کد خبر: 26512
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۶/ اسفند/ ۱۳۹۵ - ۹:۵۳

مگر شرکت همراه اول از بابت خدماتی که در اختیار مشتریانش قرار می دهد، مانند هر شرکت و بنگاه اقتصادی و تجاری دیگری درآمد کسب نمی نماید؟

به صورتحساب قبض تلفن همراهم در بهمن ماه نگاهی کوتاه کردم. متوجه شدم از مبلغ ۹۱۰۰۰۰ ریالی که باید به حساب همراه اول واریز نمایم مبلغ ۷۴۹۲۲ ریال آن بابت مالیات محاسبه شده است.

راستش را بخواهید خنده ام گرفت. زیرا تا کنون فکر میکردم وصول مالیات از بابت درآمدی است که شخص بدست می آورد. و این مالیات لابد در قبال فضا و فرصتی است که مملکت در اختیارش می گذارد، لذا می بایست برای کمک به دولت در جهت ادامه خدمات بیشتر و بهتر و ایجاد زیر ساختها و توسعه ی کشور پرداخت شود.

اما چرا از من مصرف کننده؟ مگر شرکت همراه اول از بابت خدماتی که در اختیار مشتریانش قرار می دهد، مانند هر شرکت و بنگاه اقتصادی و تجاری دیگری درآمد کسب نمی نماید؟ پس منطق حکم می کند که این مالیات از کسی وصول شود که به درآمدی دست یافته است و در مورد قبض های تلفن همراه نیز صاحب این درآمد شرکت تلفن همراه خواهد بود نه مشتریان آن.

البته چون دست ما نه به وزارت ارتباطات می رسد و نه به شرکت همراه اول، خالی از لطف ندیدم که این موضوع را در فضای مجازی مطرح نمایم تا مگر شانس یار شود و به رؤیت عزیزان مسئول و دخیل در این کار برسد.

محمدسعید بهوندی

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
انتشار یافته: ۲ نظر
 • نورمحمداحمدی
  |
  |
  ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۶
  دزدی هم شگل عوض کرده حتما که نبایست از دیوار بالا رفت و به شیوه ی شبگردا نمدی پوشید و چهره در نقاب کشید. دزدانمان شیک پوش تر شده اند
 • حسن کردی
  |
  |
  ۸:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۷
  سلام منطقی و قانونی فرمودید ما هم معترض هستیم باید وجوه غیر قانونی به مشترکین عودت داده شود
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک