کد خبر: 25254
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۵/ آذر/ ۱۳۹۵ - ۲:۲۲

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس نهم گفت: وقتی عده‌ای دنبال خودروی پرادو باشند، انتظار تصویب قانون حداکثر حقوق ۱۰ برابر حداقل دستمزد را نداریم.

خوزستان سرافراز/ حسن کامران‌دستجردی در مورد طرح بررسی حقوق و دستمزد مسؤولان اظهار کرد: ۱۲ آذر ۱۳۹۳ در مجلس شورای اسلامی با خانم اخوان، یک پیشنهاد مشترک ارائه کردیم.

وی تصریح کرد: این پیشنهاد به این شرح بود که مدیران حداکثر ۱۰ برابر حداقل دستمزد تعیین‌شده از سوی شورای کار دریافتی داشته باشند و بیشتر از آن دستمزد نگیرند.

کامران‌دستجردی با تأکید بر اینکه در سال ۹۳ که حداقل حقوق ۶۳۰ هزار تومان بود، مدیران می‌توانستند حداکثر ۱۰ برابر آن را دریافت کنند، اضافه کرد: هر کس طی این سال‌ها بیشتر از این مبلغ دریافت کرده‌، غارت بیت‌المال است و باید این حقوق‌ها را برگرداند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس نهم با اشاره به اینکه حتماً دیوان محاسبات و سازمان بازرسی باید در این زمینه ورود کنند، افزود: این موضوع را در سال ۹۳ مطرح کردیم.

کامران‌دستجردی با بیان اینکه متأسفانه مجلس هم این طرح را رد کرد، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در این راستا کار بدی انجام داد؛ حداقل این قانون را که من به شکل دائم درآوردم، باید بگویند چرا اجرا نشد.

وی با تأکید بر اینکه اکنون نیز باید مجلس، دولت و قوه قضاییه در این خط عمل کنند که با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی برخورد شود، گفت: خلاف قانون است که به این امر عمل نشود و دولت نمی‌تواند با صدور بخشنامه، حقوق‌ها را تا سقف ۲۰ میلیون تومان تعیین کند.

کامران‌دستجردی اضافه کرد: قانونی که به شکل دائم درآوردیم، نه یک ساله و نه پنج ساله، بلکه دائم است و ما برای مجلس متأسفیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس نهم اظهار کرد: وقتی یک نماینده یا مسؤول سراغ خودروی پرادو یا شاسی‌بلند برود، انتظار و توقع اجرای این قانون را نداریم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک