کد خبر: 28174
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ مرداد/ ۱۳۹۶ - ۶:۰۳

یک هواپیمای جاسوسی روسیه روز چهارشنبه (به وقت واشنگتن) و در جهت «پیمان آسمان باز» بر فراز واشنگتن پرواز کرده و از روی ساختمان های کنگره و سی آی ای و همچنین زمین گلف ترامپ در نیوجرسی گذشت.

به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از روزنامه دیلی میل، این هواپیمای توپولوف Tu-154M که در ارتفاع پایین پرواز می کرد، بارها از آسمان واشنگتن عبور کرد.
این پروازها در جهت پیمان آسمان باز که به امضای ۳۴ کشور جهان رسیده، با هدف اعتمادسازی و امنیت گستری و برای بازبینی انطباق با توافق های نظامی در میان این کشورها صورت می گیرد.
اما پرواز امروز هواپیمای روسی در حالی انجام گرفت که واشنگتن این روزها شاهد جنجال بر سر موضوع دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا و همچنین ارتباط ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با مسکو است.
در آخرین تحولات پرونده دخالت روسیه، صبح روز چهارشنبه (به وقت واشنگتن) رسانه ها از حمله ماموران اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) به خانه «پائول مانافورت» رئیس وقت ستاد انتخاباتی ترامپ خبر دادند.
همچنین در ادامه تنش ها میان واشنگتن و پیونگ یانگ، ترامپ در اظهاراتی بی سابقه کره شمالی را تهدید کرد که با ‘آتش و خشمی روبرو خواهد شد که جهان نظیرش را ندیده’ و اعلام کرد که زرادخانه های هسته ای آمریکا از همیشه قدرتمندتر است.
عبور این هواپیمای روسی از آسمان زمین گلف بدمینستر نیز با تعطیلات ۱۷ روزه ترامپ و حضور وی در زمین گلفش همزمان شده است.
از سال ۲۰۰۲ که پیمان آسمان باز مورد توافق این کشورها قرار گرفت تاکنون یکهزار و ۲۰۰ پرواز شناسایی انجام شده است.
این پروازها با هواپیماهای غیرمسلح و مجهز به دوربین و قابلیت های دیجیتال انجام شده و از پیش به اطلاع کشور هدف می رسد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک