کد خبر: 25483
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ دی/ ۱۳۹۵ - ۷:۱۸

رنج نامه ای خطاب به مسئولین شهر که *پــــلاک* زیبای *خدمــــت* در *ادامــــه راه* را به گردن خویش آویخته اند…

بسمه تعالی

امروز در هیاهوی شلوغی خیابان های شهرم وقتی قدم میزدم، ناخودآگاه چشمانم معطوف به تابلوهای پر زرق و برق بالای میادین و راههای اصلی شهر میشد، صحنه ای چشمانم را خیره به خود میکرد که در پَس آن، ذهن پر از سوالم را معطوف به چرایی و ماحصل این همه جنجال و هزینه می نمود!

وجود ده ها تابلوی تبلیغاتی و نصب چندین پیام تبریک انتصاب و تشکر برای اندک خدمتی که وظیفه ی اولیه متولیان و گاها پیغام و پسغام های اصطلاحا اطلاع رسانی!

شهر کم رونق من، قدم های جوانان سرگردان و بازمانده از کمترین امکانات تفریحی و اجتماعی و غالبا بیکار و کم درآمد، همه و همه مانده میان جنجال و هیاهوهای غول های سیاسی و رقبای صحنه های زورآزمایی خیره و ناامید و تنها یک آه و حسرت در پَس آن….

برای نگارنده که خود جوانی از میان خیل عظیم شهروندان این شهر است، بسیار جای سوال، ابهام و صدالبته تاسف و نگرانیست که چرا باید در گوشه گوشه ی شهرش که مملو از نواقیص میباشد، تنها با رنگ و لعاب بنرهای سیاسیون شهر آذین بسته باشد؟؟

به راستی تاکنون فکر کرده ایم چرا انتصاب یک مدیر چه در حد ادارات شهر و حتی فراتر از آن مدیری که منتسب به رامهرمز اما ساکن کلان شهرها و گاها بی خبر دردهای مردمان مظلوم شهر، نیاز به این همه سطح گسترده ی اطلاع رسانی دارد؟

و آیا برگزاری یک مراسم با عنوان گزارش عملکرد، مستلزم این حجم هزینه و نصب بنر میباشد؟

کدام منطق و استدلال میپذیرد که فوت یکی از شهروندان دست آویزی گردد برای اطلاعیه تسلیت فلان مسئول فعلی یا مدیران قبل؟؟

براستی بازماندگان آن مرحوم بیش از نصب اعلامیه با نام فلان شخص درب منزل خود و یا ارسال دسته گل های بزرگ، به شغل مناسب و رفع نیازهای شهروندی نیازمند نیست؟؟

سوال شهروندان شهر این است آیا اسطوره سازی ستادی و طایفه ای برای بعضی مسئولین ملی که تمام توان و ظرفیت جایگاه خود را در مقاطعی برای انتخابات شهری هزینه کرده است و امروز با تبلیغات اطرافیان خود و بخاطر اراده تمام دستگاههای مرتبط کشور در انجام چالشی خطرناک در یکی از شهرهای همجوار، لقب سردار و ناجی و…. را یدک میکشد، نصب آن حجم بالای تقدیر و تشکر چه سود و ثمری برای شهروندان عام شهر دارد؟

آیا حمایت از مفاخر واقعی مردم شهر که بعضا به فراموشی سپرده شده اند، اولویت ندارد؟

آیا فرض بر صحت اقدام ارزشمند آن شخص، مستلزم این همه هزینه و تبلیغ تسویه حساب گونه ی رسانه ای در تابلوهای شهر را دارد؟؟

و این میان پادو های اَجیر گشته برای آمال و آرزوهایی خیالی بعضی اشخاص در سفارش و نصب آن بنرها گوی سبقت را از هم ربوده اند.

و اکثر مواقع با عناوین خود ساخته ی *”جمعی از شهروندان”* در پائین بنرها، فضای بی اعتمادی و گاها مشمئز گونه ای را ساخته اند…

و تاسف برانگیز که *راهی پر غلط و اشتباه که همچنان ادامه دارد و اندک خدمت کم رنگی که پر از منت! جنجال و رقابت تبلیغات بنریست!*

نگارنده رنج نامه، که گاها برای اندک نقدهای خود آماج هجمه های گوناگون اربابان قدرت و قلیل حامیان مکتب زر و زور و تزویر قرار میگیرد، این بار نیز سینه سِپر نموده و صورت خود را محیای پذیرش سیلی در راه احقاق حق جایگاه “قلم” و تکلیفی که برای مردم شهرش دارد نموده است،

و این قلم صدای رسای مردم مظلوم شهر است که به مسئولان محترم فعلی و بعضی مسئولین قبلی برادرانه نصیحت میکند که ادامه این روند و بازی با احساسات پاک مردم شهر، فرجامی جز تکرار شکست و صدور *”نـــــه بــزرگ”* از جانب شهروندان نخواهد داشت….

این هشدار دلسوزان شهر است که از مسئولین فعلی و قبلی خود خواستار مردم داری صادقانه، خدمت بی منت و بدور از هیاهو و همچنین پندآموزی از اشتباه گذشته را دارد و اِلا این روند جز دل زدگی مردم حاصلی به همراه نخواهد داشت.

سوال نگارنده یاداشت این است که آیا کم کاری گذشته و حضور بسیار کم رنگ بعضی متولیان امور سابق شهر که دست رد مردم به سینه ی خود دیده اند، امروز با حضور در مراسمات غم و شادی مردم و نصب اعلامیه و اطلاعیه تبریک و تسلیت، اِلتیام می یابد؟

بارها نظاره گر و شاهد بوده ایم که در پس این جنجال ها و تبلیغات رسانه ای که اسباب جو سازی بعضی جریان های سیاسی بوده، در بزنگاه تشخیص و انتخاب، این مردم هوشیار و فهیم بوده اند که جواب قاطعی به موج سواران منفعت طلب از گُرده ی مردم را داده اند.

چه زیبا فرمود امام متقیان علی (ع) که *تاریخ* بزرگترین استاد و بهترین عرصه ی پندآموزی برای اهل عبرت است….

و دیگر، مسئول محترم دفتر ارتباط مردمی نماینده مردم شریف رامهرمز و رامشیر که خود در وهله اول منتخب مردم در شورای اسلامی شهر است، بهتر است ابتدا به وظیفه محوله از سوی شهروندان بپردازد و در اندک زمان باقی مانده دوره نمایندگی شورا به امورات متعدد عقب افتاده مشغول گردد و در ثانی ضمن مراقبت از *حرمت بی منتی شعار زیبای خدمت*، وقت و هزینه ی بیت المال را صرف تکرار اشتباه گذشته مسئولین سابق نکند، زیرا از دید عموم مردم این جنجال بدجلوه ی نصب بنر با عناوین مختلف، همان استمرار راه بُن بست و شکست خورده ی قبل است که مردمان مظلوم شهر آنرا به موزه تاریخ فرستاده اند….

در پایان بار دیگر نگارنده اعلام میدارد این رنج نامه فارغ از نگاههای مذموم ستادی و سیاسی و صرفا در جهت ایفای حق *”جایگاه رفیع قلم”* برای حقوق شهروندی مردمان مظلوم و شریف دیارش میباشد و باز خود را آماده ی استقبال و در آغوش کشیدن سیلی اربابان قدرت نموده است و خدا بهترین محافظان و وکیل ظعفاست….

*”حسبی الله و نعم الوکیل”*

امید به آنکه مردم شهرمان و بخصوص جوانان فهیم، بیش از نظاره گری بنرهای برافراشته بر روی تابلوهای شهر باشند، بتوانند خدمات عینی حقوق شهروندی را لمس و استفاده بنمایند.

والسلام علی من اتبع الهدی

(محمدمهدی مهدوی)

۹۵/۱۰/۳

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک