کد خبر: 26433
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۹/ بهمن/ ۱۳۹۵ - ۶:۵۲

ایران در فینال جام جهانی کشتی آزاد با نتیجه ۵-۳ آمریکا را شکست داد و قهرمان شد.

خوزستان سرافراز/ تیم ملی کشتی آزاد ایران در دیدار حساس و نفس گیر فینال جام جهانی کشتی آزاد را از آمریکا برد تا هشتمین قهرمانی کشورمان در جام جهانی به دست بیاید.

کمیل قاسمی با یک برد قاطعانه و به موقع ایران را برنده دیدار سنگین وزن و جام جهانی کرد تا جشن کرمانشاهی ها با طعم قهرمانی به پایان برسد.

حسن رحیمی ۶ – آنتونی راموس صفر
در وزن ۵۷ کیلوگرم که اولین وزن هم هست، حسن رحیمی با دو بنده آبی به مصاف آنتونی راموس رفت. حسن رحیمی با خاک کردن حریف خود دو امتیاز گرفت و پس از آن داور کشتی را سر پا اعلام کرد تا رحیمی نتواند امتیازات بعدی را بگیرد. رحیمی پس از آن یک زیرگیری خوب هم انجام داد و دوباره حریف را خاک کرد تا دو امتیاز دیگر بگیرد و ۴ امتیازی شود.

رحیمی وقت اول را با نتیجه ۴ بر صفر برد. در وقت دوم هم رحیمی مقابل حریف خود برتری داشت. رحیمی یک بار دیگر از حریف زیرگیری کرد و دو امتیاز دیگر گرفت. رحیمی ۶ امتیاز جلو افتاد. رحیمی با همین ۶ امتیاز توانست حریف خود را شکست دهد تا به قول هادی عامل گزارشگر این مسابقه، چراغ اول را روشن کند.

مسعود اسماعیل‌پور ۶ – لوگان استیبر صفر

در وزن ۶۱ کیلوگرم مسعود اسماعیل پور به مصاف لوگان استیبر قهرمان جهان رفت. مسعود اسماعیل پور در آغاز این رقابت بهتر از حریف کار کرد و داور به حریف اخطار داد. پس از آن یک اخطار هم به اسماعیل پور داده شد. سرانجام مسعود اسماعیل پور در ثانیه های منتهی به دقیقه دوم مسابقه، حریف را خاک کرد و دو امتیاز گرفت. پس از آن هم یک بارانداز انجام داد که دو امتیاز دیگر گرفت و ۴ امتیازی شد.
مسعود اسماعیل پور در وقت دوم، یک بار دیگر حریف را خاک کرد و دو امتیاز دیگر هم گرفت و ۶ امتیازی شد. کشتی گیر ایرانی این رقابت، برتری خود نسبت به حریف را کاملا به رخ می‌کشید و با اداره کردن کشتی، سعی در حفظ نتیجه و ثبت دومین برد ایران بود. در نهایت مسعود اسماعیل پور با نتیجه ۶ بر دو حریف را شکست داد تا دومین مسابقه هم به سود ایران به پایان برسد.

میثم نصیری ۵ – فرانک مولینارو ۴

در وزن ۶۵ کیلوگرم میثم نصیری به مصاف فرانک مولینارو رفت. نصیری سابقه قهرمانی آسیا را دارد. داور برای نصیری تایم سی ثانیه گرفت که نصیری نتوانست در این مدت امتیاز بگیرد و یک امتیاز به مولینارو رسید. مولینارو در ادامه این رقابت توانست نصیری را از تشک خارج کند و یک امتیاز دیگر هم گرفت. وقت اول کشتی با نتیجه دو بر صفر به سود حریف آمریکایی به پایان رسید.
در تایم دوم، مولینارو مجددا توانست امتیاز بگیرد. او میثم نصیری را خاک کرد و دو امتیاز گرفت. اما طلایی، مربی ایران به این موضوع اعتراض کرد که خود نصیری این موضوع را نپذیرفت و دو امتیاز به حریف آمریکایی داده شد. نصیری شدت حملات خود را بیشتر کرد و توانست حریف را خاک کند. دو امتیاز به نصیری داده شد. نصیری دوباره حریف را خاک کرد و دو امتیاز دیگر هم گرفت و مسابقه ۴-۴ شد. نصیری در ادامه توانست حریف را از تشک خارج کند و یک امتیاز دیگر هم بگیرد. سرانجام نصیری با نتیجه ۵-۴ حریف را شکست داد تا سومین برد ایران هم ثبت شود.

مصطفی حسین خانی ۲ – جیمز گرین صفر
چهارمین نماینده ایران، مصطفی حسین خانی بود که در وزن ۷۰ کیلوگرم به مصاف جیمز گرین رفت. داور برای کشتی گیر قرمز تقاضای اخطار ۳۰ ثانیه کرد. اما این کشتی گیر آمریکایی نتوانست در این مدت امتیازی بگیرد و بنابراین یک امتیاز فنی به حسین خانی داده شد. کشتی گیر آمریکا هم یک اخطار گرفت. وقت اول مسابقه با همین یک امتیاز به پایان رسید.
با شروع وقت دوم، یک بار دیگر داور اخطار ۳۰ ثانیه به کشتی گیر آمریکایی داد. جیمز گرین در این ۳۰ ثانیه هم نتوانست امتیازی بگیرد و یک امتیاز فنی دیگر به حسین خانی داده شد و به گرین هم اخطار داده شد. مسابقه دو بر صفر به سود کشتی گیر ایرانی شد. کشتی چهارم هم با برد دو بر صفر به سود ایران به پایان رسید تا ایران خودش را در یک قدمی قهرمانی ببیند.

پیمان یاراحمدی ۲ – جردن باروز ۳
در پنجمین مسابقه، پیمان یاراحمدی در وزن ۷۴ کیلوگرم به مصاف جردن باروز کشتی گیر سرشناس آمریکایی رفت. یاراحمدی توانست جردن باروز را خاک کند و دو امتیاز بگیرد. در ادامه، تلاش او برای بارانداز کردن باروز بی نتیجه ماند. باروز اما خیلی زود جبران کرد و با خاک کردن یاراحمدی، دو امتیاز گرفت. وقت اول کشتی با نتیجه دو بر دو مساوی به پایان رسید.
باروز در وقت دوم، یاراحمدی را از تشک خارج کرد و سومین امتیاز خود را گرفت. یاراحمدی تلاش زیادی کرد تا نتیجه را جبران کند اما جردن باروز مردی نبود که به این راحتی امتیاز بدهد. این مسابقه با نتیجه ۳-۲ به سود باروز به پایان رسید تا آمریکا سرانجام به اولین برد برسد.

حسن یزدانی ۴ – دیوید تیلور ۸ (تیلور با ضربه فنی پیروز شد)
در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی قهرمان المپیک به مصاف دیوید تیلور رفت. یزدانی که از امیدهای ایران برای این مسابقات بود، خیلی زود حریف را از تشک خارج کرد و یک امتیاز گرفت. یزدانی برای دومین بار حریف را از تشک خارج کرد و به دومین امتیاز رسید. یزدانی مجددا پای حریف را از تشک خارج کرد و سومین امتیاز را گرفت. دومین اخطار هم به کشتی گیر آمریکا داده شد تا ثابت شود که یزدانی قدرت برتر این میدان است. کشتی گیر آمریکایی در آخرین ثانیه های وقت اول، یزدانی را خاک کرد و دو امتیاز گرفت. مسابقه در وقت اول با نتیجه ۳-۲ به سود یزدانی تمام شد.
در تایم دوم، یزدانی با خارج کردن حریف از تشک، یک امتیاز دیگر هم گرفت و ۴ امتیازی شد. تیلور با خاک کردن یزدانی، دو امتیاز دیگر هم گرفت و مسابقه ۴-۴ شد. تیلور مجددا حسن یزدانی را خاک کرد و دو امتیاز دیگر گرفت تا ۶ امتیازی شود. تیلور در ادامه مسابقه توانست حسن یزدانی را ضربه فنی کند تا شگفتی ساز این مسابقات شود.

امیر محمدی صفر – اسنایدر ۶
در وزن ۹۷ کیلوگرم امیر محمدی به مصاف اسنایدر رفت. اسنایدر سابقه قهرمانی جهان و قهرمانی المپیک را دارد و محمدی کار دشواری مقابل او دارد. اسنایدر یک امتیاز اول را از حریف ایرانی خود گرفت. اسنایدر امتیاز دوم را هم با خارج کردن پای امیر محمدی از تشک گرفت. سه دقیقه اول با نتیجه دو بر صفر به سود حریف آمریکایی به پایان رسید.
در وقت دوم، اسنایدر توانست محمدی را خاک کند و دو امتیاز دیگر بگیرد تا ۴ امتیازی شود. اسنایدر مجددا دو امتیاز گرفت و ۶ امیتازی شد تا تلاش‌های محمدی بی نتیجه بماند. این مسابقه با نتیجه ۶ بر صفر به سود حریف آمریکایی به پایان رسید تا همه چیز به دیدار آخر کشیده شود.

کمیل قاسمی ۵ – نیک گویاژدوفسکی صفر
همه چیز به مسابقه وزن آخر در ۱۲۵ کیلوگرم کشیده شد. کمیل قاسمی کشتی گیر ایران در این وزن به مصاف نیک گویاژدوفسکی رفت. داور برای کشتی گیر آمریکایی تقاضای اخطار ۳۰ ثانیه کرد و در این مدت او نتوانست امتیاز بگیرد که یک امتیاز به کمیل قاسمی و یک اخطار به کشتی گیر آمریکایی داده شد. کمیل قاسمی موفق شد حریف را خاک کند و دو امتیاز بگیرد. او سه امتیازی شد و داور کشتی را سرپا اعلام کرد. وقت اول کشتی با نتیجه سه بر صفر به سود کمیل به پایان رسید.
در وقت دوم، کمیل مجددا حریف را خاک کرد و دو امتیاز دیگر گرفت. در نهایت کمیل قاسمی با نتیجه ۵ بر صفر حریف را شکست داد تا سند قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی را امضا کند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک