کد خبر: 27788
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۰/ اردیبهشت/ ۱۳۹۶ - ۸:۴۹

حجت الاسلام حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم پیروز شد و بار دیگر به عنوان رئیس جمهور از سوی مردم برگزیده شد.

به گزارش خوزستان سرافراز، در رقابت چهار نامزد ریاست جمهوری او توانست از رقبایش حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی، مصطفی آقامیرسلیم و مصطفی هاشمی‎طبا پیشی گرفته و در این انتخابات پیروز شود.

عبدالرضا رحماني‌فضلي وزير کشور با بيان اينکه ۴۱ میلیون ۲۲۰ هزار و ۱۳۱ راي اخذ شده است، شرح آرا را اينگونه اعلام کرد:

حسن روحانی: ۲۳ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۶۱۶ رای یعنی ۵۷ درصد آرا
ابراهيم رئیسی: ۱۵ میلیون ۷۸۶ هزار و ۴۴۹ رای یعني  ۳۸ و نیم درصد آرا
مصطفي میرسلیم: ۴۷۸ هزار و ۲۱۵ راي
مصطفي هاشمی طبا: ۲۱۵ هزار و ۴۵۰ هزار راي

به اين ترتيب حجت الاسلام روحاني پيروز اين دور از رقابت‎ها شد و بار ديگر بر کرسي رياست جمهوري تکيه زد و حجت الاسلام ابراهيم رئيسي دوم شد.

وزیر کشور در جمع خبرنگاران در توضیح نتایج نهایی انتخابات گفت: خوشحال هستم اعلام کنم الحمدالله انتخابات با امنیت کامل برگزار شد و مردم با شور و نشاط و ذوق مضاعفی که داشتند پای صندوق‎های رای حاضر شده و به همه جهانیان نشان دادند و اثبات کردند که ما مدافع و حامی انقلاب اسلامی، متحد و منسجم و مصصم هستیم که انقلاب اسلامی را در جهت اهداف آن که تقویت دین و نظام مقدس جمهوری اسلامی و خدمت به مردم ایران است؛ ادامه دهیم.
وی از دست اندرکاران انتخابات در حوزه اجرا، نظارت، تبلیغات، قضایی، شورای نگهبان، مجلس، نیروهای امنیتی مثل بسیج و سپاه و …تشکر کرد و گفت: با کمک هم امروز در اینجا و جلو دوربین های رسانه های داخلی و خارجی پیروزی مردم ایران را به گوش جهانیان و پيش چشم همه جهان قرار دهیم.
وی گفت: امیدوارم با پایان رقابت ها و با شروع رفاقت ها تلاش در جهت حل مسائل مهم کشور به کار گرفته شود.
وزیر کشور همچنین به طور ویژه از رهبری معظم انقلاب تشکر کرد و گفت: رهبر انقلاب در تمامی مراحل انتخابات و قبل از آن بر مشارکت، سلامت انتخابات، قانونی بودن و امنیت انتخابات تاکید داشتند.

پایگاه خبری خوزستان سرافراز این رای را به حجت السلام روحاني و ملت بزرگ ایران که پیروز اصلی انتخابات بودند تبریک می‎گوید.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک