کد خبر: 28143
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ مرداد/ ۱۳۹۶ - ۱:۲۰

خدایا خودت  خوب می دانی استان خوزستان پنهاور است و مشکلات زیاد، و من جوان و پُرانگیزه ، حتی گاهی وقت ها آنقدرکارم زیاد است که شما را فراموش می کنم. ولی با این حال همیشه دوستت داشته و دارم.

دکتر غلامرضا شریعتی ، استاندار خوزستان

 خدایا ! خودت خوب می دانی که من دارم شبانه روز تلاش می کنم. اگر مردم در شبانه روز پنج مرتبه ارادت خودشان را به شما نشان می دهند، من خودم به میان آنها می روم و پیگیر مشکلاتشان هستم  تا آنها کمتر نزد شما دعا کنند که فلان چیز مشکل دارد، فلان مساله هنوز … ، فلان خیابان …. ، فلان ….  و فلان … .  خدای مهربان و بزرگوار توفیقی به وزیرکشور فعلی بده تا بتواند در دولت دوازدهم حضور داشته باشد. من هم قول می دهم بیش از ۲۴ ساعت  از  وقتم را در خدمت رسانی صرف کنم .

تو کجایی تا شوم من چاکرت / چارقت دوزم کنم شانه سرت (۱)

خدایا خودت  خوب می دانی استان خوزستان پنهاور است و مشکلات زیاد، و من جوان و پُرانگیزه ، حتی گاهی وقت ها آنقدرکارم زیاد است که شما را فراموش می کنم. ولی با این حال همیشه دوستت داشته و دارم .

ای خدایی که آسمان و زمین را براساس یک اصولی که فقط خودت می دانی، ساختی. من همه جا می روم بدون معاونان ، مشاوران و …. قربانت شوم خودت می دانی که من تایم اداری را به دلیل مهربانی های خورشیدی که آفریدی تا ساعت ۱۳  اعلام کردم ولی خودم تا ساعت  ۳-۴ شب در حال  رسیدگی به امور استان هستم.  نه اضافه کاری می گیرم و نه ماموریتی. آن  وقت شما که انتظار نداری من طبق برنامه و نامه های اداری خودم کار کنم؟!  همین کارهایم است که به قول یکی از دوستان که اتفاقاً یکی از بندگان شریف حضرتعالی است، محکوم به برنامه محور نبودن، یکه تاز  و سیستم گریز بودن می شوم.

تصدقت !  اگر پدرِمن برنامه نداشت که من الان بنده شما نمی شدم  و اگر خودم برنامه نداشتم که  ازدواج نمی کردم و صاحب نرگس(۲)  نمی شدم. اگر یکه تاز و سیستم گریز بودم که مسلمان نمی ماندم . من فقط به چیزهایی که روی کاغذ آورده می شوند اعتقاد ندارم و شعارم این است که باید در دل مردم بود  و با آنها حرف زد و مشکلات آنها را رسیدگی کرد. مسئولان خودشان بلدند مشکلات خودشان را حل کند.  

 البته برخی دشمنانِ دوست نما از لباس های من ایراد می گیرند که این چه لباس هایی  است که این استاندار می پوشد؟ خودت به مرحوم سعدی گفتی این بیت شعر را بسراید که :  تن آدمی شریف است به جان آدمیت / نه همین لباس زیباست نشان آدمیت.(۳)

ارادتمند – غلامرضا شریعتی استاندار فعلی خوزستان

*****

محمدرضا شمسایی ، مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان

خدایا خودت خوب می دانی در دوران گذشته مرا خانه نشین کردند و هیچ مسئولیتی به بنده علی رغم توانایی های فراوانی که دارم، ندادند ، البته شهردارم کردند و بعد به دلایلی که خودت بهتر می دانی عذرم را خواستند در حالی که برنامه داشتم اهواز را شبیه پاریس کنم.

ای خدای مهربان !  در دولت های قبل تر بیش از ۱۱ سال مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان بودم و عنوان “امپراطوری” را گرفته ام گرچه امپراتور و ابرقدرت بزرگ جنابعالی هستند.  اگر من در همه دولت ها حضور داشته ام  و مسئولیت گرفته ام به لطف حضرتعالی و بزرگواری دوستان  بوده و گرنه من، خس وخاشاکی بیش نیستم در مقابل مقام و بزرگی شما. من شیفته خدمتم نه قدرت .

خدایا ! خودت بهتر از من می دانی در دولت یازدهم  با اصرار خیلی از دوستان  به خانه اولم برگشتم . علی رغم اینکه چندین بار به بزرگان گفتم از من شایسته تر و پر انرژی تر در مجموعه وجود دارد، از آنها استفاده کنید . هر چه بیشتر خواهش کردم ، التماس کردم که بابا دور مرا خط قرمز بکشید، نمی آیم که نمی آیم. اما  اصرارهای من  به نتیجه نرسید  و به قول همان شاعری که خودتان خلق کردید “هر کسی کاو دور ماند از اصل خویش / بازجوید روزگار وصل خویش” (۴)و من اکنون بسیار خوشحالم (علی رغم میل قلبی)که دارم به خلق جنابعالی خدمت می کنم و از این بابت نیز از شما بسیار متشکرم.

ای خدای یگانه ! کمک کن در دولت آینده نیز این خدمت رسانی به مردم شریف خوزستان که بسیار دوستشان دارم و علی رغم اینکه چند سالی در وزارت نیرو  در تهران به عنوان مدیرکل حضور داشتم اما به عشق این مردم ، دوباره به وطنم برگشتم تا همه را از خدمات خودم بهره مند کنم. گرچه نمی توانم مثل گذشته خیلی ها را استخدام کنم ولی من “محمد رضا شمسایی” بنده شما هستم.

دوستدار همیشگی شما محمد رضا شمسایی مدیرعامل فعلی سازمان آب  و برق خوزستان

*****

  محمد جوروند، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

 ای خدای مهربون ، خالق هفت آسمون ، دست خستمو بگیر.(۵) تو منو رها نکن ، زیر این آسمون کبود، با کلی کمبود.

خوب می دانم که می دانی که می دانند، نمی دانند. خوب می دانم که می دانی، که می خواهم، نمی خواهند. ای خدای فرهنگ و هنر، ای خدای تندیس های زیبای آفرینش، من تو را می ستایم ، من تو را می پرستم ، من تو را می شناسم. من نمازم  را پی «تكبیرة الاحرام» علف می‌خوانم، پی «قد قامت» موج (۶). تو خوب می دانی که این اداره را چگونه مدیریت می کنم . فقط تو می دانی و دیگر هیچ کس !

خدای رازهای پنهان ، یادت هست چگونه من برای مدیرکلی ارشاد استان خوزستان انتخاب شدم . هنرمندان استان طومار نوشتند ، نمایندگان مجلس جلسات شبانه برگزار کردند، وزارتخانه به شدت پیگیر بود، رییس جمهورپیام داد فقط جوروند می تواند اوضاع فرهنگ را در استان  سرو سامان دهد.

خدایا خودت خوب می دانی چند گزینه برای مدیرکلی توی کِشوی  وسطی میز وزیر بود  و چند گزینه دیگر در جیب پشت شلوارش . یادت هست آن روز که قرعه به نام من افتاد در اتاق وزیر چه سرو  و صدایی بود . یک نفر با  صدای بلند شروع کرد به شمارش؛ ده، بیست، سی، چهل، پنجاه، شصت، هفتاد، هشتاد، نود، صد /  حالا که رسید به صدتا، دستمال آبی وردار، پر از گلابی وردار، جوروند شد مدیرکل ارشاد.  و اینگونه بود که سرنوشت قفل بی کلید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان را به دست من داد.  

عاجرانه استدعا دارم که دستم را بگیری که دستگیری!  دعایم را مستجاب کنی که مستجاب الدعوه ای ! حرفم را زمین نگذار که شرط بندی کرده ام در دولت بعدی هم مدیرکل باقی  بمانم چه وزیر عوض شود یا نشود. این را می توانی از فلان بنده ات بپرسی که در دفتر وزیر نام مرا فریاد زد (به گمانم آبدارچی وزیر بود ). اینها را نه برای خودم که برای اهل فرهنگ و هنر استان می خواهم ، من به دنبال چیزی برای خودم نیستم. و به قول خواجه عبدالله انصاری که ارادات خاصی به جنابعالی داشت :

الهی !

گر زارم در تو زاریدن خوش است

ور نازم به تو نازیدن خوش است

الهی ! شاد بدانم که بردرگاه تو می زارم

بر آن امیـــد که روزی در میـــدان فضل به تو نازم

یک نظر در من نگری ، دو گیتی به آب انـــدازم (۷)

 

 

 

 

پی نوشت :

۱- مولوی

۲- نرگس هم نام دختر دکتر شریعتی و هم نام آزمایشگاه ایشان است

۳- سعدی

۴- مولوی

۵- شاعر نامشخص ولی خواننده جواد یساری

۶- سهراب سپهری

۷- خواجه عبدا… انصاری

 

 

پایان

 

با سپاس فراوان
حسن دهقانی

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک