کد خبر: 25383
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ دی/ ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹
هدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی:

مردم ما در کنار آب هستند و آب کارون ۲۰۰ کیلومتر از شهر ایذه گذر می کند ولی آب را با بشکه ای به قیمت یک هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می کنند.

به گزارش خوزستان سرافراز : جلسه طرح ۵۵۰ هزار هکتاری استان خوزستان با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، شریعتی استاندار خوزستان، خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ،ظاهری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، چنگلوایی رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان، شمسایی رییس سازمان آب و برق خوزستان، مدیر عامل موسسه جهاد نصر و دیگر مسئولان , در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد.

هدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک دراین جلسه اظهار کرد: شهرهای شمالی بهترین خاک را دارد و حتی نیاز به زهکشی نیست پس چرا برای اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری به آنها توجه نشده است.

چه دلیلی دارد که برای بقیه شهرها طرح ۵۵۰ هزار هکتاری انجام شود ولی برای مسجدسلیمان، ایذه و باغلمک اجرا نمی شود.آیا غیر از دشمنی با شهرهای شمالی خوزستان و قوم بختیاری چیز دیگری وجود دارد.

معلوم نیست چه جریانی هست که از اجرای طرح های کشاورزی درشمال استان مخالفت می شود این در حالی است که مردم شمال استان با کم ترین امکانات در فقر هستند.

خادمی در ادامه افزود: آیا مردم ایذه ,باغملک ومسجدسلیمان ایرانی هستند یا نه ,جزئی از خوزستان هستند یا نه ,شیعه هستند یا نه ,برای این انقلاب هم هر کاری بوده انجام داده ایم .

در اکثر شهرهای خوزستان مانند ماهشهر کارخانه پتروشیمی ,در آبادان پالایشگاه ,دراهواز کارخانه فولاد و غیره وجود دارد ,اما در شهرستان ایذه و باغملک هیچ کارخانه ای وجود ندارد. ظاهرا جریانی وجود دارد که در این سه شهر هیچ کاری انجام نشود و برای همین از مسئولان کشوری و استانی گلایه داریم.

شهرهای کوچک تر که یک سوم جمعیت این سه شهر را هم ندارند کلی کارخانه و طرح توسعه ای انجام شده ولی به این شهرها هیچ توجهی نشده است. حتی در زمینه شهرک های کشاورزی نیز سهم این سه شهر دیده نشده است.

مهندس خادمی بیان کرد: از مسئولین استانی و کشوری گلایه مند هستیم و از این ظلم و بی عدالتی که وجود دارد اگر زورمان نرسد لااقل مشکلات این شهرهای بختیاری نشین را خواهیم گفت .

اگر نمی خواهید ما جزء خوزستان باشیم مارا به جایی دیگر واگذار کنید ,کارون چهار در خاک ایذه است ولی مدیریت آن را به یک استان دیگر واگذار کردند. کارون سه را احداث نمودند و واقعا خجالت آور است که به مدت ۱۵ سال ارتباط روستاهای ما بدلیل نداشتن جاده با شهر قطع شده است و این کارها برای چه هدفی انجام می شود.

خادمی گفت: چند سال است که یک پل ارتباطی برای مردم روستاهای پشت سد کارون سه ساخته نشده و بجز دشمنی چه می تواند باشد , تمام روستاهای ما به زیر آب رفته است ,حتی در یکی از موارد ۱۵ نفر از اهالی فوت شده اند ولی هنوز هم مسئولان نامه ساخت پل را پاسکاری می کنند.

کسانی که این کارها را انجام می دهند ضد نظام و ضد این مملک هستند,همانگونه که بعضی از جوانان به سمت وهابیت می روند جوانان بختیاری ما هم به راه های دیگر کشیده میشوند.

طرح سوال از وزیر جهاد کشاورزی دارم که چرا شهرهای ایذه، مسجدسلیمان و باغملک را در طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مشارکت ندادند.

وی خطاب به خنده های شمایلی گفت: باید هم بخندید شما خودتان بیزینس لازم را انجام می دهید و چرا از ابتدای کار تاکنون هیچ توجهی به شهرهای مسجدسلیمان، ایذه و باغملک نشده است.

وی گفت: بسیاری از مردم نقاط مختلف شهرستان ایذه آب شرب ندارند, مشکل آب شرب منطقه ما را حل کنید ,مردم ما در کنار آب هستند و آب کارون ۲۰۰ کیلومتر از شهر ایذه گذر می کند ولی آب را با بشکه ای به قیمت یک هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می کنند.

انتشار خبر:حیدری الاسوند

 

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک