کد خبر: 27813
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ خرداد/ ۱۳۹۶ - ۴:۴۸

سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز با اشاره به عدم ثبت تعدادی از صورتجلسات صندوق های اخذ رای گفت: علت این امر وجود مغایرت بین آمار صورتجلسه ها و تعرفه های رای مصرف شده است.

به گزارش خوزستان سرافرازبه نقل از روابط عمومی فرمانداری اهواز، نبی اله خون میرزائی افزود: تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۴۰۴ صندوق اخذ رای از۴۱۳ صندوق اخذ رای شمارش شده که در این صندوق ها تعداد کمی از صورتجلسات تنظیمی در محل شعبه به علت اشکال در ارقام و اعداد مندرج در صورتجلسه قابلیت ثبت در سامانه را ندارند و سامانه به علت خطای اعداد آنها را نمی پذیرد.
وی ادامه داد: روشن ترین علت این خطا، مغایرت تعداد آرای صورتجلسه شده با آمار تعرفه های مصرفی است.
خون میرزایی افزود: صندوق های اخذ رای که اطلاعاتشان در سامانه ثبت شده است، به هیات نظارت شهرستان ارسال خواهد شد، تا هیات نظارت شهرستان بر اساس اطلاعاتی که در صورتجلسات ثبت کرده است، آنها را به لحاظ کمی راستی آزمایی و درباره آنها قضاوت کند.
وی گفت: پس از بررسی آنها در صورت تایید، به هیات اجرایی ستاد انتخابات شهرستان اعلام می کند، و در غیراینصورت به ستاد انتخابات ارجاع می دهد، تا ستاد انتخابات بر اساس بررسی صورت گرفته توسط هیات نظارت، مغایرت ها را رفع کند.
خون میرزایی اظهار کرد: تعدادی از شعب در حال بازشماری هستند ونتایج آن ملاک عمل خواهد بود.
سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز تاکید کرد: آمار نتایج اعلام شده از سوی فرمانداری اهواز تا کنون غیرقطعی است و آرای قطعی پس از تایید هیات نظارت قابل انتشار است.
پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت ماه همزمان با دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد.
۶۰۰ نفر در این دوره از انتخابات اهواز نامزد شده بودند.
در پی انتشار لیست های جعلی از منتخبان شورای اسلامی شهر اهواز از روز شنبه در فضای مجازی، تعدادی از نامزدهای این دوره از انتخابات با مراجعه به فرمانداری نسبت به این مساله اعتراض کرده و مدعی تقلب در روند انتخابات و بازشماری آرا شدند. از عصر دیروز تعدادی از نامزدها و هواداران آنها با تجمع در مقابل ستاد انتخابات اهواز خواستار بررسی تقلب در این انتخابات شدند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک