کد خبر: 25357
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۹/ آذر/ ۱۳۹۵ - ۲:۵۸

وقتی نماینده‌ای در نصب یک مدیر نقش ایفا می‌کند! مجبور است چشمش رو بر تمام کاستی‌ها و ضعف‌های آن مدیر ببندد و این خلاف وظیفه نمایندگی است.

از پیامدهای منفی دخالت نمایندگان در کارقوه‌ی مجریه، تضعیف قدرت نظارت نمایندگان بر مدیران اجرایی است. وقتی نماینده‌ای در نصب یک مدیر نقش ایفا می‌کند! مجبور است چشمش رو بر تمام کاستی‌ها و ضعف‌های آن مدیر ببندد و این خلاف وظیفه نمایندگی است.

از جمله پیامدهای سیاسی و اجتماعی دخالت نمایندگان درچیدمان (عزل و نصب) مدیران، از بین رفتن استقلال اندیشه‌ی مدیریتی مدیران است، چنین مدیری به ناچار مجبور است به نیات و خواسته‌های مختلف نمایندگان اعم از خواسته‌های شخصی و گروهی تن بدهد و این قطعاً خلاف اصول مسلم مدیریتی بوده و هست.

هر چه نمایندگان وارسته‌تر و پاک‌تر و شجاع‌تر باشند، کارگزاران به مردم -البته عموم مردم- پاسخ‌گوتر خواهند شد و سلامت دستگاه‌های اداری بیشتر تضمین می‌شود.
آن‌چه که به این مکانیسم- نظارت مردم بر کارگزاران- لطمه‌ی اساسی می‌زند این است که برخی نمایندگان و وکلای مردم به جای انجام وظیفه‌ی راستین خود که قانون بر آن تاکید دارد به کارهایی بپردازند که گاهی درست خلاف آن تعهدی است که به مردم داده اند.
متاسفانه بدلیل همین دخالت های نابجا ,شنیده هاحاکی از آن است که سرپرست فرمانداری یکی از شهرهای شمالی خوزستان در دولت احمدی نژاد قرار است با فشارشدید نماینده منتسب به جبهه پایداری و مخالف دولت تدبیروامید، به عنوان فرماندار رامهرمزمعرفی گردد.

علاوه بر اعتراض گسترده اعضاء و گروه های سیاسی حامی دولت روحانی درسطح رامهرمزو استان ،برخی از فعالان و معتمدان قوم بزرگ بختیاری نیز به دلیل آنچه عملکرد و برخورد نامناسب نامبرده در پی اعتراضات مردمی به سریال سرزمین کهن درفرمانداری ویژه شهرستان مذکور عنوان شده و منجر به برکناری وی گردیده است ،اعتراض خود را به این انتصاب در شهرستان حساس رامهرمز ابراز نموده و خواستار پیگیری موضوع توسط استاندار محترم خوزستان وجلوگیری ازاین انتصاب شدند.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک