کد خبر: 25403
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ دی/ ۱۳۹۵ - ۱:۴۵
مدیرعامل شرکت مهندسی و بازرگانی نوین مکانیک:

شرکت نوین مکانیک با هدف بالا بردن کیفیت تعمیرات در صنایع نفت و حفاری پا به عرصه تعمیرات گذاشته و در این مسیر تاکنون موفقیت های قابل ملاحظه ای را کسب کرده است.

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز، شرکت نوین مکانیک با هدف بالا بردن کیفیت تعمیرات در صنایع نفت و حفاری پا به عرصه تعمیرات گذاشته و در این مسیر تاکنون موفقیت های قابل ملاحظه ای را کسب کرده است.

پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی آچار هوا، پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی کیلی اسپاینر، بازسازی و تعمیرات اساسی لوپ تاپ درایو، پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی کمپرسور هوا، بازسازی و تعمیرات اساسی سیستم دریل واج سکوهای مدرس و شهید رجایی، پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی DSA ابزار در گردش از جمله موفقیت های کسب شده این شرکت هستند.

پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی SPOOL ابزار در گردش، بازسازی و تعمیرات اساسی ولوهای کنترل فوران، پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی سیستم هیدرولیک و جکینگ دستگاه حفاری مورب (نقطه عطف بر روند صعودی تعمیرات این شرکت و نشان کیفیت و بلوغ فنی این شرکت است) و پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی انواع میکسر، ایرهویست و سویل از دیگر موفقیت های کسب شده این شرکت هستند.

IMG-20161224-WA0053

 مجتبی شیرالی مدیرعامل شرکت مهندسی و بازرگانی نوین مکانیک (مجری پروژه های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی) ظهر شنبه اظهار کرد: حدود چهار سال فعالیت در زمینه صنعت نفت و حفاری را شروع کردم و در همین صنعت هدفگذاری های لازم را انجام داده ایم.

شرکت ما عضو پارک علم و فناوری خوزستان و یک شرکت دانش بنیان است. در این شرکت تعمیرات ماشین آلات شروع کار ما بود ولی بعد به سمت ساخت قطعات فلزی مشابه کشورهای آمریکایی و کانادایی رفتیم.

قوانین و مقرراتی به اقتصاد ایران کمک می کند که با استفاده از آن‌ها بتوانیم این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و وابستگی اقتصادی خود را به نفت کم کنیم.

IMG-20161224-WA0074

مدیر عامل شرکت نوین مکانیک گفت : یک سری قطعات را وارد کردیم ولی بعد برخی کالاها را به صورت مهندسی معکوس ساختیم وبرای افزایش عمر قطعات و کاهش خرابی ها کیفیت آنها را بالا بردیم.

این شرکت برای ۲۵ نفر به صورت مستقیم  و به صورت غیرمستقیم برای ۶۵ نفر اشتغالزایی ایجاد نموده است.

شیرالی در ادامه افزود: یکی از پروژه های موفق این شرکت اجرای تعمیر سیستم هیدرولیک و جکینگ دکل دریایی مورب شرکت ملی حفاری ایران بوده و همچنین این شرکت در زمینه تعمیرات ماشین آلات سبک حفاری و قطعات مشغول به فعالیت می باشد.

وی گفت: توان تولید آچارهای هوا نیز که ساخت آمریکا بود را پیدا کردیم,یکی دیگر از کارها بازسازی قطعات مستهلک برای جلوگیری از خروج ارز از کشور است. علاوه بر شرکت ملی حفاری ساخت قطعات و تعمیرات را برای تعدادی از شرکت های خارج از استان انجام می دهیم.

IMG-20161224-WA0084

وی در ادامه افزود: محل کارگاه ما در شهرک صنعتی شماره سه است و فضای کارگاهی آن نیز حدود ۸۰۰ متر است، البته نیاز به حمایت از سوی مسئولان را خواستاریم و به دلیل منابع مالی محدود با مشکلاتی مواجه هستیم.

دولت خدمتگزار می تواند با ایجاد تسهیلات مالی همراهی و کمک نماید وبا بازنگری در سیاست ها از سازندگان داخلی حمایت تا بسترهای لازم بمنظور سوق دادن سرمایه به سمت صنعت فراهم گردد و زنجیره تولید شکل بگیرد.

دانش فنی هست ولی اگر کمی در زمینه مالی و یا انعقاد قراردادهای همکاری حمایت داشته باشیم خیلی بهتر است. وقتی به شرکت های خارج از استان مراجعه می کنیم در صورت نیاز فقط به ما کار می دهند ولی شرکت های استان خوزستان به بهانه ملی بودن به راحتی کار را به استان های دیگر واگذار می کنند.

مدیر عامل این شرکت بیان کرد: اینکه در خوزستان اولویت با افراد بومی است در حد شعار مانده و این مسئله باعث شده تا برخی افراد مستعد کارگاه های خود را تعطیل کنند.

جهت حمایت ازتولیدات داخلی و  بخش خصوصی مقرر شده بود تا بانک ها بعد از دریافت تسهیلات اقدام به تعیین تنفس برای پرداخت کنند. به نظر من همیشه برای این تسهیلات یک نه در کار است و بهانه های مختلفی می آورند و واقعا سود ۱۸ درصد برای یک صنعتگر بالا و اصلا حمایت محسوب نمی شود.

استقبال از دریافت تسهیلات در سایر استان ها خیلی بیشتر از استان خوزستان هست و این نشان می دهد که بسته های تشویقی و یا حمایتی در آن استان ها خیلی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

شیرالی با اشاره به انجام تعمیرات اساسی جک برای شرکت ملی حفاری ایران یادآور شد: تمامی این تعمیرات با ۲۵ درصد هزینه کار خارجی انجام شده و اگر توسط ما انجام نمی شد باید از تعمیرات و یا حتی ورود قطعات خارجی از آمریکا و کانادا اقدام می کردند.

در بحث ابزار دقیق و سنسورهای آن سعی کردیم از برندهای معروف دنیا به صورت دسته اول واردات انجام و خدمات رسانی های لازم را ارائه دهیم. در این میان خریدهای خارجی را وقتی می خواهیم انجام دهیم حتما باید از طریق صراف پول حواله کنیم در صورتی که باید از طریق بانک انجام شود.

IMG-20161224-WA0056

مدیرعامل شرکت نوین مکانیک اظهار کرد: در زمینه قطعات مصرفی شرکت ملی حفاری نیز کار ساخت را شروع کردیم تا کمتر واردات شود. از ۳۳ هزار قطعه تعداد ۲۰ هزار قطعه را بومی سازی کرده اند و برخی از این قطعات به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی بومی نشده است.

در حال حاضر ما توانایی تعمیر و ساخت قطعات ماشین آلات سبک صنعت حفاری را داریم. تجهیز ماشین آلات سنگین هم هست که هدفگذاری کردیم تا کار تعمیرات این ماشین آلات را نیز انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه این شرکت توانایی ساخت بالغ بر ۸۰۰ قطعه مورد نیاز صنعت حفاری را دارد، گفت: با تمامی شرکت ها نیز همواره رایزنی داریم تا نسبت به استفاده از ظرفیت های تولید قطعات داخلی ترغیب شوند.کارآفرین کسی است که از فکر و اندیشه خود در جهت خلق یک ایده کمک بگیرد.

این فکر و اندیشه هم به پیدایش فرصت های شغلی کمک می کند و هم باعث می شود تا از کم ترین امکانات به بهترین نتایج دست پیدا کرد.
به امید روزی که بتوانیم ایرانی آباد از لحاظ اقتصادی داشته باشیم و امکاناتی که در اختیار کارآفرینان قرار می گیرد، با رویکردی جدید باشد.

 

انتشار خبر:حیدری الاسوند

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک