کد خبر: 27858
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۷/ خرداد/ ۱۳۹۶ - ۲:۴۹

علت اصلي كاهش حمل بار از استان ، كاهش واردات مي باشد به نحوي كه در اين مدت ميزان حمل كليه كالاها از بندر امام (ره) ۱۲درصد و كالاهاي اساسي ۳۰درصد كاهش يافته است.

به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از روابط عمومی اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي خوزستان؛ جلسه برنامه ریزی و ساماندهی حمل چغندر قند از استان خوزستان با حضور مسؤولان سازمان جهاد كشاورزي و صنوف حمل و نقلي و كشاورزي استان در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار گرديد.

مدیر کل راهدارای و حمل و نقل جاده ای خوزستان اذعان داشت: كشت چغندرقند پس از سال ها توقف از سال زراعي ۹۳-۹۲ در استان خوزستان آغاز و طی این سال ها سطح زير كشت وهمچنین ميزان توليد اين محصول در استان افزايش يافته است؛ به نحوي كه در سال زراعي مذكور در ۲هزار و ۱۰هكتار از مزارع استان ، ۱۱۵هزار تن چغندر قند برداشت شده و در سال زراعي جاري سطح زير كشت، ۱۰هزار و ۲۰۰هكتار بوده و پيش بيني مي شود بيش از۷۵۰هزار تن چغندر قند برداشت گردد.

مسعود مصدقی در ادامه گفت: دردو ماهه ي اول سال ۱۳۹۶ حدود ۱۰ ميليون تن كالا تحت پوشش ۳۴۰ هزار فقره بارنامه از مبدأ استان خوزستان به ساير نقاط كشور حمل شده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷% كاهش داشته است.

مصدقی افزود: در بازه زماني يادشده عمده ترين كالاهاي حمل شده: ذرت دامي ، انواع تره بار، سبزي، چغندر قند و شكر بوده اند.

وی خاطر نشان ساخت:علت اصلي كاهش حمل بار از استان ، كاهش واردات مي باشد به نحوي كه در اين مدت ميزان حمل كليه كالاها از بندر امام (ره) ۱۲درصد و كالاهاي اساسي ۳۰درصد كاهش يافته است.

در پایان این جلسه شركت كنندگان ضمن ارائه گزارش از وضعيت حمل چغندر قند از مبدأ شهرستان هاي محل كشت به ارائه ي پيشنهاد و راهكار در خصوص رفع مشكلات حمل اين محصول راهبدري تا پايان فصل برداشت پرداختند.

 

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک