کد خبر: 26311
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۷/ بهمن/ ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴

مدیر عامل یک شرکت داروسازی ایرانی با تشریح داروی تولید داخل “وارنیکلین” به‌عنوان جدیدترین داروی ترک سیگار به روش درمان و ترک سیگار با این دارو پرداخت.

علیرضا دبیر سیاقی در توضیح جدیدترین داروی ترک سیگار اظهار داشت: داروی تولید داخل “وارنیکلین” با نام ژنریک Varenicline Tartrate قرص‌های سفید رنگ ۰٫۵ و آبی رنگ ۱ میلی گرمی هستند که آگونیست نسبی گیرنده‌های نیکوتینی بوده و در سطوح پایین تر از تحریک توسط نیکوتین، سبب ترشح دوپامین می‌شود و در نتیجه باعث کاهش عوارض ناشی از ترک سیگار می‌شود.

سیاقی همچنین با اشاره به اینکه تولید داروی ترک سیگار مذکور پیش از این در انحصار کشور آمریکا بوده و برای نخستین بار در کشور به بهره برداری رسیده است، افزود: این دارو با مسدود کردن گیرنده‌های نیکوتینی، آنتاگونیست آنها نیز محسوب شده و تمایل فرد به کشیدن سیگار را از بین می‌برد.

مدیر عامل شرکت داروسازی کوثر همچنین تصریح کرد: خط اول درمانی برای ترک سیگار در افراد بالای ۱۸ سال در روز هشتم درمان است.

سیاقی در توضیح بیشتر خاطرنشان کرد: گاهی هم به شکل جایگزین می‌توان بین روزهای ۸ تا ۳۵ صورت پذیرد و امکان دارد یک دوره ۱۲ هفته ای اضافی هم برای موفقیت آمیز تر بودن درمان توسط پزشک تجویز شود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک