کد خبر: 26302
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۶/ بهمن/ ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶

متاسفانه به نظر می‌رسد نظام شورایی شدن کشور دچار اشکال و ابهام است زیرا تاکنون نتایج مثبتی بر روند اداره شهرها و همچنین افکار عمومی مردم نداشته است.

 یادداشتی از سیدمهدی موسوی در خوزستان سرافراز: در سال‌های اخیر ازتمامی صنوف مانند پزشک، هنرمند، ورزشکار، مهندس و متخصص و اساتید دانشگاه و بازاری و کشاورز و سیاسی و…همه به این مقوله ورود داشته‌اند و در دوره جدید با حجم بیشتری از متقاضیان مواجه هستیم. آیا تب خدمت‌رسانی به مردم این قدر فوران دارد که همه احساس دین دارند و می‌خواهند در قابل شورایی شدن این خدمات را به مردم ارائه دهند؟ آیا در قالب یک پزشک خوب بودن یا مهندس خوب بودن و بازاری خوب بودن و ورزشکار و هنرمند خوب بودن نمی‌توان به مردم خدمات رسانی کرد؟

?متاسفانه به نظر می‌رسد نظام شورایی شدن کشور دچار اشکال و ابهام است زیرا تاکنون نتایج مثبتی بر روند اداره شهرها و همچنین افکار عمومی مردم نداشته است. این انتخابات باید بازتعریف شود و کانال‌های کاندیداتوری از طریقه عام و مردمی بودن خارج و در قالب احزاب یا نهادهای مدنی بازتعریف شود. قرار نیست هر کس در خود احساس دین کرد و یا با هر هدف دیگری خود را مهیا دید به این مقوله وارد شود و ذهن و فکر و زمان مردم را تلف نماید و یا حتی به شورا وارد شود، که نتیجه این است که طی این چهار دوره اتفاق افتاده است. ابتدا گفتند شوراهای شهر نهادی نوپا و تازه کار است و باید پخته شود اما چهار دوره گذشته اما هنوز فرهنگ عمومی مردم نتوانسته این نحوه «شورایی شدن» را هضم نماید.

?به هر حال این مسیر ابتر و عملکردهای ضعیف شورایی و هزینه هایی که بر اداره امور شهرها وارد داشته‌اند دیگر جوابگو نیست؛ داد مردم را درآورده و هزینه‌های اجتماعی و سیاسی را در هر شهر بالا برده است. شهروندان از هم اکنون که ماه‌ها تا مقوله انتخابات شورا زمان مانده است گرفتار شده‌اند. بدتر از همه این که پرسنل زیادی از ادارات و نهادهای دولتی و شهرداری‌ها از هم اکنون به فکر سازماندهی و… افتاده‌اند که نتیجه آن کاهش بازده کاری و ایجاد رکود در امور اجرایی شهر است.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک