کد خبر: 27608
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۶/ اردیبهشت/ ۱۳۹۶ - ۴:۳۵

شیران آبی پوش خوزستانی در آستانه اثبات حقانیت خویش به فوتبال آسیا

به گزارش خوزستان سرافراز: سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۹۶ و راس ساعت ۲۰ ، از سری رقابت های گروه B جام باشگاه های آسیا و در ورزشگاه ۵۰ هزارنفری الغدیر اهواز ، تیم استقلال خوزستان ( که با ۴۱ امتیاز به رتبه درخور تحسین هفتم در لیگ برتر ایران دست یافت ) میزبان تیم الجزیره امارات خواهد بود.

تیم آبی پوش اهوازی درمقابل الجزیره امارات در بازی رفت موفق شده بود در ثانیه ۴۷ به گلی ارزشمند دست یابد . در ادامه بازی ، هر چه اماراتی ها با بازیکنان چند ملیتی خویش تلاش نمودند ، نتوانستند از دیوار دفاعی مستحکم این تیم عبور نموده و نهایتا ۳ امتیاز این مسابقه به حساب نماینده کشورمان واریز شد .

شاگردان پورموسوی هم اکنون و با احتساب نتایج سایر بازی هایشان ، با ۸ امتیاز از ۵ بازی ( ۲ برد ، ۱ باخت و ۲ تساوی ) در رتبه دوم جدول و در آستانه صعود به مرحله بعدی قرار دارند . استقلال در صورت پیروزی در اهواز و تساوی یا پیروزی احتمالی لخویا مقابل الفتح عربستان ، با خیالی راحت و به همراه این تیم به مرحله بالاتر صعود می نماید .

البته به جز امتیاز میزبانی ، یکی از بزرگترین شانس های نماینده کشورمان این است که در صورت کسب تساوی نیز ، با ۹ امتیاز به مرحله بعد صعود خواهد کرد و پیروزی الفتح مقابل لخویا با هر نتیجه ای ، تاثیری منفی در صعود این تیم نخواهد داشت .

پس استقلال میبایست این فرصت تاریخی را غنیمت شمرده و با چشمانی باز وارد این کارزار شود . چرا که تیم متمول الجزیره ، (( تنها به قصد انتقام )) وارد اهواز خواهد شد . لذا با توجه به اینکه حتی باخت در این مسابقه برای این تیم ته جدولی خطری ندارد ، قطع به یقین با خیالی آسوده و در پی یک بازی تهاجمی و انتحاری ، سعی در گلزنی و کسب پیروزی خواهد داشت .

اما از آنجایی که نتیجه این مسابقه نقش مهمی در صعود نماینده کشورمان خواهد داشت ، ابتدا میبایست گل نخوردن و سپس گلزنی در دستور کار شاگردان پور موسوی قرار بگیرد . چرا که اگر گلی دریافت نکرده و گلی نیز به ثمر نرسانند ، به هدف خویش خواهند رسید . پس میبایست با پرسینگ سنگین از یک سوم میانی ، دفاعی منطقی و یارگیری من تو من ، بازیکنان حریف ، فضاها و روزنه های بازی خصوصا از عمق و کناره های خودی را بخوبی بسته و توپ را به حریف بسپارند تا برای دفاع از حیثیت بر باد رفته و جبران ناکامی دور رفت خویش جلو کشیده و در فکر طراحی حملاتی باشد . این همان چیزی است که میبایست سید سیروس مترصد آن بوده و آنگاه با انتقال سریع بازی از فاز دفاع به حمله ، توسط ستاره های تهاجمی خویش ( زبیدی ، مومنی ، بیت سعید ، نانگ و افشین ) گل برتری ساز را به ثمر رسانده و سپس از آن دفاع نماید . استقلال نمیبایست بازی را تهاجمی آغاز نماید . تنها در صورت عقب افتادن و امکان پیروزی الفتح مقابل لخویا میبایست روی به بازی تهاجمی و انتحاری بیاورد . چرا که آنموقع دیگر چیزی برای از دست دادن نداشته و باخت با ۱ یا ۲ گل برایش فرقی نخواهد داشت .

بهتر است در این رقابت سیستم پایه استقلال۲-۴-۴ بوده و در مواقع صاحب توپ شدن حریف به ۱-۵-۴ یا ۱-۴-۵ تغییر نماید .

آنچه می تواند سرنوشت این مسابقه نفس گیر را به نفع آبی پوشان خوزستانی رقم بزند ، موارد ذیل خواهد بود :

۱ . صبر و حوصله فراوان

۲ . به حداقل رساندن اشتباهات فردی و گروهی

۳ . هماهنگی و تمرکز در کارهای دفاعی

۴ . توانایی تخریب بازی حریف توسط هافبک ها

۵ . ضدحملات سریع و با برنامه

از مهمترین بازیکنان تیم استقلال خوزستان میتوان به وحید شیخ ویسی ، محمد طیبی ، دانیال ماهینی ، آرش افشین ، حسن بیت سعید و آلویس نانگ و از تیم اماراتی میبایست به سیف خلفان ، سالم عبدالله ، آیلتون آلمیدا ، سلطان سعید ، کارلوس ، احمد الهاشمی و محمد جمال اشاره نمود .

نویسنده…محسن بابادی…آنالیزور و تحلیلگر فوتبال ایران

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک