کد خبر: 27996
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ تیر/ ۱۳۹۶ - ۲:۴۳

دمای هوای شهر اهواز طی روزهای اخیر به حدود ۵۴ درجه رسید که این امر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشته و بنا به گزارش اکسپرس تریبون بسیار نزدیک به گرمترین دما در «دره مرگ» کالیفرنیاست.

پایگاه خبری اکسپرس تریبون در گزارشی نوشت: دمای هوا در شهر اهواز در ایران به ۱۲۹٫۲ درجه فارنهایت (۵۳٫۷ درجه سانتیگراد) رسیده است که گرم‌ترین روز در تاریخ ایران و گرمترین دما در ماه ژوئن در آسیا بوده است.

این پایگاه افزود: بر اساس گزارش «اتین کاپیکیان»، کارشناس در مؤسسه هواشناسی فرانسه، شهر اهواز در مناطق جنوبی ایران روز پنجشنبه گرمترین روز خود را پشت سر گذاشت.

بر اساس گزارش این پایگاه خبری این دما یک رکورد برای آسیا در ماه ژوئن و بسیار نزدیک به رکورد جهانی گرماست که مربوط به دمای هوا در «دره مرگ» کالیفرنیا در روز دهم جولای سال ۱۹۱۳ با ۱۳۴ درجه فارنهایت (۵۶٫۶ درجه سانتیگراد) است.

بنا به گزارش اکسپرس دمای ۵۴ درجه سانتیگراد ۲۱ جولای سال ۲۰۱۶ و ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۳ نیز در دره مرگ کالیفرنیا به ثبت رسیده است.

این پایگاه می‌نویسد: این گرمای هوا در حالی است که طی روزهای گذشته نتایج آخرین مطالعات آب و هوایی هشدار دادند که حدود یک سوم از جمعیت جهان ۲۰ روز از سال را در معرض گرمای مرگبار قرار دارند و مسئله بزرگتر تشدید تغییرات آب و هوایی است.

بر اساس تجزیه و تحلیل تغییرات آب و هوایی در این گزارش آمده است که اگر اقدامات در راستای کاستن گازهای گلخانه‌ای راه به جایی نبرده و با شکست مواجه شود در سال ۲۱۰۰ از هر چهر نفر در روی کره زمین سه نفر با تهدید مرگ بر اثر گرما مواجه خواهند بود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک