراهواز است که بایستی به عملکرد شهردار نظارت کند.

به گزارش خوزستان سرافراز: شهرداری ها را شاید بتوان یکی از اولین نهادهای مردمی دانست و چه بسا اینکه دربسیاری از مواقع که دولت ها حضورندارند (انقلاب،جنگ،کودتا ، حوادث و …) شهرداری ها به کارکرد و فعالیت خود مشغول می باشند.

در بسیاری از کشورهای پیشرفته و در غالب تجارب علمی و عملی دنیا، شهرداری ها در کنارمدیریت و ارائه “خدمات  شهری”ارائه برخی”خدمات اجتماعی”مرتبط باکیفیت زندگی مردم(معیشت،‌سلامت،رفاه وتامین اجتماعی و …) و منطبق با نیازهای اجتماعی شهروندان را نیز برعهده دارند و یا زیرساختها و بستر لازم برای ارائه خدمات اجتماعی مطلوب به شهروندان را فراهم می سازند، ولیکن بهر تقدیر به این امر در ایران کمتر پرداخته شده است.

جای تاسف فراوان دارد که در قرن بیست و یکم و در مرکز یک استان که داعیه توسعه را دارد، شهروندی به خاطر سهل انگاری مسئولین کشته شود. قسمت ناگوار‌تر ماجرا نیز آنجاست که مسئولین به جای پذیرش تقصیر خود، دست پیش گرفته و بدون هیچگونه اقدامی از کنار مشکلات براحتی عبور کنند.

به لطف پیشرفت تمدن بشری و توسعه امکانات کشور‌ها، سعی شده که تا حد زیادی از تلفات جلوگیری شود. تا جایی که جلوگیری از تلفات از دست انسان و ابزارهایش خارج باشد، می‌توان آن را پذیرفت اما اگر به خاطر سوء مدیریت و کم‌کاری سازمان مسئول،برای  انسان‌ها حادثه ای تلخ رقم بخورد قابل قبول نیست.

اشتباهات انسانی و مدیریتی ناممکن نیستند، اما وقتی مسئولی به جای پذیرش اشتباه خود و تلاش برای جبران آن سعی در توجیه اشتباه کند، ماجرا دردناک‌تر می‌شود.

شهردار محترم منطقه ۲ اهوازدر حوزه استحفاظی خود به فکر جان مردم باشید !

آقای شهردار , وظیفه شهرداری فقط طراحی و احداث تاسیسات زیربنایی شهری است و فقط میبایست مشاعات شهری و معابر عمومی را برای رفت و آمد و اوقات فراغت شهروندان فراهم سازد و یا اینکه شهرداری ها  بویژه در کلان شهرها، وظایف دیگری در حوزه خدمات اجتماعی نیز برعهده دارند؟

آقای شهردار, اگربدلیل سهل انگاری شما و همکارانتان , در یکی از این کانال های روباز مانند خیابان ۱۳ شرقی کیانپارس و ……به علت نبود حفاظ و درپوش در کانال خدای ناکرده اتفاق ناگواری صورت پذیرد, آیا پاسخگوی افکار عمومی می باشید؟

آقای شهردار , منطبق بر آموزه های دینی و ملی ایرانیان ، شهرداری نبایستی نسبت به کیفیت زندگی شهروندان بی تفاوت باشد.

آیا می دانید شهروندان , به خاطر همین کانال های روباز در مناطق تحت امرتان مانند کیانشهر,زردشت, و ……مدت های مدید چشم انتظار لطف و عنایت شما متولیان امر بوده اند که این خواسته قانونی و به حق آنها را بر طرف نمایید ولی متاسفانه تا کنون این امر محقق نگردیده است و به نظر می رسد که این قسمت از خواسته های آنها به فراموشی سپرده شده است.

شهرداری منطقه ۲ از مهم‌ترین مناطق زیرمجموعه شهرداری اهواز است، این منطقه با بودجه کافی وظیفه دارد, کمی هم به فکر وظایف اصلی شهرداری باشد که حفظ جان شهروندان از اهم آن است.

بدیهی است که مدیران منصوب در شهرداری اهواز به واقع وظیفه دارند که به شهروندان خدمت کنند. حتی حقوقی که این مدیران دریافت می‌کنند نیز از بودجه عمومی و بعبارتی از پول مردم است. «پاسخگو بودن» اولین انتظاری است که شهروندان از مدیران شهرداری دارند.

در این میان می‌توان نشانه نقد را به سمت اعضای شورای شهر اهواز نیز گرفت,چرا که در هر حال شورای شهر است که بایستی به عملکرد شهردار نظارت کند.
بدیهی است که مردم اهواز برای نمایندگی واقعی و پیگیری امورات شهری به اعضای شورای شهر رای داده‌اند و انتظار دارند که اگر هم بعضی از شهرداران مناطق در کار خود سستی نشان می‌دهند، آن‌ها با نظارت دقیق مدیر مربوطه را به انجام وظایف خود سوق دهند.

در خاتمه اعلام می نماییم پایگاه خبری خوزستان سرافراز برای تنویر افکار عمومی از این آمادگی برخوردار است که هر جا مجموعه شهرداری منطقه ۲ اهواز صلاح می دانند در محضر افکار عمومی با یکدیگر گفت و گوی رو در رو داشته باشیم و استدلال های خود را برای قضاوت افکار عمومی مطرح کنیم .

*من الله توفیق*

۲۰۱۶۱۲۱۵_۲۰۲۰۴۹

IMG-20160620-WA0011-768x1024IMG-20160620-WA0005-300x225۲۰۱۶۱۲۱۵_۲۰۲۰۳۲

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
انتشار یافته: يك نظر
 • سید
  |
  |
  ۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۵
  شهردار وجود ندارد. شورای شهر هم با لالایی خود خوابونده
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک